Hint Bülbülü hakkında !

Konusu 'Egzotik İspinozlar Hakkında Genel Bilgiler' forumundadır ve Levent Akorn tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Levent Akorn
  Çevrimdışı

  selam arkadaşlar az önce petshoptan bi hint bülbülü satın aldım.. çok sevimli geldi dayanamadım aldım..:D daha önce hep muhabbet kuşu besledim.. kafama takılan bikaç konu var.. bilen arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.. kafes düzeni nasıl olmalıdır? hint bülbülleri muhabbet kuşu gibi gaga taşına veya kuş kumuna ihtiyaç duyarlar mı?
   
 2. tttttt
  Çevrimdışı

  tttttt Guest

  Yem olarak muhabbet kuşu yemi,canlı kurt verebilirsiniz.Taşa ve kuma ihtiyaç duyarlar.Muhabbet kuşları gibi eş seçmezler.Damızlık boyda herhanagi bir dişi ve erkeği biraraya koysanız kısa sürede yumurtlama faaliyetine başlarlar.Piyasada bulunan hasır yuvaları hint bülbülü yuvası diğe satarlar bu yuvalar çok sağlıksızdır.Herhangi bir olumsuz durumda yuvaya müdahale şansınız çok azdır.En güzeli muhabbet yuvalığı,yada dıştan takmalı kanarya yuvalığıdır.Kanarya yuvalığı kullanırsanız etrafını konrplak tarzı ince bir şeyle çevirin ,mahremiyeti severler.
   
 3. Levent Akorn
  Çevrimdışı

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Muzaffer Bey.. ben tek kuş aldım.. üretmek için niyetinde değilim. dediğiniz gibi yapıp hemen kuş kumunu ve gaga taşını takıcam.. tekrar teşekkür ederim..
   
 4. tttttt
  Çevrimdışı

  tttttt Guest

  Rica ederim.Niyetiniz üretmek olmasa bile bu kuşlar tek olarak beslenmemelidir.
  Son derece sosyal kuşlardır.Tek olarak bakarsanız kuşa yazık edersiniz.
   
 5. Levent Akorn
  Çevrimdışı

  önerinizi dikkate alıp en kısa zamanda bi kaç tane daha ispinoz alıcam.. şimdilik oldukça büyük bi kafeste tek başına mutlu gibi görünüyor ama kim bilir belkide içten içe streslidir.. :( kuşumun mutlu olması için başka neler yapmalıyım muhabbet kuşları için yapılan mamalardan (havuçlu, yumurtalı) yapsam yer mi ? zararı olur mu ?
   
 6. SONTABANCA
  Çevrimdışı

  iyide hint bülbülleri çok utangaçlardır onların yuvalıkları dar ve küçük olmalıdır yuvalıkları büyük olursa yumurta olsada yatmazlar zaten :)
   

Sayfayı Paylaş