petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hint Bülbülü Yavru Bakımı Hakkında

Konusu 'Egzotik İspinozlar Hakkında Genel Bilgiler' forumundadır ve mustaine tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. mustaine
    Gizli

mustaine Guest

Arkadaşlar merhaba. Hint bülbüllerim 2 adet yumurtalmıştı. 1 tanesi çıktı ve büyüdü. Bugün 19 günlük oldu ve yuvadan atladı. Sizlere 2 adet sorum olacaktı.
    Şimdi yuvayı kafesten sökmem lazım mı?
    Yavruyu 35 günlükken ayırdıktan sonra tekrar takarken içindeki kılları peçeteleri çıkartıp yeniden yuva malzemesi mi vermem lazım, Yoksa aynı yuvaya yumurtlarlar mı?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    1. si aynı yuvaya yavrularlar 2. si sakın ama sakın yavruyu ayırmayın hint bülbülleri yavruları yeme çok geç düşermiş. Ben de zamanında yavru almıştım 35 günlükken falan ayırdım fakat yem yemiyormuşlar bilemedim kaybettim :( hala vicdan azabı çekerim. Hint bülbülü yavruları çok erkek yuvadan atlıyor fakat çok geç yeme düşüyorlar muhabbet kuşları gibi değil. Anne baba dövse yuvadan atsa bile ayırmayın hatta yerinizde olsam 2. bir yuvalık asardım

3. mustaine
    Gizli

mustaine Guest

Tamam teşekkürler. Umarım hemen tekrar çiftleşmek için yavruyu unutmazlar.

Sayfayı Paylaş