Hiç Bitmeyen Nöbetler ve Veteriner Maceramız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ROJİN DEMİR tarafından 11 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. ROJİN DEMİR
  Çevrimdışı

  ROJİN DEMİR Süper Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2014
  Mesajlar:
  169
  Beğenileri:
  2
  Merhaba, uzun zamandır herhangi bir problemle karşılaşmadığım için foruma girmiyordum. Maalesef uzun sürmedi.
  Hatırlar mısınız bilmiyorum ama 3.5 yaşındaki kuşum bu sene nöbet geçirmeye başladı. Ocak- şubat aylarında başladı. Günde bir defa oluyordu ve kısa sürüyordu ama korkunç bir şeydi.
  Kelimenin tam anlamıyla acı dolu çığlıklar atıyor ve vücudu titremeye başlıyordu. Bu süreçte yere düşüyor ve hep sol ayağı birkaç dakika tutmuyordu. Görme kaybı, kanat titremesi falan da cabası.
  Kış ayları olduğu için fazla uzaklaşamadım ve evin yakınındaki veterinere götürdüm. Eline bile almadan B vitamini verdi.
  Neyse kullandım. Birkaç gün önce nöbetler tekrar başladı.
  Bornova'da Öz-vet diye bir veteriner varmış, sanırım İzmir'de kuşlardan anlayan tek yer orasıymış. Havalar da ısındığı için aldım kuşu götürdüm. Yalnız kuş çok yoruldu. Metro, üst geçit, dolmuş... O kadar çok hava değişimine maruz kaldı ki...
  Neyse veterinerde çok ilgilendiler. Ağızdan örnek aldılar.
  Bir de çok şişmanmış, göğsündeki şişliğin nedeni oymuş.
  Neyse konumuza dönersek, tahlil sonuçları çıktı bugün. Ağızdan alınan örneklerde herhangi ters bir şeye rastlanmamış. Tekrar çağırdılar. Sanırım bu sefer röntgen ya da onun gibi nörolojik birtakım testler yapacaklar.
  Ama endişeliyim. Bornova çok uzak. Kuş çok yıpranıyor. Ben Balçova taraflarında oturuyorum. Yakında bildiğiniz gerçekten kuştan anlayan bir veteriner var mı?
  Yoksa götüreceğim yarın.
  Bu arada, kuşum üç gündür çok kötü. Hiç hareket etmiyor, uçmuyor. İştahı falan yerinde. Bilmiyorum gerçekten o kadar araştırdım anlamadım ne bu... Hiç mi kimsenin başına gelmedi?
  Kuşum yaşlı mı? Neyi var?
   
 2. mmerym15
  Çevrimdışı

  mmerym15 Profesyonel

  Katılım:
  6 Nisan 2015
  Mesajlar:
  638
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Kayseri
  İnşallah iyileşir. :(
   

Sayfayı Paylaş