Karadeniz Pet

Hollanda üreticisi

Afedersiniz ama hollanda nedir? Ben bakıyorum internetten hollandalıların böyle bir kuş cinsini göremedim :)

15 yıldır kuş üretiyorum 100 küsür kuşum var daha hollanda görmedim.Biri bana da öğretse ya...

kısaca iri kuş istiyorsun

çek ırklı kuşlara göre kafası ve göğsü azccık iri oluyor hollanda deniyor oına da

Hollandanın haberi varmı peki ?

akşam akşam Bi araştır bakalım belki 15 yıldır öğrenemediğini googleda 2 dk da öğrenirsin koru korune kuş beslemesen iyi olur

Kendin kaşındın.
2 tür kuş vardır biri yerli diye tabir ettiğimiz diğeri ise ingiliz show muhabbet kuşudur.
Bunların dışında ki tüm gördüğünüz kuşlar melezdir.Kendimizce uşları fiyatlandırmak adına konan isimlerdir.
Kendini birşey sanan arkadaşım önce doğruyu bil sonra diklen.Bilgi sahibi olmadan boş fikir sahibi olma.Sen kuş diyemiyorken ben üreticiydim.

Çok doğru hollanda,çek,ingiliz diye ırklar yoktur yani oradan gelmediler.bunlar hep kırma,boyutlarına göre verilen isimlerdir.

Kendin kaşındın.
2 tür kuş vardır biri yerli diye tabir ettiğimiz diğeri ise ingiliz show muhabbet kuşudur.
Bunların dışında ki tüm gördüğünüz kuşlar melezdir.Kendimizce uşları fiyatlandırmak adına konan isimlerdir.
Kendini birşey sanan arkadaşım önce doğruyu bil sonra diklen.Bilgi sahibi olmadan boş fikir sahibi olma.Sen kuş diyemiyorken ben üreticiydim.

ben safkan diye birşey demedimki :) ben şimdi çek kuş arıyorum ne yani çek kuşunuz varmı diyemeyecekmiyim :D birşey bildiğiniz ortada ama bilgiliyi doğru yerde kullanamıyorsunuz o komik kusura bakmayın ama

çevir kazı ...

yani arkadaşın demek istediği o boyutta kuş almak istemiş o boyutada hollanda deniyor işte hollanda almak istiyorum diyor

Benim aradığın kuşa isim koymana lafım yok.Ama hollanda demen işini güçleştirir.Kendimizce kuşlara koyduğumuz isimler arasında en saçma olanıdır hollanda.Veli kardeşimizin anlattığı gibi falan değildir kuş.Çekten az daha iri görürsen bilki ingiliz yada jumbo diye adlandırılır.Senin içi en rahatı ingiliz yada kırık kuş aramaktır.

Geri