petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

iç parazit için en etkili ilaç hangisidir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ftrci05 tarafından 6 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. ftrci05

ftrci05 New Member

Beğenileri:
    0
    iç parazitten kuşlarım kurumaya giriyor sanırım. iç parazitlerle savaş iin en iyi izlenecek yollar nedir. hangi ilaçları kullanabilirim

2. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    elma sirkesi kullanıyorum ben 1 haftada yada 2 haftada 1-2 damla suluğuna

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    BAYMEC etkili bir iç ve dış parazit ilacıdır.

4. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    5 ml elma sirkesini 1litre suda cozdurup,haftada 1 gun icme suyu olarak veriyorum. Ayrica banyoluguna da ayni suyu koyuyorum.

5. ftrci05

ftrci05 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar hepinizden allah razı olsund abu kurtların elma sirkesiyle çözülceine eminmisiniz. Tamam asidik bir ortam oluşturduğu için parazite zarar verir ama tamamen öldürür mü ? ve benimki bildiğin kurudu hayvan sanki ilaç şart gibi

6. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    Ben veteriner tavsiyesi ile tetra 250 kullaniyorum.faydası olursa burdan yazarım

7. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    sitraks ve andazol şurup. bu iki farklı şurup bütün iç parazitleri döker.kümesin temizliğine,kullanılan yemin kalitesine,suluk ve taban temizliğine göre ayda bir yada iki ayda bir kullanılmalıdır.
    kullanım şekli bir litre su içine bir cc sitraks bir cc andazol surup eklenir.suluklar dezenfekte ediltikten sonra iki gün tedaviye devam edilir.iki gün sonunda kuşlara vitamin takviyesi yapılır.sekiz gün sonra aynı tedavi devam ettirilir. ilk kullanımda dökülen kurtların lavraları ikinci tedavide dökülmüş olur.bu şekilde kuşlar iç parazitlerden tamamen kurtulur.

Sayfayı Paylaş