Karadeniz Pet

Hobicilere Özel Kafes Düzeni !!!

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
BU BİR SERKAN ERKAN PAYLAŞIMIDIR...

Arkadaşlar sıkça sorulan sorulardan birisi olan KAFES DÜZENİNE açıklık getirmek istedim..Bu söylediklerim özellikle evlerinde hobi amaçlı besleyen arkadaşlar çok tecrübeli olmadıkları için 2 3 çiftle üretim için çaba gösteriyorlar , herşeylerine dikkat ediyorlar yemi maması vitamini ama halen yavrulamıyor yumurtlamıyor diye yakınan arkadaşlar oluyor..

Özellikle ne yaparsanız yapın kafes düzeni çiftleşecek olan kuşlar için çok önemlidir..Sakına bolbol tünek ayna salıncak koyayım daha çok yer olsun sallansın oyalansın daldan dala konsun düşüncesinde bulunmayın..

Çiftleşecek olan kuşlarda ne kadar sade ve düzenli bir kafes olursa o kadar üretimde başarılı olursunuz..

Kafeslerinizde mutlaka takta tünek kullanın , haricinde kalamar kemiği ve kuşkumu mutlaka bulunsun.

Tünek düzenine gelince 1 adet direk kafes telinden yuvalık girişine paralel uzanan takta tüneklerinizi monte edin ki kuşlarınız o tünek durduklarında hem yuvayı merak edip bakarlar hemde yanyana durdukları için daha çabuk kızgınlaşırlar..

2. tüneği ise yemlikleri bulunduğu bölüme yine paralel olarak karşıdan karşıya takın..Örnek olarak bir resim paylaşayım ,

fmng5g.jpg

Umarım faydalı bilgiler verebilmişimdir ..

SAYGILARIMLA..

NOT : ALINTI DEĞİLDİR , TAMAMEN KENDİ DERLEMELERİMDEN OLUŞAN MAKALEDİR...

Paylaşım için teşekkürler ama kafesin resimde oldugu kadar tülle kapatılması sağlıklı değil bence siz ne dersiniz bilemem.

Benim Kafes Düzenimle Birebir Aynı. Daha Çiftleşmediler benim çiftler Ama Bekliyorum 4 gözle.

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri