Karadeniz Pet

Hızlı Nefes

Tuğhan Buğur

Yeni Üye
Arkadaşlar,dün aldığım yavru muhabbet kuşum sürekli avucumun ıcınde uyuyor, yıyor, ıcıyor lakin elimi cektıgımde hemen cıyaklıyor elımı getırıyorum hemen annesının altı gıbı gırıp uyumaya baslıyor buraya kadar bana hersey normal gelıyor.Fakat elimde uyurken kalp atışlarını dahi cok net elımde hıssedıyorum ve bana hızlı gelıyor??? Kendısı gayet yıyıp ıcıyor hareketlı de bayağı sanırım erkek oldugu ıcın.. Acaba bu nefes alısverısler normal mı bır kus ıcın bunu merak edıyorum ??? Kendı kendıme telasladndım cok ama cok ufak daha arada kanat hareketı yapmaya basladı o kadar ucma olayı hiç yok fakat yem kırabılıyor bundan gayet emınım. Yulaf, darı ve normal yemlerının hepsını yıyor...

Bir canlı ne kadar büyükse, kalbi de o kadar büyük ve güçlü olur. Küçük canlılar için ise durum tam tersidir. Bir filin kalbi dakikada 25-30 defa atarken, serçe gibi küçük bir kuşun kalbi kan dolaşımını sağlayabilmek için dakikada yaklaşık 1000 defa atmak zorundadır. Heyecanlandıkları zaman, bizde de olduğu gibi, kalp atışları biraz daha belirgin olur. Sorun olduğunu sanmıyorum.

Bir canlı ne kadar büyükse, kalbi de o kadar büyük ve güçlü olur. Küçük canlılar için ise durum tam tersidir. Bir filin kalbi dakikada 25-30 defa atarken, serçe gibi küçük bir kuşun kalbi kan dolaşımını sağlayabilmek için dakikada yaklaşık 1000 defa atmak zorundadır. Heyecanlandıkları zaman, bizde de olduğu gibi, kalp atışları biraz daha belirgin olur. Sorun olduğunu sanmıyorum.

Bilgi ve tecrübe eksikliğinden dolayı gereksiz telaş yaptım sanırım..Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.

Sorun edilecek hiç bir şey yok kuşların bünyesi insanlara göre çok daha hızlı çalışır. Ayrıca insan da olmak üzere her canlının küçükken metabolizması daha hızlı olur bu büyüme ve iyileşme açısından iyi bir şeydir. Büyüdükçe bu kadar hissetmeyeceksin.

Sorun edilecek hiç bir şey yok kuşların bünyesi insanlara göre çok daha hızlı çalışır. Ayrıca insan da olmak üzere her canlının küçükken metabolizması daha hızlı olur bu büyüme ve iyileşme açısından iyi bir şeydir. Büyüdükçe bu kadar hissetmeyeceksin.

İlginiz için teşekkür ediyorum.

Geri