petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hint bülbüllerim hata

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aysetursak tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Aysetursak

Arkadaşlar az önce büyük bi hata yaptım sanırım. Yeni yeni farkına varıyorum şu an. 5 yumurtalı bi Hint bülbülü çiftim vardı fakat kafesleri tek kapılı mînicik bi kafesti. Rahat edemiyorlar diye üzülüyordum. Yavruların yumurtalardan çıkmak için bîr iki günü var. Ama benim saf kafam durur mu aldığım çifthaneye koydum kuşları. Yuvalığı da koydum. Sonradan aklım başıma geldi tabi. Ya yumurtaların üstüne yatmazlarsa dedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Yatarlar mı yuvaya?

2. kenan

kenan Guest

Kafesi değiştirdin ama kafesi eski kafesin yerine koy bi sorun olmaz hint bülbülleri yatar tekrardan şimdi bile bakarsan görebilirsin

3. Aysetursak

Eski kafesin yerinde :) şu an yatmıyorlar ama yatacaklarsa sorun yok :D

4. Sevtap DERİN

Umarım bir şey olmaz. Gözlemle bakalım ne yapıyorlar.

5. kenan

kenan Guest

Kafese alışıp öyle yatarlar merak etmeyin

6. kenan

kenan Guest

Ben hint bülbülü ürete ürete sıkıldım yavru vermediğim kimse kalmadı sonunda halam oğluna verdim çiftimi :D

7. Sevtap DERİN

Hint bülbüllerinde eş seçme derdi yok değil mi? :D Bende mi beslesem ne yapsam ama sevimli gelmiyorlar işte. :D

8. kenan

kenan Guest

Eş seçme derdi yok yalnız alırken damızlık büyük olduğuna dikkat etmek lazım benim erkek beyaz dişi griydi ne acayip renk yavrular aldım anlatamam yavrulardan birinide evcilleştirmiştim

9. Sevtap DERİN

Bir de evcilleşiyorlar öyle mi? Ama muhabbet kuşlarının yerini almıyorlar değil mi doğru söyle bak? :)

10. Aysetursak

Benim de erkek beyaz dişi gri :) benimkilerin ilk yumurtaları o yüzden çok hevesliyim ben :D ama herkes çok yavru yapıyorlar bıkıyorum diyo

11. Sevtap DERİN

Keşke muhabbet kuşları da bol bol yavru yapsa da bıksam. :D

12. kenan

kenan Guest

Evcilleştirmek her babayiğidin harcı değil :D ama muhabbet kuşunun yeri asla tutamaz hiç almayın bence sadece sürekli yavru verir hepsi bu :)

13. Aysetursak

Ben de bekliyorum muhabbet kuşlarımın yavrulamasını ama benim daha iki ay filan oldu kuşları alalı :) yolum var daha :)

14. Sevtap DERİN

Cidden bravo o zaman. :) Muhabbet kuşları daha insancıl, yavruları bile daha sevimli. :)

Ay ablacığım benimkiler yumurtlasın söz ayağımı sürttürcem seninkiler de olacak. :D

15. Sevtap DERİN

Kenan benim bu dişi kuşum 5 gündür yuvadan çıkmıyor sabah 7'de bir girmeye başlıyor akşam 5'e kadar. Günde 8-9 saat yuvada olması normal mi? Ve hala çiftleşmekte istekli değil. Ve dün baktım ara ara sanki kuluçkada yatıyor gibi yuvanın içinde. Bu kuşun derdi ne Allah aşkına. :D

16. kenan

kenan Guest

O kuşun derdi yumurta yapmak anlaşılan :) Sen görmeden çiftleşmiş olabilirler inş. yavrularını alırsın yuvalıkta vakit geçirmeleri yuvaya alışmalarını sağlıyo ve yakında çiftleşirler

17. Sevtap DERİN

Zorla çiftleşme oluyor aslına bakarsan. Bildiğin erkek zorla çiftleşiyor ama 15-20 saniye sürüyor ve bu durum defalarca oluyor. Fakat babam yumurta olsa da boş olacağını söylüyor dişi izin vermediği için.

18. armand0

armand0 Guest

Eş seçmeyen bütün canlıları Sevtap'a verin kız strese giriyor acıyın biraz haline :D

19. Sevtap DERİN

Ay yine mi sen. :D

20. Aysetursak

Malesef girmiyorlar yuvaya ya. Erkek arada girîyo küçük değişîklikler yapıp çıkıyo. Kuluçkaya sabah ondan beri yapmadılar yumurtalar bozulmuş mudur veya dha ne kadar yatmazlarsa bozulur

Sayfayı Paylaş