Karadeniz Pet

Hollanda diye bir ırk var mı ?

Mehmet KOÇTÜRK

Meraklı Üye
Selamun aleyküm değerli büyüklerim kardeşlerim. Ben küçükken köyde babam bir çift kuş beslerdi omuzları geniş kendileri iri sayılırdı. Baya yavru falan da alır köye dağıtırdı. O muhabbetler hiç aklımdan gitmez. Dişisi de erkeği de asil duruyordu. Babama sordum ırklarını hollandaydı onlar dedi. Petshopları dolaşıyorum bulamıyorum. Adamın teki öyle bi ırk yok diyor birisi çıkıyor iri ingiliz kırığı satmaya çalışıyor vs vs... Konya da üretici de bilmiyorum memlekette de bulamadım. Böyle kendine has tipi özellikleri olan bir ırk mıdır hollanda yoksa o çocukluğumdaki kuşlar iri çekti de duruşları mı farklıydı. Forumda da takip ediyorum öyle boynu uzun omuzları ve göğsü geniş kuş göremedim. Fikrinizi söylerseniz sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür eder keyifli hobiler dilerim. Selametle...

Cogu kisi iri yerli der kimileri hollanda der ben gibi :) bende bir cift hollanda var gogsu daha iri olurlar sporcu insan gibi ayn

Anladım abi. Ben de o göğüs genişliğini çok seviyorum. Kuşun duruşu bile bambaşka. İnşallah bulabilirim en kısa zamanda.

Geri