Karadeniz Pet

Hobiye başlayıp daha sonra ufak ufak üretime geçiş hikayem.

cengiz

Emektar Üye
Herkese iyi aksamlar. Esimin görev yapmış olduğu okulun hocalarından olan Can hoca öğretmen grup arkadaşlarını ve eşlerini annesiyle beraber iftar yemeğine davet ettiler. İste benim için herşey o gün baslamıstı aslında. Bende henüz biliyordum :) Yemekler yenildi, çay kahve ve sıgara içilmek için balkona çıkıldı. Balkonda bir kafes ve içinde 4-5 dene mubiş. Hocam sende beliyorsun dedim çok tatlılar maşallah dedim. Bende de 1 tane var işmi çiko dedim. Çiko da çok fırlatma bir kus. Konuskan alışkın vs. Dedi birisini vereyim dedi olur hocam dedim varsa dişi olsun çikoyada es olur belki bende yavru alırım dedim. Birtane disi vardı. Fakat sakattı. Bi kaçgün sonra Onur hocamla Can hocanın yanına gittik. Kusu alacaktık. Can hocanın içine sinmedi disiyi vermek çünkü sakat bir kustu. Ben sana burdan bir erkek verim git petshopdan disiyle değitir dedi. Erkek kusu aldım ismini Can koydum. O da 1- 1.5 yaslarındaydı. değiştirmeye içim elvermedi. gittim büyük bir kafes ve iki disi aldım :) Baktım kafes küçük geliyor bunlara büyük bir salma kafes yapım dedim. Eee yaptık ama salma çok büyük geldi 4 kusa baktım çoğalmaya basladılar. Nerden nereye dün dört mubişti bugün 80 den fazla. :) İste benim hikayem bu ya sizinkiler.

Hocam maşallah şimdi bakdımada ben de çok şey yaşamışım bahçede bir kedi vardı onu marketimize alıştırmıştım ekmeklere tüy bulaşır diye kediyi bırakmamı istediler bende bırakmadım aradan bir kaç gün geçti bana kuş alacaklarını söylediler ben de kabul ettim gittik tek bir muhabbet aldık (asıl hikaye burdan sonra başlıyor ) tabi hiç bi bilgim yok muhabbeti bırakıp muhabbeti eğitemeyeceğimi zannettim ve ona bir eş aldım verim alamadım sultan papagani aldım sonra onu da çift yaptım sonra ondan da verim alamayınca tekrar muhabbet işine geri döndüm şu anda 7 kuşum var üretime hazırlar bu kış planlarım var umarım sizin gibi bir üretici olmayı başarırım. (Anlattıklarım 2 yıl içinde gerçekleşti 15 yaşında başladım 17 yaşındayım nasip olursa ömrümün sonuna kadar besleyeceğim)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi