Karadeniz Pet

Hint bülbülü aldım

DKN

Yeni Üye
MERHABA kuş sever dostlarım, az önce hayatımda sahip olduğum ilk erkek hint bülbülümü aldım. pet shop sahibi muhabbet kuşunuzla aynı yemi yer dedi ama internette araştırdığım halde fazla bir bilgi bulamadım. kısaca ne yerler ? (bu arada fazla su içiyor :) )

Muhabbet kusuyla ayni yemi yerler.bende besliyorum.en muhimi kum ve kalamar eksik etmeyin cok tuketirler . Saglikli olsunlar insallah.

kafesine koyar koymaz belki doğrudur diye muhabbet yeminden koymuştum zaten. yemiş bitirmiş bile.. kalamar dediğiniz gaga taşı mı oluyo ?

Yanına birde dişi almalısınız. Tek olarak beslenmeleri önerilmiyor. Yem olarakta muhabbet yemi yerler ama onlara özel finch yemleride vardır eğer bulamıyorsanız kanarya yemi ile muhabbet yemini karıştırıp servis edin kuşunuza. Hayırlı olsun. Resimlerini bekliyoruz :)

Son düzenleme:
Yanına birde dişi almalısınız. Tek olarak beslenmeleri önerilmiyor. Yem olarakta muhammet yemi yerler ama onlara özel finch yemleride vardır eğer bulamıyorsanız kanarya yemi ile muhabbet yemini karıştırıp servis edin kuşunuza. Hayırlı olsun. Resimlerini bekliyoruz :)

finch yemlerini araştırıcam yarın alırım. gaga yapısı yem kırmaya müsait değil çünkü başka bişey yemesi lazım bu kuşun. yanına dişi alıcaktım ama aldığım kafeste başka yoktu. hint bülbülleri olan bir pet shop bulup alıcam. bisiklet kornası gibi ötmesi çok hoşuma gitti, dişi alınca sesi kesilmez değil mi ? resim yüklemeyi öğrenip yüklemeye çalışıcam :)

almana gerek yok muhabbet yemı yıyor benımkıler yanına birde eş alırsan 1 aya kalmaz yumurta verirler

evet mütevazi bir eş bulucam yakışıklı erkeğime

Yanına eş alın hemen ürerler.

Gule gule besleyin hayirlisi olsun :)

Hayırlı olsun bir çiftte ben alıcam :)

hayırlı olsun.

Güle güle besleyin muhabbetkusu ile ayni yemi yerler yanına bir de dişi alın

sağlıklı dişi alabileceğim güzel bir yer biliyomusunuz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

bilgilendirirseniz sevinirim

sağlıklı dişi alabileceğim güzel bir yer biliyomusunuz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

bilgilendirirseniz sevinirim

Sehir neresi bende var yeni geldi yumurtalar ama akcaydayim siz?

Ben çift besleyen biri olarak öncelikle kum ve kalamar eksik olmamalı bunları gayet sık yerler muhabbet kusu yemi kullanabilirsiniz yem olarak gayet idealdir arada meve falan verebilirsiniz sık olmamak şartıyla cok cabuk ishal oluyolar ve erkek olması sizin için iyi olmuş hem daha güzel öterler hemde daha hareketlidirler :) güle güle besleyin

Ben çift besleyen biri olarak öncelikle kum ve kalamar eksik olmamalı bunları gayet sık yerler muhabbet kusu yemi kullanabilirsiniz yem olarak gayet idealdir arada meve falan verebilirsiniz sık olmamak şartıyla cok cabuk ishal oluyolar ve erkek olması sizin için iyi olmuş hem daha güzel öterler hemde daha hareketlidirler :) güle güle besleyin

kum ve kalamar dışında acil şekilde kafese uygun ağaç tünek bulmam gerekiyor. yarın gidip araştırıcam sırayla hepsini.. sağlıklı güzel çocuklarına iyi annelik yapacak bir de dişi arıyorum :) erkek çok hareketli günde yarım çay bardağı su içiyor :)

Geri