petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hobi e hobi s kullananlar bakabilirmi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve umut asal tarafından 20 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Arkadaşlar benim bi kuşlarim var biri kız biri erkek ve dişi erkek kur yapmaya calistimi gaga atiyo cikcikcik yuksek sesle otuyo bu yuksek sesle otmesi her gun yapiyo bi 20 defa erkek kusda kur filan yapiyo ama bahane dişi yüz vermiyo ama dişi erkeki kasiyo erkekde onu ama nadir gunde 1 defa boyle uyku hallerinde uyurken rahatlamak icin birbirlerini kasiyolar ama dişi yine gaga atiyo ne yapsam bilemedim buraya yazdim herkez bu vitaminleri onerdi hobi e hobi s bunlari kullanipda faydasini goren nasil kullanildigi bide acik bi şekilde bu vitamini almamin sebebi kuslarla 2 ay ilgilendim mama verdim ayirma yontemi uyguladim nijer verdim halen ayni dişi erkekde sorun yok dişi yuz verse erkek ciflescekler resmen erkek ara siıra sinirlenip kur yaparken telle cikcikick otuyo ozaman dişi bi bagriyo ona erkek mum gibi oluyo :D yani bu vitaminin yarari dokunurmu yararini goren yazsin ve nasil vercemi kullanimini soylerse sevinirim

2. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    ben kullandım kuşların alayı tüye girdi bıraktım kızıştırmak için en iyi çözüm keçi boynuzu tozu güzel mama

3. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Yok ya biktim valla mama yapmaktan hepsini koyuyom icine vitaminlikten olcekler resmen erkek tombullasti zaten arkadaslarin yorumlarina gore alip almicam tercih etmezseniz kusu deistircem

4. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    bence eş alıcaksan sen değil kuş seçecek bul bir salma at içine kendi şeçsin ve dişi kabul etsin erkek için nefes alsa yetiyoda dişiler çok nazlı beyenmiiyo

5. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Mecbur oyle yapcam ya dişi kusda guzeldi alismistim saglikli kustu

6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Acele etmeyin, kuşlara zaman taniyin, özellikle dışı kizisinca istediğin çiftleşme gerçekleşir. Ben hobi s+e kullanıyorum ne zararını ne yararını göremedim yada anlayamadım. Bence gerek yok doğal kizistirici kar kullanın ama mamayi fazla kaçırmayın yaglanmasinlar

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umut asal bunu beğendi.
  7. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    153
    Demek ki dozajı fazla yapmışsınız. Dolayısı ile de faydalı bir ürün imiş.

umut asal bunu beğendi.
  8. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Dişi kuş kur yapmasini izin vermiyodu bu aksam okuldan geldini baktim erkek kur yapiyodu dişiye ama hala ayni seyler ben geldimi mesela erkek tunekin benden uzak tarafinda benden korktuhundan oraya gecmek icin gaga atiyo erkeke disi cok korkak

9. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    208
    Doz aşımı yapmayın zararı olmaz faydası olur ise yaramaz demeyin ise yarayacaktır. Siz önce sabredeceksiniz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umut asal bunu beğendi.
  10. Ayhan OTÇUOĞLU

Beğenileri:
    153
    Erkekler daha çabuk eşe geliyor ve vitaminlere daha çabuk cevap veriyorlar. Dişilerin aynı duruma gelmesi 2-3 hafta daha geç oluyor. Tabi yaşlarıda üremeye uygun çağda olmalı ve vücudu üreme performansında olmalı.
    Ondan sonra, elma, armut vermeyeceksiniz kızgınlığı bitirir. Yer değişikliği yapmayacaksınız stres yapar. Bol sulu banyo yaptırmayacaksınız kızgınlığı azaltır. Kuşları salmayacaksınız ilgileri yuvalıktan uzaklaşabilir. Yuvalık takılı olacak ve fazla rahatsız edilmeyecekler strese girmemeliler.
    Mama verilecek ve gerisi kuşlara ve zamana kalmış. Bazen olur bazen olmaz.

umut asal bunu beğendi.
  11. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Herşeyi yapiyorum dün bi kafese elimi sokim dedim en son yaptimda kuslarin hepsi kacmisti bugun yaptim kendini sevdirdi :D neyse sizin dedinizi yapicam inş su dişi düzelir düzeldi anda ciflesirler ztn erkek cok istekli ha birde du farkettim erkek kur yapip kafasini salliyoya bide sesler cikariyo dun erkek dişiye kur yaparken birden durdu dişide erkekin yaptiklarini yapmaya başladi kur sesi yapti kafasini salladi erkekin gagasina vursu kusmak icin bu kuş erkekmi dişimi bu kuşu ben aldimda kafesin altinda kur yapiyodu ve kizismisti kahve rengiydi sonradan pul dokulur gibi dokuldu

12. Ayhan OTÇUOĞLU

Beğenileri:
    153
    Dişilerde bazen kısa süreliğine ötüyorlar ama erkekler susmadan saatlerce ötebilir. Takip etmenizde yarar var.

13. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Aynen bende ilk defa gordum erkek ise hic susmuyo otuyo 10 dk ara veriyo yeniden basliyo :D

14. Ayhan OTÇUOĞLU

Beğenileri:
    153
    Dediğim gibi. Dişiler geç kızışır. Şartların yavrulamaya uygunluğundan emin olmak ister. Defalarca yuvaya girip çıkar varsa diğer tüm yuvaları ziyaret etmek ister. Kararsızdır. Haftaları böylece harcayabilir. Yuvayı ısıtır, içini kemirip temizler içten içe huzursuzdur. En son eşleşip 8 gün sonra ilk yumurtayı bırakır.

umut asal bunu beğendi.
  15. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Bizde oda yok sadece yuvanin o giris kismini ısırıyo deişiklik yok erkeki isiriyo gagaliyo yani birden otuyo cikcik diye yuksek sesle ama 1 hafta once bunu gunde 50-60 kere yapiyodu simdi 10 kere filan

16. Ayhan OTÇUOĞLU

Beğenileri:
    153
    Ben hala kullanıyorum. 3 dişide yuvalıklar için salmada rekabete girmişlerdi. Hepsini üretim boxlarına attım. Dozaja dikkat. Birde zamanında kullanmak gerekir. Kuş üreme durumuna gelmemişse ne yaparsak yapalım faydasız. Üzerinde 1 ayda kuşu üreme durumuna getirir yazıyor. Bu kısma da dikkat lütfen.

Kuşun suluğuna veya mamaya katar katmaz niye yumurtlamadı diye kimse yuvalık kontrolü yapmaya kalkmasın lütfen. Bu işlerde sihir diye bir şey yok. Herşey biyolojik ritim içinde gelişmek zorunda.

#16 Ayhan OTÇUOĞLU, 24 Eylül 2016
    Son düzenleme: 24 Eylül 2016
    umut asal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş