Karadeniz Pet

Hiç bir kuşun uçkurunun garantisi yoktur!

• Konbuyu başlatan Üye silindi 29645
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 29645

Guest
Herkese merhaba. Rahatsız olduğum ve sizlerin de başına gelmiş olabilecek bir konuyu paylaşmak istiyorum. Geçenlerde bir kuş sahiplendirdim. On numara beş yıldız kuştu. Sağlığı, kondisyonu yerindeydi. Alan kişi dişisine eş olsun diye aldı. Sonra olur olmadık triplere girdi adam. Olmuyor ciftlesmiyorlar nolcak bu boyle vs. gibi hoş olmayan laflar. Satma kararı almış bu hafta. Bende kendi büyüttüğüm kuş olduğu için baskasina gitsin istemedim. Ben geri aliyim dedim. Aradim kendisini. Teli açtı ve saçma sapan laflar duydum. Sanıyordu ki hala açmadım teli. Şu kuştan da şu adamdan da bi kurtulamadım gibi şeyler söylüyordu yanlış hatirlamiyorsam. Neyse bozuntuya vermedim hic. Yarın gidip geri alıcam kuşu. Kısacası sağlık konusunda sahiplendirirken garanti verilebilir eyvallah ama kimse kuşun uçkurunun garantisini veremez. Bir anlık hevesle kuşuna eş kuş sahiplenmek isteyen arkadaslar bunun bilinci de olsun ve kimseye haddini aşacak ithamlarda bulunmasın. Unutulmasın ki hiç bir şey zorla değil. Isteniyorsa sahiplenir istenmiyorsa sahiplenilmez bu kadar basit. Herkese iyi aksamlar dilerim.

Çoğu insan zaten aldım hemen çiftleşsin derdinde tecrübesiz ve bilgisiz düşüncelerle kuş alıyorlar çoğu insan bakmasını bilmiyor yem ver su ver bitti gitti olarak düşünüyor çoğu kişi. Ama bilmiyorlar ki onlarında ihtiyaçları mevcut cidden düşüncesizce hareket ediyorlar daha fazlasını söylerdim lakin değmez.

Kesinlikle. Elenmis kızıl darıyla, dal darıyla, yabani tohumlarla, yulafla, aspurla yani çeşit çeşit tohumla, nekton s ile hazır veya kendi yaptigim mamayla, kısaca kendime baktigimdan daha çoğuyla onlari besliyorum büyütüyorum yavru alıyorum. Adam kalkmış laf yapıyor. Tövbe ya.

Ekli dosyalar

• IMG-20181204-WA0007.jpeg
    IMG-20181204-WA0007.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 58
Hocam sıkmayın canınızı sanılıyorki dişi ve erkek yan yana gelince hemen çiftlesip yavru yapacaklar. Üretimin ne denli zor olduğu bir bilinse...

Olmayabilir, eş tutacak diye bir sey yok fakat nedir yani bu laf söz. Ben merhaba diyince hemen 180 derece. Arkadaşlar siz siz olun bakamiycagini düşündüğünüz insana can emanet etmeyin.

Bosver usta takılma böyle şeylere sen zaten üzerine düşeni yapmışsın geri almak istemekle. Canlı bu bilinmez 500 lira verir jumbo alırsın ertesi gün kuş gözden gider bunda satıcının suçu ne

bence cok gereksiz yere takıyorsun kafana bu tarz insanları.

bunların ortak özelligi "her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen" insanlar olması.

kafana taktıkça sinir olursun, gerek yok

Alabildiniz mi kuşu geri o adamdan? Kuşunuz iyi değil mi sağlığı vs herşey yolunda mı

Aldım. En iri kuşumdu. Getirdigimde en zayıf oydu. Dişi yem yedirmemiş. Tuylerinin de bazı bolgelerini ş ne yazik ki.

Geri