Karadeniz Pet

Hırlaşma

gurcan38

Meraklı Üye
Arkadaşlar çift izleminlerinizi paylaşırmısınız. 9 aydır tutuyorum 2 aylıkken aldım çiftimi. Kızışma dönemlerine girdiler. Kafesine yaklaştığımda (su ve yem değiştirmek için yanaştığımda) hırlaşıyorlar, didişiyorlar. Çift olmamalarından çekınıyorum malum muhabbet kuşu eş tutar. Acaba sizin çiftinizde böyle mi? Yıl sonuna kadar tutup yavru alamazsam dişiyi değiştirmeyi düşünüyorum sizce durumlar nasıl ?

Bir huysuz benım kuş galıba :) demekkı Çiftleşmeyecekler herhalde

birbirlerini beslemiyorlarsa ,kafalarini kasimiyorlarsa ve erkek kur yapip ayagini disinin sirtina koydugu zaman disi tepkiliyse hangisini daha cok seviyorsan digerini degistirmekte fayda var bence

Ya ben kuşları fazla izleyemıyorum. Gün boyu evde yanlızlar bu dedıklerımızı odada 6 aylıkken bıraktığımda yapıyorlardı çiftleşmeleri için kendi hallerine bıraktım yem ve su değiştirirken hırlaşıyorlar bazen erkek dişiye bazen dişi erkeğe gagalaşıyor zıpırlar kıyamıyorum da okadar zaman oldu :)

araları düzeldi sanki kavga etmiyorlar öpüşmeye bşaladılar. birlikte ötüyorlar. yem değiştirirken bile öpüşüyorlar. dişi ceresi çok koyu kahverengiden beyaza dönmeye başladı kuşlarım 9. ayında 1 yaşına gelsinler bakalım ne olacak bir yavru alsam eminim çok tatlı yavruları olacak

Sen kafese yaklaşınca kıskanıyorlardır. Benim erkek kuşta aynısı yapar ben gelince dişiye yem yedirmez vurur ben uzaklaşınca kendisi besler.

İnşallah en kısa zamanda yavrularınız olur dişi kızışmadanda yumurta yapabilir siz fazla rahatsız etmeyin resimleri varsa konuya ekleyin

armand0 yarın koyacağım bu konuya ilginiz için teşekkürler. ilk defa dişi yavru kuş alıp büyüttüm ben ceresinin nasıl olduğunu bilmiyorum 1-3 aylık eflatun 5-8 aylık koyu kahverengi 9. aydan sonra yukarıdan itibaren bej rengine döndüğünü izliyorum. tecrübeli arkadaşlar bu normalmidir ? ben süt kahve renginde olur sanıyordum

ceresinin sol delik kısmında minicik kahverengi koyu kaldı o da açılınca ceresi tamamen bej olacak. sanıyorum olgunlaştı doğru mu düşünüyrum?

İnşallah en kısa zamanda yavrularınız olur dişi kızışmadanda yumurta yapabilir siz fazla rahatsız etmeyin resimleri varsa konuya ekleyin

Son resimi burada dişi kuşu bugün ilk defa yuvalıkta gördüm içeri girmiş kafasını çıkartmış :). Yumurta ne zaman alırım acaba hayırlısı olsun inşallah

m3sd.jpg

Son resimi burada dişi kuşu bugün ilk defa yuvalıkta gördüm içeri girmiş kafasını çıkartmış :). Yumurta ne zaman alırım acaba hayırlısı olsun inşallah

m3sd.jpg

Yuvaya girmeye başlaması çok güzel. Ama bu işler ha değince olmuyor ne yazık ki.

Bugün yem aldığım petshop daki bayan dişi kuş yuvaya girmiyorsa al elinde sok içeri dedi zorla sokacakmışız yuvaya.Elini ısırırsa da eldiven tak diyor vah senin baktığın kuşları haline dedim.

Bugün yem aldığım petshop daki bayan dişi kuş yuvaya girmiyorsa al elinde sok içeri dedi zorla sokacakmışız yuvaya.Elini ısırırsa da eldiven tak diyor vah senin baktığın kuşları haline dedim.

Pardon ama koca bir oha çektim. :D O ne biçim bir petshopcu ya? Bu kadar atmasyon olmaz. :D Onların söylediklerini yapsak kuş bir daha yuvaya girmez.

Pardon ama koca bir oha çektim. :D O ne biçim bir petshopcu ya? Bu kadar atmasyon olmaz. :D Onların söylediklerini yapsak kuş bir daha yuvaya girmez.
Ben öyle yaptım diyor sonra elini kafese sokunca yuvaya kaçıyormuş kuş elinden korkuyor tabi kaçacak yer arıyor.Petshobu satın alıp yürü git burdan 100 metre yakınına yaklaşma diyesim var :D

Ben öyle yaptım diyor sonra elini kafese sokunca yuvaya kaçıyormuş kuş elinden korkuyor tabi kaçacak yer arıyor.Petshobu satın alıp yürü git burdan 100 metre yakınına yaklaşma diyesim var :D

Ben olsaydım saçını başını yolardım. :D

Kuşlarınız kızışmış durumda yuvayla ilgilenmeside iyidir sizin sadece suan sabretmeniz lazım :)

Bu arada Mama takviyeside yapabilirsiniz

Mama deniyorum ama ilgilenmiyorlar ya :(
Mürekkep balığı kemiği taktım onu kemiriyorlar

Her geçen gün değişik tavırlarını görüyorum
Şuan dişi yuvalıkta kafasını dışarı sarkıtmış sürekli ciyaklıyorlar dişimi yapıyor erkek mi bilmiyorum. Neden ciyaklıyorlar acaba? Ve hangisi ciyaklıyordur?

Mama deniyorum ama ilgilenmiyorlar ya :(
Mürekkep balığı kemiği taktım onu kemiriyorlar

Her geçen gün değişik tavırlarını görüyorum
Şuan dişi yuvalıkta kafasını dışarı sarkıtmış sürekli ciyaklıyorlar dişimi yapıyor erkek mi bilmiyorum. Neden ciyaklıyorlar acaba? Ve hangisi ciyaklıyordur?

Yemliği çıkartın mama kalsın 1-2 saat ya da mamanın üzerine biraz marul yaprağı koyun dikkat çeker. Benim kuşumda aynısını yapıyor. Kısık bir sesle yuvanın içinde ciyakladığını duyuyorum. Neden olduğu konusunda benimde bir fikrim yok.

Petshop açmanında bir hayvan sağlığı eğitimi şartı olması lazım.

kendi konumu kapatayım.
kuşlarım arasında hırlaşma kalmadı. bayramın 1. günü ilk yumurtasını gördüm :) gün sayıyorum inşallah dolu yumurtadır bugün 8. gün bakalım çıkacaklarmı.

yeni arkadaşlara tavsiyede bulunmak istiyorum ben çok aceleci davranmışım şunu tavsiye etmek istiyorum hiç acele etmeyin kuşunuzla bolbol vakit geçirin alıştırın kendinize sonra 10-11. ayda yuvalığı takın ve sadece bekleyin kafesi temizleyin. ben imkansız derdim kuşların çiftleşmesi ama kendi gözlerimle gördüm çiftleşiyorlar artık :)

Geri