petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hollanda denilen ırk nasıl anlaşılır..?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ZavaZinGo tarafından 24 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Hep görüyorum hollanda diyorlar benim aklıma yerliden iri olup ing kucuk olan kuş geliyor.Peki bu hollandayaı yerliden ayıran en büyük fark nedir ? yani bu hollanda dedirten şey nedir ?:confused::confused:

2. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    Gövdeleri yerliye göre daha basık ve tombul durur genelde ondan anlaşırır

3. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bir üretici abimiz bana demiştiki "bence Hollanda diye bir ırk yok , ülkemizde kıra kıra İngilizleri böyle bişey çıkardılar"

4. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Irk olmadığını biliyorum hocam ama malum hala hollanda diye satıyorlar bu kuşları bende bu hollanda dedirten şeyi merak ediyorum yani yerliye göre yada bir ingilize göre ne gibi farkı var ?

5. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    bana görede hollanda yok iri yerli diyorum ben onlara. bu arada eminönünde ki bütün kuşlar hollanda :) görmek istersen.

6. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aynı İngiliz gibi bence sadece gogusu biraz daha yuksekmis

7. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Ah hocam manisada yok falza bu işle ilgilenen bana şaşkınımı satan adam iri yerli hollanda bu dedi zaten iri yerlinin hollanda oldunu biliyorum.Tek merak ettiğim şey bir ingilize yada bir yerliye göre farkı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:46 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

İngilize göre daha küçük değilmi bu kuşlar..Beneklerden anlıcam diyeceğim malesef bizim şaşkın'da benek yok spangle olmasının tek kötü yanı :(

8. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    Hollanda denilen irk yerli ve ingz arası kuslara deniyor ayirt edici ozelligi göğüs kisminin geniş olmasi imiş fakat bana görede hollanda diye bir ırk yok benekten falan anlanmaz herkusta benek olacak diye bir sart yokki beneksizleri nasil anliyacaz artik kislar kirila kirila ulkemizde bu tip isimler turemis show kus ve hemen hemen dogada bulunan kuslarla ayni irilikteki yerli dedigimiz kuşlar var fakat bu iki irktan baska irk oldugunu dusunmuyrm hepsi kirik cek hollanda ingiliz hepsi bu iki irkin kiriklari bence

9. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Evet hocam bunu biliyorum...ama hollandanın(İRİ YERlİ) yerliye göre farkını merak ediyorum yani ayırt edici özelliği ne bu kuşların ?

#9 ZavaZinGo, 25 Ocak 2015
    Son düzenleme: 25 Ocak 2015
  10. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yerliden tek farkı göğüslerinin biraz daha dolgun olmasıdır. @Ercan yaşar arkadasımın dediği gibi iri yerli olarakta tabir edilir.

11. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    O zaman hocam yerliye göre çok iri bir kuş değil ? çeke kıyasla çekden küçük bir kuşmu ?

12. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    Geniş göğüsleri demistim bi onceki yorumda fakat gozunuzden kacmis galiba siz tek kus bakiysnz sanirim yapmaniz gereken bir yerli kusla kendi kusunuzu ayni kafese koyup cikan farki gormeniz ingiliz kuslada kiyaslayabilirsiniz kusunuzu.resimlerde olmuyo irk ve cinsiyet bu tip kirik kuslar icin ingiliz kuslar boylu olur yerliden cok uzun ve iri olurlar kafa yapisi ve vucd iriligi yerliye gore birhayli iri olur bana gore hollanda dedikleride bunlarin ortasi kirik bir irk

13. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Valla öyle olacak hocam pm'den size kuşun fotosunu atsam az olsada birşeyler yorumlayabilirmisiniz ? tek bakıyorum o yüzden yerliye göre ne kadar iri bilemiyorum:(

14. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadasım senin profil resmindeki kuş hollanda ok .

15. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumunuz için teşekkürler hocam..

16. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    Sanirim yorum yapanlar arasinda suan 3 kişi ayni seyleri soyluyo suan :) hollanda denilen irk = iri yerli demek suanki yorumlara ve bana göre belirleyici ozellik yerliden biraz daha etli iri oluslari

17. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Tamamdır hocam anladım.yapmam gereken tek şey bir yerli bulup kıyaslamak olacak.

18. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    denildiği gibi göğüsler biraz daha şişkin olur birde kafaları çok az daha büyük oluyor diye biliyorum ama çok az iri yerliye hollanda demişler o zaman benim dişi kuş iri yerli dişi kuşum hollanda ozaman :)

#18 Rassien, 25 Ocak 2015
    Son düzenleme: 25 Ocak 2015
  19. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam bizim kuş çekden daha iri ama hollanda çekden küçük olmazmıydı ? ah şu manisada adam akıllı kıyaslayabilsem keşke:mad:

20. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bende hollanda çekden küçük olur diye biliyorum galiba çeklerin kuyrukları daha uzun o yüzden iri demişler galiba

Sayfayı Paylaş