Karadeniz Pet

hint bülbülü besleyenler yardım

onur kartal

Meraklı Üye
hint bülbülerinde yumurtadan çıktıktan kaç gun sonra ayırmak gerekir anne babadan?

Kuşa göre değişiyo 45 günlükken tam olarak yem kırmay başlıyolar..ben genelde 45 günden önce ayırmıyorum yem kırmaya başlasa bile

anne baba zarar vermiyo değili ilk yavrularım bnimde bişey bilmiyorum

Yavrularınız yuvadan atlayınca yavruluğu söküp alın. Yuva olmayınca eşleşme isteği de olmuyo,yavru bakımına devam ediyorlar. 35 günlükten sonra yem kırıp kırmadıklarını gözlemlemeye başlayın.

45 50 günden önce sakin ayırma yuvada çok erken atliyorlar ama yeme çok geç dusuyorlar

benim zebraları 35 günlükken ayırdım sorun olmadı yem kırmayı da öğrendiler ama 45 güne kadar anne beslese yavrular daha iyi gelişir. benimkiler zayıf kaldılar biraz. ama şöyle bir durum da var 45 gün beklersen anne baba yeni kuluçkaya yatıyor. ben yuvalığı temizlemeye fırsat bulamadan yavruların tamamı atlamadan yeni yumurtaları yaptılar

İlk besledigim zaman anne baba dovuyor diye 35 günlük civariydi sanırım yavruları ayirdim yem mama vermeme rağmen 2 gün sonra ölüleriyle karşılaştım bilgisizdim meğer geç dusermisler yeme hala ilk günkü gibi acı içimde şuan bu mesajida bogazim düğüm düğüm yazıyorum

Geri