Karadeniz Pet

Hobi e-s ya da nekton e-s neden piyasada yok

mstf34

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlarıma hobi e-s almak istiyorum ama hiç bir sitede bulamadım nekton e-s zaten fiyat olarak almış başını gitmiş bir çif kuşum var o yüzden nekton e-s almak mantıksız fiyat olarak bu ilaçların eşdeğeri sayılabilecek fiyatı uygun başka alternatifler var mı?

bir çift kuş için bu kadar pahalı ürünler kullanmaya gerek yok. ben en son nekton e ve s yi 70-75 grlık olanından 90 tl ye almıştım. şimdi 160 lira olmuş. onun yerine multivitamin olarak petshoptan kaliteli bir damla almak yeterli diye düşünüyorum. kuşları kızıştırıcı e vitamini yerine ise ya kuşları doğal yoldan kızışmasını beklemeniz yada içinde havuç, keçiboynuzu tozu, nane, tarçın, yumurta, prinç unu, galeta olan bir mama yapıp haftada 2 gün vermeniz yeterlidir.

ama illa ben bu ürünleri kullanmak istiyorum derseniz nekton e ve s yi hobi petten, hobi e ve s yi ise meybest petshoptan alabilirsiniz.

ama illa ben bu ürünleri kullanmak istiyorum derseniz nekton e ve s yi hobi petten, hobi e ve s yi ise meybest petshoptan alabilirsiniz.
Mybestte hobi es ya da hobipette hobies yok baktim ikisine tekrar bakarım mama veriyorum içeriği sizin dediğiniz kadar zengin değil ama zenginleştirebilirim

nektona göre daha ucuz olduğu için yüklenme olmuş olabilir. bence 1 çift kuşta pahalı ve bulunması zor takviyelere gerek yok. yazdığım içeriği bebe bisküvisi de katarsanız yaklaşık 15 liraya 1 kilodan fazla mama yapmış olursunuz. her seferinde minik bir parça havuç ve az miktar haşlanmış yumurta ekleyip veriseniz kuşlarınızın kızışması daha sağlıklı olur. diğer türlü hızlı kızışan kuşlar özellikle ilk kuluçkada yavrulara veya yumurtalara zarar verebiliyorlar. en güzeli haftada 2 gün az miktar mama ve haftada 2 gün vitamin ve probiyotik takviyesi yeterlidir.

nektona göre daha ucuz olduğu için yüklenme olmuş olabilir. bence 1 çift kuşta pahalı ve bulunması zor takviyelere gerek yok. yazdığım içeriği bebe bisküvisi de katarsanız yaklaşık 15 liraya 1 kilodan fazla mama yapmış olursunuz. her seferinde minik bir parça havuç ve az miktar haşlanmış yumurta ekleyip veriseniz kuşlarınızın kızışması daha sağlıklı olur. diğer türlü hızlı kızışan kuşlar özellikle ilk kuluçkada yavrulara veya yumurtalara zarar verebiliyorlar. en güzeli haftada 2 gün az miktar mama ve haftada 2 gün vitamin ve probiyotik takviyesi yeterlidir.
Peki gidip alabileceğim bir vitamin ve probiyotik önerir misiniz

probiyotik olarak ben diazyme 256 kullanıyorum. gayet memnunum. vitamin olarakta biyo teknik firmasının vitamini gayet iyi onuda petshoptan bulabilirsiniz. markası avi. damla olan uygun bir çift kuş için.

Ben Mybestpetshop'tan Röhfriend Gervit W ve Röhnfried Entrobac Probiyotik almıştım. Gayet uygun fiyata. Gayet kaliteli ürünler. Önerebilirim.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tek çifte bakarken
ayrıca
Nekton e-s ve hobi e-s bu kadar fiyatlanmışken
Bunları satın alman seni zora sokabilir.
Ben sizin yerinizde olsam her gün tek çifte mama yapmakla da uğraşmam.

•15 liraya yarım kilo nature plan’ın nemli mamasını alırım.(Kendimde kuşlarıma kullanıyorum. Gayet memnumum.) İçine havuç, tarçın vs. de eklenebilir.
•Diazyme 256 (80gr)
•Kaliteli Multivitamin (Bioteknik olabilir)
•Biyo Evit SE (100 gr - yumurta doluluk oranı ve spermlerin direncini arttırıcı e vitamini ve selenyum katkısı)

Bu dört madde de belirttiğim ürünleri alırsan kuşlarını sağlıklı beslemiş ve üretim için kuşların eksikliklerini kapatmış olursun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tek çifte bakarken
ayrıca
Nekton e-s ve hobi e-s bu kadar fiyatlanmışken
Bunları satın alman seni zora sokabilir.
Ben sizin yerinizde olsam her gün tek çifte mama yapmakla da uğraşmam.

•15 liraya yarım kilo nature plan’ın nemli mamasını alırım.(Kendimde kuşlarıma kullanıyorum. Gayet memnumum.) İçine havuç, tarçın vs. de eklenebilir.
•Diazyme 256 (80gr)
•Kaliteli Multivitamin (Bioteknik olabilir)
•Biyo Evit SE (100 gr - yumurta doluluk oranı ve spermlerin direncini arttırıcı e vitamini ve selenyum katkısı)

Bu dört madde de belirttiğim ürünleri alırsan kuşlarını sağlıklı beslemiş ve üretim için kuşların eksikliklerini kapatmış olursun.

Altında yumurta olmayan takıma her gün mama verilmez zaten. haftada 2 gün önerdim ben.

Altında yumurta olmayan takıma her gün mama verilmez zaten. haftada 2 gün önerdim ben.

Ben size istinaden bir şey yazmadım zaten.
Ayrıca yazılan yorumları da okumadım sadece arkadaşa yardımcı olmak için yazdım ne yazdıysam

Geçenlerde şöyle bir ürüne rastladım nette gezerken, http://nutrailac.com/index.php/vitafort-multi/ içerisinde vitaminlerin yanı sıra en azından 2 adet aa ve propiyotik de var. Fiyatı da iyi gibi ancak ürünü hiç kullanmadım, hakkında yorumda göremedim sadece içerik üzerinden yorumluyorum alternatif olarak düşünülebilir. Hiç amino asit içermeyen bir vitamin alınacağına bu tercih edilebilir zaten hobi s'de de 2 adat aa vardı sanırım. Piyasada olanların sktleri nasıldır ürün güncel olarak üretiliyor mu bilmiyorum.

Geçenlerde şöyle bir ürüne rastladım nette gezerken, http://nutrailac.com/index.php/vitafort-multi/ içerisinde vitaminlerin yanı sıra en azından 2 adet aa ve propiyotik de var. Fiyatı da iyi gibi ancak ürünü hiç kullanmadım, hakkında yorumda göremedim sadece içerik üzerinden yorumluyorum alternatif olarak düşünülebilir. Hiç amino asit içermeyen bir vitamin alınacağına bu tercih edilebilir zaten hobi s'de de 2 adat aa vardı sanırım. Piyasada olanların sktleri nasıldır ürün güncel olarak üretiliyor mu bilmiyorum.

fiyatıda uygunsa denenebilir. faydalı görünüyor.

Geri