petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hobicilere Özel Kafes Düzeni !!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    BU BİR SERKAN ERKAN PAYLAŞIMIDIR...

Arkadaşlar sıkça sorulan sorulardan birisi olan KAFES DÜZENİNE açıklık getirmek istedim..Bu söylediklerim özellikle evlerinde hobi amaçlı besleyen arkadaşlar çok tecrübeli olmadıkları için 2 3 çiftle üretim için çaba gösteriyorlar , herşeylerine dikkat ediyorlar yemi maması vitamini ama halen yavrulamıyor yumurtlamıyor diye yakınan arkadaşlar oluyor..

Özellikle ne yaparsanız yapın kafes düzeni çiftleşecek olan kuşlar için çok önemlidir..Sakına bolbol tünek ayna salıncak koyayım daha çok yer olsun sallansın oyalansın daldan dala konsun düşüncesinde bulunmayın..

Çiftleşecek olan kuşlarda ne kadar sade ve düzenli bir kafes olursa o kadar üretimde başarılı olursunuz..

Kafeslerinizde mutlaka takta tünek kullanın , haricinde kalamar kemiği ve kuşkumu mutlaka bulunsun.

Tünek düzenine gelince 1 adet direk kafes telinden yuvalık girişine paralel uzanan takta tüneklerinizi monte edin ki kuşlarınız o tünek durduklarında hem yuvayı merak edip bakarlar hemde yanyana durdukları için daha çabuk kızgınlaşırlar..

2. tüneği ise yemlikleri bulunduğu bölüme yine paralel olarak karşıdan karşıya takın..Örnek olarak bir resim paylaşayım ,

Umarım faydalı bilgiler verebilmişimdir ..

SAYGILARIMLA..

NOT : ALINTI DEĞİLDİR , TAMAMEN KENDİ DERLEMELERİMDEN OLUŞAN MAKALEDİR...

2. Gokay Akgul

Paylaşım için teşekkürler ama kafesin resimde oldugu kadar tülle kapatılması sağlıklı değil bence siz ne dersiniz bilemem.

3. Yiğit

Yiğit Guest

bencede o tül kuşları bunaltabilir

4. Ethem AVCI

Ethem AVCI Member

Beğenileri:
    4
    Benim Kafes Düzenimle Birebir Aynı. Daha Çiftleşmediler benim çiftler Ama Bekliyorum 4 gözle.

5. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Paylaşım için teşekkürler.

6. Duranettin ERAYDIN

Teşekkürler.

#6 Duranettin ERAYDIN, 20 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş