petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hint Bülbülü Sorular

Konusu 'Egzotik İspinozlar Hakkında Genel Bilgiler' forumundadır ve DarKMooN (Eyüp) tarafından 9 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. DarKMooN (Eyüp)

DarKMooN (Eyüp) Active Member

Beğenileri:
    34
    Sa evde muhabbet kuşlarım var ek alacaktım ancak fikir değiştirdim ve hint bülbülü almaya karar verdim. Hint bülbülü için alacağım kafes ortalama olarak 60 cm olacak sorularım ise;
    -60 cm kafes yeterlimi salma veya çifthane
    -yuvalık hasırmı olmalı yoksa dışdan asmalı kanarya yuvalığımı olmalı
    -yuva malzemesi olarak ne alabilirim
    -muhabbet kuşu yemini yerlermi özel yemleri varmı
    -sizce doğru karar verdimmi kanarya yerine bunda karar kılmakta zevkler tartışılmaz ancak hangi kuş daha cana yakın sevecendir
    -birkaç püf nokta verirmisiniz pek bilgim yok bu kuşlar hakkında

2. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Tek çift besliycekseniz 60 cm buyuk gelir ilerleyen zamanda yavrulari ayirmak icin kullanabilirsiniz
    Hasır yuvalık kullanilir gizli mahrem olmasi gerek aksamlarida icinde uyurlar
    Yuva kılı ile yuvayi örerler petshoplarda bulabilirsiniz pecete ile bile yapiyorlar ama yuva kılı daha mantikli kafese asın onlar uzun sure kullaniyolar hic cikartmayin
    Küçük taneli yemleri var lakin ben hic almadim muhabbet kuslarinin yedigi yemi kulllandim bir problem yasamadim
    Kanarya beslemedim hint bulbulleri ile ilgilenmedim alismalari icin erkek baya öter yatak odanizda gec saate kadar yatmayi seviyorsaniz bakamazsiniz üremeye baslayinca durmazlar dişi hemen yumurtlar ve yavrularin tüyünü yolabiliyorlar bilginiz olsun
    benim beyaz yavruyu yolmamislardi sadece sevimli canlilar besledim iyiki de beslemisim dedim malesef sehir degistirecegim icin elden cikarmak zorunda kaldim yüksek bir yere koyun yeri sabit olsun arada mama yapin muhabbetlere yaptiginiz gibi cok severek tuketirler yesillik verdiginiz de yada baska bir yabanci malzeme verdiginiz hemen yuvaya cekerler sevimli canlilar bence besleyin ama farkli bir odada

3. DarKMooN (Eyüp)

DarKMooN (Eyüp) Active Member

Beğenileri:
    34
    Oturma odasında değilde kendi odamda 150 cm uzunlukta yapacağım salma kafesin üstünde duracak altta muhabbet kuşları üsttede bunlar. Tüylerini yolma demişsiniz her kuş yoluyormu(hint bülbülleri) yoksa bazılarımı sadece yoluyor. Yolmaması için ne yapabilirim. Öğrenci olduğumdan sabah 6da kalkıyorum hafta sonu hariç, öğleden sonra 4-5 kadar sesde benim için sorun olmaz yani. Apartmanda oturuyorum ama 5 yaşındaki kardeşimden rahatsız olmadıklarına göre kuş sesindende rahatsız olmazlar herhalde çok kararsızım ya hint bülbülümü alsam kanaryamı alsam diye 1 haftaya(gelecek hafta sonu)muhabbet kuşları için kafesi yaparım ondan birkaç gün sonrada alacağım kuşun kafesini yaparım.

4. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Dişi yumurtluyca zaman yolardi ama yenisi cikiyor baska disiler yapiyomu bilgim yok yuvanin icine koyarlar tuyleri yavrulari yuvadan kafesten atma kendileri beslensin çabasi aslinda doğa kanunu gibi bisey kanarya beslemedim ama hint bülbülleri sevimlidir

Sayfayı Paylaş