Karadeniz Pet

Hint Bülbülü Hangi Yemi Yer

kalpsizprens

Yeni Üye
Arkadaşlar benim 1 çift hint bülbülüm var onlara eskiden tek başına beslediğim muhabbet kuşumun yemlerini veriyorum ama onlara bu yemi verdikçe içim acıyor bu kuşların hakiki yemi hangisidir ? Pet shoplara soruyorum ak darı var mı ? adamlar bilmiyor ve bu ak darı internette hint bülbüllerin en çok sevdiği yem diye söyleniyor ama pet shoplar bunu bilmiyor bu kuşların hakiki yemi hangisidir ?

İSPİNOZ YEMİ KARIŞIMINA BİR BAKIŞ:
:beyaz darı,
sarı darı kırmızı darı
kanarya yemi. kenevir
Genel olarak beyaz darı ağırlıklı olmak üzere bu tohumlardan yapılan karışım ispinozların yem karışımıdır.Beyaz darı zebra,gouldian gibi çim ispinozlarının,sari ufak taneli darı ise diğer ufak boy mumgagalarin temel besini olarak geçmektedir.
Bu karışımın içine birçok tohum daha eklenebilir,kus çeşidi ne kadar fazlaysa yem çeşidi o kadar çok artacaktır.
Mesela kabuklu pirinç (büyük marketlerde satılan esmer pirinç) Javalara,yulaf bengallere veya muhabbet kuşlarına(kırık yulafı diğer küçük ispinozlar da yiyebilir) verilebilir.
kabuklu pirinç kırılmış yulaf kırıklı yulafı küçük boy ispinozlar yiyebilmektedir.
Az miktarda yeme eklenecek diğer tohumlar:nijer,keten tohumu,devedikeni,cim tohumu,perilla,anason,kereviz tohumu. Yağ açışından zengin ötüş yemi olarak bilinen karışım.
nijer tohumu yağ açısından zengindir,çok az miktarda ekleyiniz.
perilla tohumu buruşmuş darıya benzer, doymamış yağ açısından zengindir,witte molen yem karışımında bulunmaktadır.
Dal darı: Bunun yanında sap darılar veya başka deyişle dal darılar kuşların oldukça severek tüketeceği bir besin.
İSPİNOZLARDA BESLENME - ispinoz, hint bülbülü, çim ispinozu,bengal ispinozu,

Karışık yemleri var hint bülbüllerinin(kanarya yemi, ak darı, kırmızı darı, sarı darı, kenevir) gibi tohumlardan oluşan. Onun haricinde muhabbet yemi de yerler.

Geri