Karadeniz Pet

Hobihanem hakkında yardım

Muhammed AKKAYA

Meraklı Üye
Merhabalar degerli forum uyeleri

- Kucuk mini bir hobihane yapmak istiyorum bunun için yerim kömurluk 4 tarafı beton ve ruzgar almıyor ancak pencerede yok ilk işimiz bir pencere acmak olucak ancak aksamları elektrik uzatıcagım bi yer yok bunu ögrenci imkanıyla nasıl saglayabilirim elektrikten baska nasıl bir alternatif uygularım yardımlarınız için simdiden tesekkurler ...

Benim gibi ışık kullanmazsin güneşe göre pencere aç yaz kış ışık alsın Güle güle Besle inşaallah

gecen solar enerjili bi sistem gordum 4saat solar guneste kaliyor kucuk bi akusu var 6saat 4adet let anpul calistiriyordu 230tl satiliyor dusununuz derim. Isi sorunu cikcak duvarlari isi yalitim yapcaksin altiniparke yapilcak

Şarjlı ledler alabilirsin bi kaç tane alıp dönüşüm yapabilir sun

yerin kömürlük ve burada havalandırma kullanmalısın mutlaka elektriksiz olarak baya zorlanıcaksın yavru döneminde özelikle ok fazla htiyacın olacak en yakın daire en rice 2 ampulün yakacağı 10 tl en fazla kışın soğukta nasıl bi ısıtıcı kullanıcaksın bence bunları çok iyi düşünmelisin sadecfe ışıkla bitmiyor işin... hayırlı üretimler

Benim gibi ışık kullanmazsin güneşe göre pencere aç yaz kış ışık alsın Güle güle Besle inşaallah

2g7ZP2.jpg

Abi su tarz pimapen var elimde yaptırsam ısık yeterli olurmu bide acık kalsa surekli olurmu hani havalandırma olayı nasıl olur catısı sacdan

gecen solar enerjili bi sistem gordum 4saat solar guneste kaliyor kucuk bi akusu var 6saat 4adet let anpul calistiriyordu 230tl satiliyor dusununuz derim. Isi sorunu cikcak duvarlari isi yalitim yapcaksin altiniparke yapilcak

Bakıyorum o tarz seyler tesekkurler

Şarjlı ledler alabilirsin bi kaç tane alıp dönüşüm yapabilir sun

Tesekkurler onuda dusunuyorum

yerin kömürlük ve burada havalandırma kullanmalısın mutlaka elektriksiz olarak baya zorlanıcaksın yavru döneminde özelikle ok fazla htiyacın olacak en yakın daire en rice 2 ampulün yakacağı 10 tl en fazla kışın soğukta nasıl bi ısıtıcı kullanıcaksın bence bunları çok iyi düşünmelisin sadecfe ışıkla bitmiyor işin... hayırlı üretimler

Evet hocam bu soruların cevaplarını arıyorum bende cok hevesliyim evde olmuyor artık bırakamıyorumda sıcaklık konusunda sabit kaldıgı surece bisey olucagını dusunmuyorum ve elektriksizde bir cok uretici abimiz var örnekleri insallah hayırlısıyla yapabilirim tesekkurler cok sagolun

elektiriksiz besliyen cok kisiyi bende gordum ama suda var alcan kus o ortama alismis kus olmasi lazim elbebek gul bebek gelen kusda sorun cikar

elektiriksiz besliyen cok kisiyi bende gordum ama suda var alcan kus o ortama alismis kus olmasi lazim elbebek gul bebek gelen kusda sorun cikar

3 takım kus bakıcam en fazla 4 suanki takımlarım uretici bi abmden aldıgım kuslar 1 aydır bende ama evde olmuyor bu iş evde musait olmayınca malum ses oluyor

Güneye bakan yüze bir pencere açmalısın. Eğer bunu yapamazsan elektrik çekmen şart olur. O pencere yeterli gelir direk güneş vurursa pencereye, tel sineklik te takıp havalandırmayı oradan yapabilirsin. Hayırlı uğurlu olsun.

Levent abi cok sagol guzel yorumun için sineklikli pencere abi acık kalır havalndırmayı saglarım diye dusunuyordum sende tam dedn onaylanmıs oldu ve pencere ufak diyenler oldu yeterli diyenlerde bunda kararsızdım cok sagol abi

Dışarısı 15 dereceyi geçince benim pencere sürekli açık, 10 derece altında kapalı fakat cam üstünde plastik menfez var.

Dogalgaz sızıntısı olan kucuk menfezler varya abi onlardan bende koysam sennki gibi olurmu onuda camın altında ustune yaptırayım senn gibi hava durumuna göre acar kaparım pencereyi

Işıklandırmayı aküye led lamba bağlayarak halledebilirsiniz bence. Bir akü epey uzun bir süre dayanır led kullanıldığında.

Aynen bu pencere se olur hayırlı olsun bakalım bi el Attın Allah utandirmasin

istanbuldami uretim yapcaksiniz

hadi hayırlısıyla başarırsın inşallah :D