petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hiperaktif Muhabbet kuşum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Güvercinci tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Güvercinci

Güvercinci New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar yavru muhabbet kuşumu alalı 1 hafta oldu ilk 4 gün kafesten çıkarmadım elime az da olsa alıştı sayılır sorun şu ki muhabbet kuşunu dışarı çıkardım dolaştı biraz her kafese koyduğumda resmen deliriyo kendine zarar vermesinden korkuyorum ordan oraya atlıyo demirlerin arasından kafasını çıkarmaya çalışıyo bitmek bilmeyen bi enerjisi var 1 saattir çıkacak yer arıyor ne yapmalıyım:confused::confused::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

arkadaşlar cevap veren yokmu hiç durmuyo yemliği falan kazmaya başladı :eek:

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Dışarısının tadını almış, girmek istemiyor. Dışarıda geçireceği gün ve süreyi sınırlamak gerek. O da bilsin her istediğinde çıkamayacağını.

3. Güvercinci

Güvercinci New Member

Beğenileri:
    0
    kendine zarar falan vermez inş hiç yerinde durmuyor dışarı salmıyim şimdilik dimi kafesi geniş baya zaten

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kafesinde oynayacağı ilgisini çekecek oyuncaklar olması biraz sakinleştirebilir,
    Yemleri dökmesini engellemek için akıllı yemlik veya ızgaralı yemlik kullanılabilir.

5. Güvercinci

Güvercinci New Member

Beğenileri:
    0
    az da olsa istediği zaman çıkamıyıcağını anladı sayılır kafeste salıncak falan var yeni aldığım için şimdilik oyuncaklara pek bakmıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

yok böyle bir enerji şimdi biraz daha sakinleşti normalde kafeste çırpındığında açıyodum bu sefer açmadım daha iyi oldu gibi bakalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:01 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

hayvan kenidin biyerlere sıkıştırmaya başladı korkmaya başladım hiç durmuyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

başka önerisi olan varmı

#5 Güvercinci, 29 Mart 2015
    Son düzenleme: 29 Mart 2015
  6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş uçmak için yaratılmış uçmak istiyor. Bundan daha doğal bişey yok.

7. Güvercinci

Güvercinci New Member

Beğenileri:
    0
    bende biliyorum uçmak için yaratıldığını sorumu biraz daha iyi okursanız sevinirim.

8. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Sorduğunuz sorunun karşılığında alacağınız cevaplar kısıtlı zaten daha farklı öneri ne olabilir diye düşündüm de ya kafesi aç sal yada kafese koy günün belirli saatlerinde çıkar ki oyuncak vs koy diye cevaplamışlar zaten.

Mantıklı düşündüğümüzde sorunuz bir kafes aradığınız cevap özgürlük sen hem içinde kafes geçsin ama özgürlük de olsun hafif diyorsun.

Lafı uzatmadan yukarıda yazılanları tekrarlama gereği duyuyorum ;

1) Günün belirli saatlerinde hatta saatinde 30 dk gibi bir süre uçup dağıtması sonra kafesine tekrar konulması .

a) Durmuyor mu ? Duracak alışana kadar.

2) Kendine zarar vermez en fazla kafasını oraya buraya sokup dışarı çıkmaya çalışır.

b) Önlem olarak kafes içindeki keskin yüzeyleri traşlamak , Kafes telleri genişliği büyükse daraltmak.

3) Salıncak var demişsiniz yeni olduğu için Aga bu ne ? sorusunu soruyordur kendine , dışarı çıkamadığı sürece onu tanımaya zaman ayıracaktır zamanla.

Bu kadar yeterli sanırım yukarıda arkadaşların yazdıklarının aynısı oldu ama yukarıda da dediğim gibi daha farklı kafesi uzaya göndermek olur herhalde ?

Not : Sorunuzu biraz daha iyi okudum.

İyi Forumlar.

9. Baran Açıkgöz

Baran Açıkgöz New Member

Beğenileri:
    0
    Salıncağı kuşu dışarı salınca koltuğa koy eline gelsin sense koltuktaki salıncağa götür böyle öğrenir salıncağı

10. Güvercinci

Güvercinci New Member

Beğenileri:
    0
    Cevaplar için teşekkürler <3

Sayfayı Paylaş