Karadeniz Pet

Hobihanem 2 [Onur SÜSLÜ]

Onur SÜSLÜ

Meraklı Üye
Arkadaşlar Herkese Selamlar ;

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Ağabeyimden gördükten ve özendikten sonra bende daha güzel bir kafes ve daha güzel bir ortam ayarlamak için PVC Kafes aldım. Daha ilersin de salma yapacağım ve bu konu altından yine önerilerinizi alacağım :)
Sizinle yeni ortamı paylaşmak istedim ;

Bu eski hobihanem daha doğrusu eski kafesimden bir görüntü ;

Bu da şu an mevcut yeni pvc kafesimden görüntü biraz bozuk ;

Sol üst köşe de yumurtlama hazırlığı var ;

Sol üstün bi altında tek yavrum var malesef 3 tanesi öldü :(

Sol üstün iki altında 2 tane yavrum var 3 dü birisini bi alttaki kuşun altına attım daha yumurtada iken ;

Sol köşenin en altında ise tam bir aile var , Kalabalık bir Aile :)

Sağ üst köşede ise yeni bir dişi aldım arkadaşımdan erkek olan ilk hobiye başladığım kuşum :) 1.5 yaşında yani tam 1.5 yıl önce merak sardım şu an bu haldeyiz :)

Evet arkadaşlar şimdilik benim dostlarım bu kadar ilerleyen zamanlar yavruların büyümüş hallerini de eklerim daha sonra da onların yavrularını inşallah.

İzmir'de ikametgah etmekteyim çay'a daima beklerim :) Unutmadan arkadaşlar maşallah diyelim nazar boncuğunu ve duasını o yüzden koydum 1 kere ekledim üstte belirttiğim gibi 3 yavru öldü 1 tane kaldı nazar değdi :(

Son düzenleme:
Kalabalık olan aile çok iyi. Hepsi de sağlıklı bir şekilde büyür inşallah. Bütün kuşlarına maaşallah.

Maaşallah sübhanallah kuşlarınıza

Hobihaneniz çok güzel olmuş ev ortamında mı acaba üretim kafesleriniz?

Kalabalık olan aile çok iyi. Hepsi de sağlıklı bir şekilde büyür inşallah. Bütün kuşlarına maaşallah.

Teşekkür ederim dilekleriniz için :)

Maşallah Onurcum, hayırlı üretimler olsun.
Plastik folluk olmuyor mu yuvalık içine?

Teşekkür ederim Levent abi , PVC kafesi aldığım kişi yuvalıkların içini geniş tutmuş ve altına çamdan özel yaptırmış folluğu ondan değiştirmedim plastik folluk sığar muhtemelen ama boşluk kalır yavrular oraya atlar diye tereddütteyim. 1 Tane alıp denemek lazım.

Maaşallah sübhanallah kuşlarınıza

Hobihaneniz çok güzel olmuş ev ortamında mı acaba üretim kafesleriniz?

Evimizin en üstünde 2 oda mevcut , 1 tanesi dayalı döşeli yazın nefes almalık diğerinde ise fazla eşyalar mevcuttu bende pvc kafesi oraya kurdum :) Biraz sıcak oluyor ama dayanıyorlar şu anlık bazen çok fazla sıcak oluyor vantilatör ile ısıyı değiştirmeye çalışıyorum şimdilik böyle :)

maşallah hepsi çok güzel pvc kafes nereden aldınız maliyeti nedir kargo ile kapıda ödeme varmı

maşallah hepsi çok güzel pvc kafes nereden aldınız maliyeti nedir kargo ile kapıda ödeme varmı

Teşekkür ederim. PVC kafesi bi tanıdığım abimden aldım ingiliz bakıyordu bıraktı güvercin bakıyor şu an 200 TL'e aldım ondan yıkadım temizledim pırıl pırıl oldu.

Model 20 Kafes burada 830 TL benim kafesin fiyatı biraz uçuk da olabilir burada fiyat ama araştırman lazım daha uygun yerlerde mevcuttur mutlaka.

Son düzenleme:
maşallahh kafes konusunda çok şanslısınız uygun almışsınız hayırlı retimler

Maşallah Hayırlı üretimleriniz olsun İnşallah...

maşallahh kafes konusunda çok şanslısınız uygun almışsınız hayırlı retimler

Teşekkür ederim :)

maşallah sağlıklı üretimler

Sağolun sağlıklı olsun diye uğraşıyoruz :)

Maşallah, hayırlı üretimler.

Teşekkürler :)

Allah nazardan saklasın hayırlı üretimler...

Allah razı olsun teşekkür ederim.

[MENTION=9573]Onur SÜSLÜ[/MENTION] maşallah güzel kuşlar sağlıklı büyüsüün yavrular. izmirin neresi bende izmirdeyim

Sağolasın Erkin Yeşilovada oturuyorum beklerim buca dan uzak kalıyor ama buyur gel :)

Maşallah Hayırlı üretimleriniz olsun İnşallah...

Teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun İnşallah :)

Anladım hocam yapacak yeriniz var yani ev ortamı sayılmaz bende böyle bir sistem kurmak istiyorum ama ev ortamında pisliği gürültüsü diğer aile fertlerinin canını sıkar herhalde :(

Çok pis ediyorlar mı ortalığı?

inş. bir gün uğrarım işim icabı oralarda çok inşaatımız var bir gün uğradığımda ulaşırım size :)

Beklerim Erkin daima cumartesi pazar çalışmıyorum hafta içi de 18:30'dan sonra evdeyim :)

Anladım hocam yapacak yeriniz var yani ev ortamı sayılmaz bende böyle bir sistem kurmak istiyorum ama ev ortamında pisliği gürültüsü diğer aile fertlerinin canını sıkar herhalde :(

Çok pis ediyorlar mı ortalığı?

Evet ev ortamı sayılmaz :) Gürültü olarak sadece sabahın ilk ışıkların biraz cazgır oluyorlar :)
Pislik için kafes gözlerine plastik yem koruması yapmayı planlıyorum o zaman problem olmayacaktır.Şu an 2 günde bir odayı süpürüyorum kafesin önünü tüy yem dökülüyor ister istemez.

Maşallah hayırlı olsun önlerinde pleksi koruma yok tüyler evin içine dökülmüyor mu ?

Maşallah hayırlı olsun önlerinde pleksi koruma yok tüyler evin içine dökülmüyor mu ?

Tüyler yere dökülüyor halıya yani 2 günde 1 süpürge ile temizliyorum evimizin çatı katında ki bi oda bu fazla koltuklar eşyalar vs. duruyor o yüzden fazla problem olmuyor :) Yeni bir oda yapıcam dar uzun 1 kişinin girebileceği o zamana kadar buradalar :)

İyi o zaman sorun yoksa.