Karadeniz Pet

iç parazit iç parazit iç parazit...

• Konbuyu başlatan Selahattin GÖKTAŞ
  • Başlangıç tarihi
S

Selahattin GÖKTAŞ

Guest
artık deli olcam valla oturup ağlıyorum sinirlerim bozuldu iyice. sitraks adlı şurubu üretim yapan bi abimin önerisiyle kullandım işe yaramadı. veteriner tavsiyesi ile avimec dış parazit ilacını kullandım kullandım kana karışıyormuş iç parazitlerde de etkiliymiş o da işe yaramadı.sarımsak zararlı diye okudum bi kaç yerde ama başka çarem kalmadı suyuna sarımsak kattım düzelir gibi oluyor geri eskiye dönüyor dışkısı ne yapacağımı şaşırdım artık biri yardımcı olsun lütfen :( kuşu halamların balkonda bulmuşlar muhtemelen dışarda kaptı paraziti...ama baya oldu bana geleli. başka ilaçta (levamix vs. tipi ilaçlar) bulamadım ben kayseride. bi akıl verin yoksa bende kafayı sıyırcam artık.http://img200.imageshack.us/img200/756/wzit.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
iç parazit olduğunu dışkı tahlili neticesinde mi söyledi veteriner?eğer ki durum buysa sana A kalite bir ürün önereceğim yıllardır herkes kullanır sorun da asla olmaz..coğu iç parazit ilacı bağırsakda kanamaya sebep olur ve k Vitaminiyle takviye edilmezse ölüm getirir..bayer firmasının ürettiği BAYMEC %1 adlı ürünü temin edersen kullanım oranlarını yazarım..veterinerlerde bulamazsan Bayer in Turkey: contact
bu adrese baymec %1 istediğini yaşadıgın yeri vs vs yazarsan senin için bir veterinere 2 gün içinde bırakırlar gidip alırsın fiyatı 30 tl ile 45 tl arası değişiyor...bursada veterinerim tanıdık 30 a verdi bana arkadaşlarımızda durmadan yolluyorum fakat suanda bursada degılım o konuda yardımcı olamayacagım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:33 -->-> Daha önceki mesaj 18:18 --

5 lt suya 2,5 cc şeklinde. yani 1 lt suya 0.5 cc..
Kuşun suyu geceden alınıyor... sabah bu şekilde veriliyor..akşam tekrar alınıyor.. ertesi gün yine aynısı veriliyor (tazelenerek)..yani 2 gün üst üste yapıyoruz.. 3 ayda bir tekrarlanıyor..
insülin iğnesiyle bu işi yapabilirsiniz..

hayır ama dışkıyı kime gösterdiysem iç parazit dedi bende öyle düşünüyorum veterinere götüreceğim baksın bi. tamam çok sağolun Allah razı olsun ya bu işe yarasın bari inşallah yarar yoksa kafayı yiycem. bide sarımsak vermeye devam etmeli miyim sizce?

bu ilaç ithaldir,sarımsak falan kocakarı ilacıdır bırakalım bunları..kuşa yazdıgım ılacı uygulayın kesın gececektır..fakat dedıgım gıbı dıskıda parazıt varsa..kus kılo mu almıyor nasıl anladınız dıskıda parazıt oldugunu fotosunu atar mısınız bana dıskının

kus kızgın ve hastalıklı gıbı durmuyor belkı kızgınlık yumurtası yapacaktır ozman dışkı buyur ve sulu olur

valla sitraks öneren abi de kesin geçer dedi ama bişey olmadı. belkide iç parazit değildir ondandır bilmiyorum tek bildiğim artık iyileşmesini istediğim. sarımsak dışkısını daha normale yaklaştırmıştı ama vermeyince geri eski haline geliyor... birazdan atacağım fotoları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

yok ne zamandır kızgın ama öyle bişey değil... çok su içiyor.kuş iki ayağı üzerinde uyuyor ve çok asabi . ısırırkende acıtmıyor. çenesi güçlü değilmiş gibi geldi.onun dışında bi sorunu yok gayet iyi.

bilmediğiniz birşeyde neden hayvana ilaç yüklüyorsunuz o zaman?karaciğerini bitiriyorsunuz kuşun..o dedi bu dediyle ilaç kullanılır mı?dışkı tahlili yaptırsanız var mı yok mu çıkacak ortaya zaten..sizin derdinizi Baymec %1 de çözemezse bence artık başka ilaçlar aramayın..kuşu tahlil ettirin

ne demek bilmediğiniz birşeyde ilaç yüklüyorsunuz dışkıyı gördüğünüzde sizinde iç parazit diyeceğinize eminim. ayrıca sorduğum abim yıllardır üretim yapan gayet bilgili biri... dışkı tahlili veterinerde yaptırılıyor mu?

SALIK bu yazıyı lütfen tamamen okuyun,sizden ve kuşcu abinizden de bahsediyor..iç parazit dediğimiz şey 1 tane değil..ve her biri için ayrı bir ilaç şart..sizin bakteri A siz veriyorsunuz B ilacını geçmiyor.Doğru eşleşme şart.. Lütfen okuyun

tamam haklısınız bişey demiyorum ama elimden bişey gelmiyor tahlil nerde yapılıyor söyleyin yaptırayım. ben erindiğinden yapmıyor olsam bu kadar kendimi yormazdım. şimdiye kadar ilk defa böyle bişeyle karşılaşıyorum ilk defa bu kadar çaresizim.veterinerin verdiği ilçtada hepsi için etkili diyerek verdi adam bana. ıvermectin çerikliydi o da işe yaramadı. lütfen beni yargılamak yerine yardımcı olun.lütfen.

siz şu baymec %1 i alın kullanın..bunu illa hasta olan kuşta kullanmıyoruz..düzenli olarak 3 ayda bir kullanıyoruz..eğer ki yine geçmezse kesin olarak iç parazit olmadığını anlamalısınız..başka rahatsızlıklara yönelirsiniz..2 gün baymec %1 i kullanın..sağlıklı kuşlarda da 3 ayda bir kullanıyoruz..sonucu yine paylaşırsınız buradan..

ya şimdi anlamadığım bişey var benim kullandığım 2 ilaçta koruma amaçlı kullanılabiliyordu. e o zaman onlar karaciğerine zararlıysa buda zarar verecek öyle değil mi? o zaman ilk dışkısını test ettirmek daha mantıklı değil mi???

kayseri gibi bi yerde bu testi yaptırabilirseniz sorun yok,ben size yaptıramazsanız diye yazdım..veterinerler genelde kedı kopek buyukbas uzerınde calıstıkları ıcın pek bu ısle ugrasmıyorlar..her ılac karacıgere zararlı..test yaptıracak bır veterıner bulursanız almayın..ama bulamazsanız almalısınız

Selam;

İç parazitlerin varlığı, kuşun dışkısında solucanların veya şeritlerin görülmesiyle yapılır. Kuşun bağırsağında kolinileşen ve onun tüm gücünü, üreyip çoğaldıkça azaltan, zayıflamasına, halsiz düşmesine ve zamanla ölümüne kadar neden olan solucanlar ve şeritler halindeki parazit canlılardır.
Kuş zayıf, halsiz, isteksiz, hareketsiz ve devamlı kabarık durur. Ev ortamında beslenen kuşlarda genellikle bu hastalık görünmez. Petshoplardan alınan ve ya dışarıda beslenip yakalanılıp eve getirilen kuşlarda görünürler.
Çoğunlukla, düzenli bir temizliğe sahip olmayan, kafes ve salmalarda çok çabuk çoğalırlar. Bozulmuş, bayat, küflü yiyeceklerle ve iyice temizlenmemiş yeşil besinlerden bulaşırlar.
Dışkısında parazit görülen kuş, diğer kuşlardan ayrılmalıdır. Çünkü hastalık bulaşıcıdır. 24 saat kuşa yem, su verilmez, daha sonra kuşun ağzına damlalıkla 4 / 5 damla zeytinyağı damlatılır. Böylece bağırsakların temizlenmesi sağlanmış olur. Daha sonra normal beslenmeye geçilir. Taze yem verilip, yeşilliklerden ve meyvelerden bir hafta uzak durulur. Suları her gün tazelenerek ve günde 10 damla SULFAMEZATİN damlatılarak 4 gün devam edilir. Bu süre zarfında dışkı gözlemlenir, dışkı normale döndüğünde ilaç 1 gün arayla 5 damla verilir. Dışkı parazitlerden tamamen temizlendiğinde ilaç kesilir. 1 hafta sonra, haftada bir, sulukları kafesten alınıp 4 saat sonra suluklarına temiz su ile 3 damla elma sirkesi damlatılır ve 5 saat sonra suları değiştirilerek, normal temiz su konulur. Hijyene dikkat edilir.
Saygılar, İNŞALLAH kuşunuz eski sağlığına biran önce kavuşur. Geçmiş olsun

teşekkürler yalnız benim kuşunki diğerine bulaşmadı bulaşmıyor yani... kayseride iç parazit ilacı bulmak çok zor.... öyleyse ben bi veterineri arayım soruyum yapar mı diye.inşallah olur ya. verdiğinz bayerin linkindeki yere dün çoktan istedim ben o ilacı boşa gidecek belki :( neyse sorun değil iyileşsinde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

veterineri aradım dışkı testi yaparız kuşu getir bakayım dedi. herkese çok teşekkürler ilk defa bu kadar çok cevap aldı açtığım konu :) bayerden istediğim ilacı iptal etme şansım var mı acaba? yoksa veterinerin iyileştiremeyecek olma ihtimaline karşı yinede alayım dursun mu?

tahlil yapıldı parazit yok mikrobik ishal dedi :S ben bu işten bişey anlamadım basbaya iç parazit gibi duruyordu dışkısı... neyse bakalım inşallah bu defa iyileşsinde ne olursa olsun....ilgilenen herkese teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun
aslında biraz daha düşünseydiniz dışkının sululuğundan ve yeşilliğinden ishali fark edebilirsiniz İnşallah en kısa zamanda iyileşir

Geri