petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hollandamı Yoksa Çekoslavakmı Daha Kolay Eğitilir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muratalper tarafından 6 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. muratalper
    Gizli

arkadaşlar benim bir soru kafamı kurcalıyorda geçende pet shopları geziyordumda bazıları hollanda bazıları çekoslavak muhabbet kuşu daha kolay eğitilir diyolar böyle bir şey varmı acaba yardım ederseniz sevinirim

2. duman türk
    Gizli

Bana çek. dediler ama nedenini bilmiyorum

3. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Sizin ilginize bağlı. Çok guzel bir eğitim verirseniz aynı sonucu jumbodan da alabilirsiniz. Önemli olan alacağınız kuşun yavru olması 35 50 gunluk

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    arkadaşlar bunları geçin siz ne kadar iyi eğiteceksiniz kuşu bunu düşünün :)

5. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Yok ole bisey bir kusun konuslasi kus cekmis gurcuymus holladaliymis alakali si yok tam tersi besleyen kisi ilgili, sevecen, sabirli iyi ve temiz bir kafes ortami vb bunlar yoksa kus nereli olursa olsun farketmez

6. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    petshoplara bakma sen yerli kusların üstüne hollanda cekoslavak yazıp satarlar :D

7. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Çekler çok ürkektir kolay eğitilier hollandada aynı şekilde siz ne kadar ilgi ve özen gösterirseniz hangi kuş olursa olsun size alışacaktır..

8. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    Hiç kafa yorma ikisinin kırmasını al :)

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Levent Sayar
    Gizli

Dostum arkadaslarında dedigi gibi tamamen senin egitimine baglı.İlgilenirsen olmıcak şey yok.

10. muratalper
    Gizli

peki ben simdi memurum kuş şimdi evde yanlız kalacak sabah 8 akşam 5 gibi eve gireceğim peki kuş beni unuturmu ablamda okul okuyor onunda sadece cuma günü boş sadece peki akşam eve geldiğimde kuşa 5 gibi ilgi göstersem yinede beni unuturmu birde bana soğuk davranırmı önceden biliyorumda bir hollanda muhabbet kuşum vardıda çok ürkekti sadece kafesten dışarı çıkınca yanımıza geliyordu elimizi uzatırsak kendi isteği ile gelmiyordu sadece nasıl eğitebiliriz bunla ilgili bir konu varsa forumda özelden pm atarsanız sevinirim birde nasıl iyi bir eğitim yapabilirim ona şimdiden teşekkürler önceki kuşlarıma biraz yüksek ses ile konuşuyordum ondan da ürkekde olabilirmi sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 15:18 --

bir sey daha soracaktımda

peki ben simdi memurum kuş şimdi evde yanlız kalacak sabah 8 akşam 5 gibi eve gireceğim peki kuş beni unuturmu ablamda okul okuyor onunda sadece cuma günü boş sadece peki akşam eve geldiğimde kuşa 5 gibi ilgi göstersem yinede beni unuturmu birde bana soğuk davranırmı önceden biliyorumda bir hollanda muhabbet kuşum vardıda çok ürkekti sadece kafesten dışarı çıkınca yanımıza geliyordu elimizi uzatırsak kendi isteği ile gelmiyordu sadece nasıl eğitebiliriz bunla ilgili bir konu varsa forumda özelden pm atarsanız sevinirim birde nasıl iyi bir eğitim yapabilirim ona şimdiden teşekkürler önceki kuşlarıma biraz yüksek ses ile konuşuyordum ondan da ürkekde olabilirmi sizce evde yanlızken birde napim kuş için

11. beyaban
    Gizli

beyaban Guest

Dostum kusun ilgi ile alakası var dogru lakin, bir yerli kusla cek kusu bir tutamazsın, eger kuşa egitim verecegim ve oyuncu olsun dersen ayrica kus biraz gösterişli istersen kesinlikle ve kesinlikle cek al. Evde kimse olmaması kusu egitim yönünden ilgilendirir, ancak alacağınız kus 30-40 gun arası olsun, ele alıştırmana kadar evde olmama konusunda sikinti olur lakin ele alıştıktan sonra sen evde olmadigin da uyuyacak sen eve geldiginde senle oyun oynar...

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

12. muratalper
    Gizli

peki evde yanlız kalınca korkmaması için müzik falan açımi peki eve gelince birde ilgilensem beni unuturmu işte olduğum zamanlar beni unuturmu acaba eve gelince ilgilensem unutmaz dimi beni

13. beyaban
    Gizli

beyaban Guest

Yani müzik kalabalık kuşlar yani birden fazla kuşlar icin iyi olacağını dusunuyorum ki kusunuz si evde degil iken pek birseyle ilgilenmez :) genel de uyur, sizin çekeceğiniz sikinti evde yokken kusu nasil alistiracaginiz, ki kusunuz alıştıktan sonra sikinti yok.

14. muratalper
    Gizli

yani eve geldikten sora ilgilensem bir sıkıntı falan olmaz dimi beni unutmaz dimi ilgilensem bile

15. beyaban
    Gizli

beyaban Guest

Kusun unutmasi diye birsey yoktur, muhabbet kuslari cok Zeki bir canlidir. Ancak evde yokken alistiranilmeniz sikinti

16. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Acik soylemek zorundayim; eger kusla ilgilenemiyorsaniz yogunsaniz butun gun kus sizi bekleyip duracaksa kusu ttek birakmayin es alin...
    Konusan bir kusunuz olsun istiyorsunuz anliyorum ancak hayvan yalniz ve mutsuz olacak...
    Muhabbet kuslari cok sosyal hayvanlardir onu yalnizliga mahkum etmek bencillik olur kanaatindeyim..
    Esi de olursa ve ikisi de yavru olursa size yine alisir hem de mutlu olurlar...

17. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    içindeki kuş sevgisini gösterip bi bebek gibi eğitirsen hepsinden aynı sonucu alırsın arkadaşların da söylediği gibi

Sayfayı Paylaş