Karadeniz Pet

hobipetten aldıklarım bakarmısınız.

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
hobipetten eksiklerimi sipariş ettim bi kaçta sürekli duyduğum ama hiç kullanmadığım şeyler aldım.biri kuş kumu diğeri bira mayası.
1.kuş kumunu kullanıcam biraz garip geldi kullananlar bilir içindekiler çok sert normalmi bu büyüklükteki şeyleri yemeleri sorun olurmu markası falan üzerinde kullanılabilirmi.
2. bira mayasını nasıl kullanmalıyım maması nasıl olmalı kaç günde bir vermeliyim yavru gelişimi için almıştım faydası olurmu.

MWGd86.jpg

d0dOEL.jpg

buda bonus :D
l9GZYE.jpg

o kumu ben de kullanıyorum, sorunsuz kullanabilir. bira mayasına gelince de genellikle yeme eser miktarda serpiştirilip ya da mamasına katılarak kullanıldığına tanık oldum. hiç kullanmadım.

Merak ettiğim bişey var kuşunuz kuş kumunu seviyor mu bu arada fiyatı ne kadar.

Merak ettiğim bişey var kuşunuz kuş kumunu seviyor mu bu arada fiyatı ne kadar.

seviyormu bilemiyorum ilk defa kullanyorum onlarda yerlerse eğer ilk defa tatmış olucaklar.ama hertürlü mama ve yeme alışkınlar.özellikle anaçlarım gaga taşı düşmanı.120 gr 1 tl sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:50 --

o kumu ben de kullanıyorum, sorunsuz kullanabilir. bira mayasına gelince de genellikle yeme eser miktarda serpiştirilip ya da mamasına katılarak kullanıldığına tanık oldum. hiç kullanmadım.

kumlar daha sonra dışkı ile çıkıyormu toz olanlar değilde büyük olanlar.

Son düzenleme:
Hayırlı uğurlu olsun..
Kuş kumu sürekli takılı dursun, ihtiyacı kadar yer. Grit en iyi kumu almışsın.
Bira mayası çok şart değildi. Mama yaparken çay kaşığının çeyreği kadar eklersin. (yanılmıyorsam 2 erişkin bir de bu bızdık var)

kuş kumunun yararı. kuşlarda mide olmadığından kursakta birikir taşlık sayesinde hazmedilir.kumda hazımı kolaylaştırır. (insanların maden suyu içmesine benzete biliriz) kumu ihtiyacı olduğu kadar yerler. o mamalıkta ki kum size 1 yıla yakın yeter zaten

seviyormu bilemiyorum ilk defa kullanyorum onlarda yerlerse eğer ilk defa tatmış olucaklar.ama hertürlü mama ve yeme alışkınlar.özellikle anaçlarım gaga taşı düşmanı.120 gr 1 tl sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:50 --

kumlar daha sonra dışkı ile çıkıyormu toz olanlar değilde büyük olanlar.

Bende minarelli gaga taşı ananslı gaga taşı enerji blook kalamar kemiği var fazla gibime geldi D:

o kumlar zamanla aşındıkları için sorun olmaz. zaten o kumu kırarak tüketir, öyle tek seferde de yutmaz. içiniz rahat olsun.

Hayırlı uğurlu olsun..
Kuş kumu sürekli takılı dursun, ihtiyacı kadar yer. Grit en iyi kumu almışsın.
Bira mayası çok şart değildi. Mama yaparken çay kaşığının çeyreği kadar eklersin. (yanılmıyorsam 2 erişkin bir de bu bızdık var)

4 erişkin olmak üzere diğer 2 side bunlar ama kardeşler işte :)
5te yumurta oldu bızdıkı ayırdım şimdi :)
AgMDvq.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:31 -->-> Daha önceki mesaj 21:29 --

Bende minarelli gaga taşı ananslı gaga taşı enerji blook kalamar kemiği var fazla gibime geldi D:

bendede var gaga taşlarımı yeni aldım onlarda mineralli.ne beğeniyorlarsa onu yesinler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

kuş kumunun yararı. kuşlarda mide olmadığından kursakta birikir taşlık sayesinde hazmedilir.kumda hazımı kolaylaştırır. (insanların maden suyu içmesine benzete biliriz) kumu ihtiyacı olduğu kadar yerler. o mamalıkta ki kum size 1 yıla yakın yeter zaten

o kadar az tüketiyorlarsa az miktar yemede karıştırılabilir ayrı yemlikte durmasına gerek varmı

4 erişkin olmak üzere diğer 2 side bunlar ama kardeşler işte :)
5te yumurta oldu bızdıkı ayırdım şimdi :)
AgMDvq.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:31 -->-> Daha önceki mesaj 21:29 --

bendede var gaga taşlarımı yeni aldım onlarda mineralli.ne beğeniyorlarsa onu yesinler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

o kadar az tüketiyorlarsa az miktar yemede karıştırılabilir ayrı yemlikte durmasına gerek varmı

Benim kuşum 1 tane 4 5 aylık şuanda siz 2 kuşuda eğitebiliyormusunuz :)

Benim kuşum 1 tane 4 5 aylık şuanda siz 2 kuşuda eğitebiliyormusunuz :)

bunlar 1 önceki kuluçka yavruları işten dolayı ilgilenemm diye ayırmak istemedim ve aynı kafeste tuttum maalesef dişi olan çok fazla kaytardığı için :D erkek olanıda eğitemedim hala alışamadılar kafese elimi soktuğum an sağa sola kanat çırpıp çarpıyorlar çok ürkek ve yabani oldular.halbuki kendi yavrularım.bakımlarını yapıp bırakıyorum herhangi bi dışarıya salma veyahut alıp sevme evcilleştirme gibi bi girişimim yok damızlık olucaklar :D

bunlar anaçlarım
3 yavru bunlara ait
52VVoD.jpg

Son düzenleme:
bunlar 1 önceki kuluçka yavruları işten dolayı ilgilenemm diye ayırmak istemedim ve aynı kafeste tuttum maalesef dişi olan çok fazla kaytardığı için :D erkek olanıda eğitemedim hala alışamadılar kafese elimi soktuğum an sağa sola kanat çırpıp çarpıyorlar çok ürkek ve yabani oldular.halbuki kendi yavrularım.bakımlarını yapıp bırakıyorum herhangi bi dışarıya salma veyahut alıp sevme evcilleştirme gibi bi girişimim yok damızlık olucaklar :D

bunlar anaçlarım
3 yavru bunlara ait
52VVoD.jpg

Başarılar :) baya ilgilenmişşsiniz bu arada facede 4 bildirim var :D

Kafeslerin güzel fırçalanıp temizlenmesi gerek, baya pislik tutmuş, kuşlar hastalanabilir.

Maşallah her telden kitap var. Kütüphane geniş.

kütüphane kardeşlere ait :)
teller pis değil :D kardeşim beyaz akrilik boya
ile boyamış 1 kat alalı beleli yarım yamalak duruyor .
uzun süre kullanmadım kafesi üstleri örtük karanlık vs bi kaç güne temizledikten sonra bi resim atarım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:03 --

Başarılar :) baya ilgilenmişşsiniz bu arada facede 4 bildirim var :D

emin olun çok bişey yapmadım yem ve mama harici + rahatsız etmedim o kadar çiftim zaten üretim haneden alma çok bakıcılar.bıraksam hiç kuluçkadan kalkmıycak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

tünekler yemlikler dahil herseyi değiştim eski plastik tüneklerden vardı yavrularda eski resim onlar

Son düzenleme:
Geri