Karadeniz Pet

Hint bülbüllerim hata

• Konbuyu başlatan Aysetursak
  • Başlangıç tarihi
A

Aysetursak

Guest
Arkadaşlar az önce büyük bi hata yaptım sanırım. Yeni yeni farkına varıyorum şu an. 5 yumurtalı bi Hint bülbülü çiftim vardı fakat kafesleri tek kapılı mînicik bi kafesti. Rahat edemiyorlar diye üzülüyordum. Yavruların yumurtalardan çıkmak için bîr iki günü var. Ama benim saf kafam durur mu aldığım çifthaneye koydum kuşları. Yuvalığı da koydum. Sonradan aklım başıma geldi tabi. Ya yumurtaların üstüne yatmazlarsa dedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Yatarlar mı yuvaya?

Kafesi değiştirdin ama kafesi eski kafesin yerine koy bi sorun olmaz hint bülbülleri yatar tekrardan şimdi bile bakarsan görebilirsin

Eski kafesin yerinde :) şu an yatmıyorlar ama yatacaklarsa sorun yok :D

Umarım bir şey olmaz. Gözlemle bakalım ne yapıyorlar.

Ben hint bülbülü ürete ürete sıkıldım yavru vermediğim kimse kalmadı sonunda halam oğluna verdim çiftimi :D

Ben hint bülbülü ürete ürete sıkıldım yavru vermediğim kimse kalmadı sonunda halam oğluna verdim çiftimi :D

Hint bülbüllerinde eş seçme derdi yok değil mi? :D Bende mi beslesem ne yapsam ama sevimli gelmiyorlar işte. :D

Hint bülbüllerinde eş seçme derdi yok değil mi? :D Bende mi beslesem ne yapsam ama sevimli gelmiyorlar işte. :D

Eş seçme derdi yok yalnız alırken damızlık büyük olduğuna dikkat etmek lazım benim erkek beyaz dişi griydi ne acayip renk yavrular aldım anlatamam yavrulardan birinide evcilleştirmiştim

Eş seçme derdi yok yalnız alırken damızlık büyük olduğuna dikkat etmek lazım benim erkek beyaz dişi griydi ne acayip renk yavrular aldım anlatamam yavrulardan birinide evcilleştirmiştim

Bir de evcilleşiyorlar öyle mi? Ama muhabbet kuşlarının yerini almıyorlar değil mi doğru söyle bak? :)

Benim de erkek beyaz dişi gri :) benimkilerin ilk yumurtaları o yüzden çok hevesliyim ben :D ama herkes çok yavru yapıyorlar bıkıyorum diyo

Evcilleştirmek her babayiğidin harcı değil :D ama muhabbet kuşunun yeri asla tutamaz hiç almayın bence sadece sürekli yavru verir hepsi bu :)

Cidden bravo o zaman. :) Muhabbet kuşları daha insancıl, yavruları bile daha sevimli. :)

Ben de bekliyorum muhabbet kuşlarımın yavrulamasını ama benim daha iki ay filan oldu kuşları alalı :) yolum var daha :)

Ay ablacığım benimkiler yumurtlasın söz ayağımı sürttürcem seninkiler de olacak. :D

Kenan benim bu dişi kuşum 5 gündür yuvadan çıkmıyor sabah 7'de bir girmeye başlıyor akşam 5'e kadar. Günde 8-9 saat yuvada olması normal mi? Ve hala çiftleşmekte istekli değil. Ve dün baktım ara ara sanki kuluçkada yatıyor gibi yuvanın içinde. Bu kuşun derdi ne Allah aşkına. :D

Kenan benim bu dişi kuşum 5 gündür yuvadan çıkmıyor sabah 7'de bir girmeye başlıyor akşam 5'e kadar. Günde 8-9 saat yuvada olması normal mi? Ve hala çiftleşmekte istekli değil. Ve dün baktım ara ara sanki kuluçkada yatıyor gibi yuvanın içinde. Bu kuşun derdi ne Allah aşkına. :D

O kuşun derdi yumurta yapmak anlaşılan :) Sen görmeden çiftleşmiş olabilirler inş. yavrularını alırsın yuvalıkta vakit geçirmeleri yuvaya alışmalarını sağlıyo ve yakında çiftleşirler

O kuşun derdi yumurta yapmak anlaşılan :) Sen görmeden çiftleşmiş olabilirler inş. yavrularını alırsın yuvalıkta vakit geçirmeleri yuvaya alışmalarını sağlıyo ve yakında çiftleşirler

Zorla çiftleşme oluyor aslına bakarsan. Bildiğin erkek zorla çiftleşiyor ama 15-20 saniye sürüyor ve bu durum defalarca oluyor. Fakat babam yumurta olsa da boş olacağını söylüyor dişi izin vermediği için.

Kafesi değiştirdin ama kafesi eski kafesin yerine koy bi sorun olmaz hint bülbülleri yatar tekrardan şimdi bile bakarsan görebilirsin

Malesef girmiyorlar yuvaya ya. Erkek arada girîyo küçük değişîklikler yapıp çıkıyo. Kuluçkaya sabah ondan beri yapmadılar yumurtalar bozulmuş mudur veya dha ne kadar yatmazlarsa bozulur

Geri