Karadeniz Pet

hobiyi bırakmak istemiyorum, yardım...

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
merhaba arkadaşlar, tayinim Gaziantep/İslahiye ye çıktığı için evimi taşıdım. Yalnız İslahiye de suriye olayları nedeniyle ev bulmakta zorlandım, bulduğum ev klasik kutu gibi toki evi.

-odalar çok dar olduğu için 2 çift kuşumu evin içinde beslemeyeceğim.
- evde bir tane yaklaşık 4 metrekare balkon var.

Sorum: balkona kuşların kafesleri içine sığıp yan ve üstlerden 20 şer cm boşluk kalacak şekilde bir dolap yapsam bir kenarına şeffaf mika yapsam aydınlık olsun diye nasıl olur. kuşların hergün kapısını aç kapat sorun olur mu

Yapacağınız dolap,yazın sıcağına,kışın soğuna,rüzgara vs. engel olacaksa çok rahat besleyebilirsiniz.

Havalandırma da yapmalisiniz balkonu kapatsaniz çok daha iyi olur

Bence bu konu ciddi anlamda konuşulması gereken bir konudur. Hepimiz için gerekli olabilir. Tecrübe ve bilgi sahiplerinin açıklamarını bekliyoruz. Ayrıca yeni yerini hayırlı olsun.

Yapacağınız dolap,yazın sıcağına,kışın soğuna,rüzgara vs. engel olacaksa çok rahat besleyebilirsiniz.

Havalandırma da yapmalisiniz balkonu kapatsaniz çok daha iyi olur

Bence bu konu ciddi anlamda konuşulması gereken bir konudur. Hepimiz için gerekli olabilir. Tecrübe ve bilgi sahiplerinin açıklamarını bekliyoruz. Ayrıca yeni yerini hayırlı olsun.

Teşekkür ederim arkadaşlar. benim gibi durumda olupta çözüm bulan arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var yada kendim deneme yanılma yöntemiyle bişeyler yapacağım.
öncelikle kafamdaki dolap şöyle:
- 3 tane 45X35 kafesin üst üste sığıp üst ve önden boşlukların kalacağı tamamen kapalı bir dolap
- aydınlık olması için dışa bakan yan cephe aydınlatma penceresi açıp şeffaf mika ile kapatacağım
- kapıda ise sineklik ile havalandırma yapacağm.
- islahiye aşırı soğuk ve sıcak hava olmuyor diye biliyorum ama duruma göre kışın üzerlerini örtüp yazın güneşlik takabilirim.
- gönül isterki balkonu tamamen kapatmak ama kiracı adamız malesef.

Iki çift kuş niçin sığmıyor ki eve, o tip evlerde insanlar kocaman köpekleriyle yaşıyorlar. :) Siz niçin olmycağını düsündünüz?

Bende gaziantepliyim. Kisi soguk yazi sicaktir. Bence balkon yas iş siz kafesin kapagini acinca kuslariniz ucabilir balkonda kafes temizligi yapamazsiniz. Ayrica diyelimki balkona serce guvercin gelse sizin kuslariniz hastalik kapabilir. Cakin pencerenizin ic kismina iki civi karsilikli asin ohh mis gibi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iki çift kuş niçin sığmıyor ki eve, o tip evlerde insanlar kocaman köpekleriyle yaşıyorlar. :) Siz niçin olmycağını düsündünüz?
Evin odaları küçük ve küçük bebeğim var içeride temizlik olayı sıkıntı oluyor. daha önceki evimde bir odayı kiler gibi kullanıyordum, orada besliyordum şuan öyle bir şansım yok.

Bende gaziantepliyim. Kisi soguk yazi sicaktir. Bence balkon yas iş siz kafesin kapagini acinca kuslariniz ucabilir balkonda kafes temizligi yapamazsiniz. Ayrica diyelimki balkona serce guvercin gelse sizin kuslariniz hastalik kapabilir. Cakin pencerenizin ic kismina iki civi karsilikli asin ohh mis gibi.

islahiye antep merkez kadar soğuk değilmiş galiba. balkonda kapaklı nayo dolabı gibi bir dolap yapmayı düşünüyorum dışardan etki imkansız olacak ayrıca kafeslerim alt ızgaralı kuşların kaçmazı biraz zor.

Evin odaları küçük ve küçük bebeğim var içeride temizlik olayı sıkıntı oluyor. daha önceki evimde bir odayı kiler gibi kullanıyordum, orada besliyordum şuan öyle bir şansım yok.

islahiye antep merkez kadar soğuk değilmiş galiba. balkonda kapaklı nayo dolabı gibi bir dolap yapmayı düşünüyorum dışardan etki imkansız olacak ayrıca kafeslerim alt ızgaralı kuşların kaçmazı biraz zor.
Siz bilirsiniz. Ama kuslariniza temiz bakarsaniz bebeginize zarari olmaz. Tabiki bir cift felan. Balkonda hastalik daha cabuk kapar sadece

Balkonda olmaz yavrucaklar.Kapalı olsa bir ihtimal.Bence yazık etme kuşlara.

Geri