petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hobipete Teşekkür Ederim

Konusu 'HOBİPET TANITIM BÖLÜMÜ' forumundadır ve Nevzat Samet BAYKAL tarafından 19 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Merhaba;
    Öncelikle sadece ve sadece bu teşekkür mesajını yazmak için foruma girdiğimi belirteyim. Hobipete ve Ekrem Bey'e buradan teşekkür etmezsem birşeyler eksik kalabilir ve Hobipet hakkında bazı yanlış anlamalar olabilirdi. Bu mesaj dışında, tarafıma cevap hakkı doğuran bir durum olduğu bildirilmediği takdirde, başka mesaj atmayacağımı ve forumu kullanmayacağımı peşinen bildireyim.
    İlk başta şunu söyleyim. Forumdan ayrılmamın Hobipetle alakası yoktur. Zaten forumu bıraktığımı belirttiğim konuyu okuyanlar biliyor. Merak edenler de okuyabilir. Ama özetle şunu söyleyeyim. Hobipet hakkında yazdığım mesajın yönetim tarafından silinmesi sonucunda forumu bırakmıştım.
    Dün (18.07.2016 tarihinde) bir süprizle karşılaştım. Sürprizi yapan Hobipet'ti. Biri 28.06.2016 diğeri de 30.06.2016 tarihinde kargoya verilmiş 2 adet koli vardı (Bizim oraya bakan kargo şubesi biraz sorunlu o yüzden her zaman olduğu gibi yine çok geç gelmiş kargolar). Şaşırdım ilk etapta. Çünkü kargo beklemiyordum. Kolilerden birinin üstünde "açıklamayı lütfen okuyunuz" ibaresi vardı. İlk koliyi açtım (30.06.2016 tarihinde kargoya verilen) ve Ekrem Bey'in yazdığı mektubu okumaya başladım. Ekrem Bey kendi adı kullanılarak bana yanıt olarak verilen uygunsuz cevabı tasvip etmediğini, bu mesajdan kendi haberinin olmadığını ve çalışanlarının kendi adını kullanarak böyle birşey yaptığını sonradan öğrendiğini gönderdiği hediyelerin özür mukabilinde kabul edilmesini rica ettiğini belirtiyordu. Çalışana gerek forum düzeyinde gerekse de kendi firma iç hukukları uyarınca gerekli yaptırımın uygulandığını da belirtiyordu. Mektubu okuduktan sonra 2. koliyi (28.06.2016 tarihinde kargoya verilen ilk koli) açtım ve orada da hediyelerin yanında bir mektup gördüm. Bu mektubu da okumaya başladım. Bu mektup ilk okuduğum mektuptan çok farklı dilde ve hiç hoş olmayan üslup ve cümlelerle yazılmıştı. Neye uğradığımı şaşırdım. Tüm kargoyu geri göndermeyi düşündüm. Sonra kargo tarihlerine bakarak biraz sakinleştim, Ekrem Bey'in bu yazılan hoş olmayan mektup için özür dilediğini düşündüm. Meğer Ekrem Bey forumda açtığım konuya yazılan cevap için özür diliyormuş. Sonradan öğrendim. Çünkü benim açtığım konu forum sahibi tarafından silindiğinden Hobipet adına firmanın bir çalışanının bana hoş olmayan bir cevap verdiğini de görememiştim. Sonra Ekrem Bey'i aradım. Ekrem Bey'le uzun, verimli ve hoş bir sohbet yaptık. Defalarca benden özür diledi ve ben de karşılığında meramımı anlatıp beni yanlış anlamamalarını istedim ve teşekkürlerimi ilettim. Sohbet ilerledikçe bu sefer Ekrem Bey'i şok eden bir durum yaşandı ki birkaç cümle önce aslında ip ucunu vermiştim. Ekrem Bey'in forumda yazılan mesaj için özür dilediğini sonradan fark etmeye başladım ve benim 2. açtığım ve hoş olmayan bir üsluba, cümlelere sahip mektubun olduğu koliden ve mektuptan haberdar olmadığını öğrendim. Hemen kendisine mektubu okudum ve çok şaşırdı. Tekrar özür diledi. Böyle birşeyin hem de kendi adı, ünvanı kullanılarak kendi çalışanı tarafından nasıl yapıldığına şaşırdığını ifade etti. Yine bu konu üzerine uzunca konuştuk. Detaylarına fazlaca girmeye gerek yok herhalde ama Ekrem Bey ayrıntıların paylaşılmasını isterse paylaşırım.
    Özetle Ekrem Bey'le olumlu bir konuşma yaptık ve görüşmemizi sonlandırdık. Buradan özür mukabilinde maddi karşılığını hiç göz önünde bulundurmayarak sadece müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduran anlayışlarının ürünü olarak tarafıma yüklü bir yekün tutan hediyeler gönderen, beni sıkılmadan dinleyen Ekrem Bey şahsında Hobipet'e teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın.

Sayfayı Paylaş