Karadeniz Pet

hiç durmadan bir saga bir sola gidiyor

• Konbuyu başlatan akkurt33
  • Başlangıç tarihi
A

akkurt33

Guest
yaklasık bir hafta önce ortalama 5 haftalık bir muhabbet kusu aldım ilk geldiginde yerinden bile kıpırdamadı fakat aradan 4 gün geçtikten sonra çok degişti kafesinde bir saga bir sola çok hızlı bir şekilde gidiyor du bende dayanamadım kafesinden çıkardım geldi omzuma kondu 2 gündür çıkartıyorum ama kafesine girdiginde sürekli aynı şeyi yapıyor bir saga bir sola gidiyor.yemek yemeye su içmeye yada yorulunca kafesine koydugumda sorun yok ama daha öncesinde koyarsam yine aynı davranış genel olarak bana söylenen yeni aldıgında 2 hafta çıkarmaydı ben erken çıkardım bundan dolayı olabilr mi acaba. lütfen yardım edin.

Kuşunuz oynamak istiyor kapalı ortamda kalmak istemiyor. Ne güzel omzunuza da alışmış bence biraz oyuncak alın kafesine asın onunla oynuyorken kendini kaybeder zaten.:D

oyuncak aldım salıncak ve halka fakat binmedi bile kafesinde tek yaptıgı uyumak ve saga sola koşmak

Oyuncaklardan ilk başlarda korkar sonra inceleyince oynamaya başlar zor bile çıkartırsınız.

Ben ilk aldığımda aynı sizinki gibi oldu daha sonra iyice alıştırmıştım kendime kafese mahkum etmeyin çıkartın eğlensin hayvan sürekli gelir sizinle uğraşır zaten

Oyuncaklardan ilk başlarda korkar sonra inceleyince oynamaya başlar zor bile çıkartırsınız.

Ben ilk aldığımda aynı sizinki gibi oldu daha sonra iyice alıştırmıştım kendime kafese mahkum etmeyin çıkartın eğlensin hayvan sürekli gelir sizinle uğraşır zaten

dıları çıkınca kendini temizliyor falan elimden geldigince dışarda tutmaya çalısıyorum fakat kafesinde oldugunda yeri geldiginde 2 3 saat bile bi saga bi sola gidiyor.

kafese alıştırmya bakın yoksa hep dışarda kalması gerekicek benim kuş varken öyle alışmıştı sabah kalktıgımızda dışarda akşam yatana kadar asla kafeste durmazdı ama ilgilenen biri varsa sürekli dışarda kalması sorun teşkil etmiyo güzelde oluyo size çok alışır.

Kuş "Beni dışarı çıkar " diye hareket ediyor benimkide hem tünekte saga sola hemde kafesin tellerinde durup kanatlarını çırpıyor :)

Geri