Karadeniz Pet

Hobihane

• Konbuyu başlatan Halil İbrahim İZOL
  • Başlangıç tarihi
H

Halil İbrahim İZOL

Guest
Merhaba arkadaşlar;

Bizim işyerinde bir oda var. Ben orada muhabbet kuşu üretmek istiyorum. (Sadece hobi amaçlı ama sığmayacak duruma gelirse satarım.)

- Kışın kömür sobası ile ısıtmayı düşünüyorum nasıl olur?
- Bahçeli bir yer olduğundan, kemirgenleri uzak tutmak için; Kapıya bir eşik yapacağım ve duvarlardaki delikleri kapatacağım. Saklanabilecekleri yerlere de yapışkan koyacağım. Bu şekil olur mu?

Saygılar ve sevgiler ...:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:08 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

????????????????????????????????????????????????

Sobayla zor olur kardeşim muhabbetler çok narin kußlardir soğukta ceryanda kalirsa çabuk hastalanir hayırlı olsun

Cereyan olmayacak ama odayı sıcak tutmak için böyle bir yöntem düşündüm.
Olmaz mı?

- Ne gibi sorunlar?
- Başka fikri olan var mı?
- Hobihane kuranlar ne yapıyor, nasıl sıcak tutuyorlar odayı?

Ufo yada yağlı ısıtıcılar daha iyi olur. Belli aralıklarla yanıp soner oda sıcaklığı fazla değişime uğramaz. Sobayı yakma falan baya uğraştırır sizi. Ben şuan hiçbir şey yakmıyorum. Kapalı alan olduğu için çok soğuk olmadıkça, ama oda sıcaklığı 15 derecenin altınada düşmesin diye söyleyen ustalar var.

Doğrudur ama burada çok elektrik gidiyor o yüzden "Yağlı ısıtıcı"dediğiniz olabilir;

- Çalışma prensibi nedir?
- Nereden bulabilirim?

Teşekkürler ...

Soba çok tehlikeli. Kuşlar çok hassastır soba tüterse hepsi telef olur yazık =(

dijital pirizler var bi arastirin mesela saat 2 de acil 4de kapan 6da acil 8japan diye ayarliyosunuz bir haftalik yada aylik ona baglayin daha guzel yagli isitici kullaniyorum bende

Ufo tarzı elektrikli ısıtıcılar yerine yağlı radyatörleri kullanın bence daha sağlıklı olur.
Isı yalıtımı yapma imkanınız varsa ısınma işinin büyük bir bölümünü halletmiş olursunuz.

Bu yağlı radyatörleri nerden bulacağım?

İnternette var. Büyük elektronik mağazaları veya elektrikli ev aletleri satan yerlerde de bulabilirsiniz.

Şimdi söyle anlatip yardimci olmaya calisayim .odanin büyük lugune göre degisir bu soyledigim rakamlar farazi konusyrm yani
mesela yaktin sobayi odanin sicakligi 10 derece iken soba o odann sicakligini 25 27 belki 30 dereceye cikaracak sonra soba sonecek oda birden soguyup 10 derece ye dusecek bu ani sicaklik degisimleri her canliyi etkilerki muhabbet kuslarini daha çok etkiler kuslarin surekli tuye girerler daha kötü kümesi hastalik sarar yapilmasi gereken oda sicakligini sabit tutmak bunun icinde yagli radytrler en iyisi termostatli oluyr zaten geneli ayarliysn mesela 20 derece ye oda sicakligi 20 olunca soba duruyor 20 nin altinada düşünce calismaya basliyor ufolardan bence cok daha iyi ufolar havayi kurutyr nemsiz kaliyr ortam en iyisi yagli radytrler hayirlisi olsun bu arada kardeşim allah utandrmasin