Karadeniz Pet

Hint bülbülü yardım !!!

Emre Ünaldı

Meraklı Üye
SA benim bir cift hint bülbülüm var 2 de sorum var

birincisi ben bu kuşu alalı neredeyse 3 buçuk hafta oldu ve aldığımda altında yumurta vardı bu kadar süre geçmesine rağmen yavru çıkmadı üstüne bidaha yumurtladı acaba yumurtayı atıyım mı dursun mu yumurta dolu :confused::confused:

bide ben bunlara yuva malzemesi olarak kendir verdim ama sanırsam fazla verdim bi sıkıntı olur mu yuvaya fazla taşıyınca:D:eek:

ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler:):)

as kardeşim yumurtların dolu oldundan eminsen kuşlar yumurtlama bitmeden yumurtalara yatmazlar bu yüzden genelde yeni başlayanlar ilk yumurtayı yaptıktan sonra hesaplamaya başlarlar ama kuşlar henüz yumurtlama bitmedi için yumurtalara yatmazlar ve düzgün ısınmadı için yumurtalar olmaya başlamaz ve yumurtanın çıkma süresi uzar yani biraz daha bekle atma yumurtaları

2.soruya gelince fazlada verme bence bu kuşları kaç sene besledim nasıl başarıyolar bilmiyorum ama verdim herseyi yuvanın içine sıkıştırıyor ve yuvanın içini çok doldurdu için yavrulardan en son yumurtadan çıktıktan sonra altta kalıp malesef ölebiliyor ama bu her kuş için değil benim 23 çiftimden sadece 2sinde bunu yaşıyodum diğerleri fazla malzeme doldurmuyorlardı bir sıkıntı olmuyordu

Son düzenleme: