Karadeniz Pet

Hollanda Cinsi Muhabbet Kuşu

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
Bu cinsin eğitimi ve insana alışması nasıldır. Yaklaşık 1 aylık bir yavru buldum Erzurum'da bugün almaya gideceğim

Konuşma yeteneği diğer türlere göre daha gelişmiştir.

buna çok sevindim. Petshop sahibi hollanda diyor peki ben nasıl anlayabilirim hollanda cinsi olduğunu neyine bakayım hocam

Bilmeden direk ayırmanız zor olur zannımca ama biraz daha iri olur diyelim.

hollanda-muhabbet-kusu-300x225.jpg

Asıl türün kendini ayıran özelliği resimdeki gibi duruş ve irilik. Hafiften jumbo yani :)

Engin ustamız güzel bir paylaşımda bulunmuş lâkin genelde Hollandalar o öyle görünümlü olmuyorlar çoğu zaman. Zaten Hollanda diye bir ırk yoktur ustam. Genelde jumbo kırmasıyla gerçekleşen ırklara deniliyor. Diğer ırklardan ayrılan özelliği genelde kafaların küçük yapılı olup omuzdan ayaklara kadar tombul bir görünüm vermesi ustam. Hayırlısı olsun yavru olsun da gerekli ilgi ve sevgiden sonra her türlü alışır.

Engin ustamız güzel bir paylaşımda bulunmuş lâkin genelde Hollandalar o öyle görünümlü olmuyorlar çoğu zaman. Zaten Hollanda diye bir ırk yoktur ustam. Genelde jumbo kırmasıyla gerçekleşen ırklara deniliyor. Diğer ırklardan ayrılan özelliği genelde kafaların küçük yapılı olup omuzdan ayaklara kadar tombul bir görünüm vermesi ustam. Hayırlısı olsun yavru olsun da gerekli ilgi ve sevgiden sonra her türlü alışır.

+++++++++++++

Geri