Karadeniz Pet

Hint bülbülleri çiftleşmesi hakkında

ömerve

Emektar Üye
Son bir kaç gündür bu video da ki gibi sesleri geliyor. Bakıyorum ancak çiftleşip çiftleşdiklerini daha yakalayamadım. Ama bazen kovalama ve tünekten düşme sesleri geliyor. Zaten sürekli yuvalığa girip çıkıyorlar. Hatta tünekten çok orda yatıp kalkıyorlar.Çiftleştikleri anlmına gelir mi bu belirtiler acaba.

Valla yuvayı ilk gün bişiler yapıyorlardı şimdi duruyo öylece ipler dağınık. Ama yuva dışına da atmıyorlar. Annem kendileri almıyo diye yuvaya koymuş biraz. Onları da atmadılar. Bekliyoruz merakla.

Atmıyolar dışarı diye dokunmuyorum. Şimdi bu seferde hiç almazlarsa içeri. Kafam karıştı iyice ya

Hint bülbülü yumurtlayacağı zaman öyle özenle yuva yapar, iplikleri öylece bırakmaz. Belki daha zamanı gelmemiştir ve sepetin içindeki iplikleri umursamıyorlar ya da yumurtlama zamanları geldi ama sepetin içine yabancı madde girdiği için güvende hissetmiyorlar.

Çıkardım ipleri.Ancak bir kısmı baya bir sıkıştırılmıştı birbirne tutturmuşlar sanırım onlara dokunmadım.Sadece sonradan koyulan ipleri aldım.