Karadeniz Pet

Hint Bülbülü yuva...

Erman ARSLAN

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba, Hint bülbülü besleyen veya bilgisi olan varsa yardımınızı istiyorum, 1 Yaşlarında bir çift im var, bugün yuvalık taktım ama yuvalığa bakmıyorlar ancak sorun şurada, kafeste akıllı yemlik var yuva örmeleri için verdiğim malzemeyi akıllı yemliğe yığmaya başladılar. Gece de yemliğin içinde uyuyorlar! Ne yapayım ben şimdi? akıllı yemlik dar olmasa orada kalsın dicem ama sıkıntı olur mu? Ne yapacağım bilemedim!

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

Besleyen, bilgisi olan yokmu ki?

Arkadaşlar merhaba, Hint bülbülü besleyen veya bilgisi olan varsa yardımınızı istiyorum, 1 Yaşlarında bir çift im var, bugün yuvalık taktım ama yuvalığa bakmıyorlar ancak sorun şurada, kafeste akıllı yemlik var yuva örmeleri için verdiğim malzemeyi akıllı yemliğe yığmaya başladılar. Gece de yemliğin içinde uyuyorlar! Ne yapayım ben şimdi? akıllı yemlik dar olmasa orada kalsın dicem ama sıkıntı olur mu? Ne yapacağım bilemedim!

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

Besleyen, bilgisi olan yokmu ki?
Bir müddet akıllı yemliği çıkarıp normal yemlik kullanın.Taktığınız yuvalığa ilgi göstermeye başlayınca takarsınız akıllı yemliği.Bu kuşlardan çok besledim ve besliyorum.Yardımcı olurum.

Bir müddet akıllı yemliği çıkarıp normal yemlik kullanın.Taktığınız yuvalığa ilgi göstermeye başlayınca takarsınız akıllı yemliği.Bu kuşlardan çok besledim ve besliyorum.Yardımcı olurum.

Teşekkür ederim, çıkartırsam stres filan yapar mı acaba? çok ürkekler ama birazda balık hafızalı gibiler :) çok korksa bile 10 dk sonra hiçbirşey olmamış gibi çiftleşiyorlar :D Ben yıllar önce tek beslemiştim, depremde ölmüştü. şimdi bir çift aldım ama muhabbetten çok daha kolay bir kuş.

Aynen çok uysallar,tabiri caizse dövsenizde 10 dakka sonra bi şey olmamış gibi davranıyorlar.

Bu kuşlar biraz balık gibidir hafızalarında çok bişi tutma gibi lüksleri yoktur ve asalak canlılardır. Akıllı yemliği çıkarıp normal yemlik takın. yuvalığıda isterseniz bi değiştirin farklı bir model deneyebilirsiniz.

yuvayı öresiye kadar akıllı yemlik takmayın baska yemlik kullanın he illa akıllı yemlik kullanacam derseniz yuva ördükleri zaman siz bozun bunu 2-3 kez tekrarlarlar en sonunda pes eder erkek ve bu iş erkeği daha çok kızıştırır.

Teşekkürler herkese, Akıllı yemliği çıkarttım, Yuvalığı dün takmıştım, birkaç gün içinde belli olur bakalım. Baya hızlılar keratalar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Aynen çok uysallar,tabiri caizse dövsenizde 10 dakka sonra bi şey olmamış gibi davranıyorlar.

Gece yemliği çıkartmıştım, sabah kalktığımda yuvalıkta oturuyorlardı :) Hemen selpakları ince ince kesip koydum kafese. 30 dk içinde erkek olan hepsini yuvaya taşıdı, dişide içeride bekliyordu ve hepsini düzeltti. Çok eğlenceli kuşlar gerçekten. Bence muhabbet besleyen herkesin en azında bir çift beslemesi lazım :D

benim kuzenimde 13 yasında hint bülbülü var ama boyun felci gibi bir şey geçirdi boynunun orda tümörde var

çok yaşaması da kötü sonra da hayvan cok ızdırap çekiyor