Karadeniz Pet

İç parazitler den korunmak için ne yapılmalı

Sirke konusunda bilgi vereyim....

Sirke DOĞAL-KATKISIZ olduğu sürece son derece yararlıdır. YARARLI PARAZİTE ZARAR vermez insandaki, hayvanda da vereceğine inanmıyorum.

Hatta peygamber efendimizin "sirkenin girdiği yere hastalık girmez" diye bir hadisi olduğu söylenir. Yarım çay bardağı ya da yemek kaşığı kadar (mı ne) sirke içilmesi iyi olurmuş. Saraçoğlu gibi uzmanlarda en başta elma sirkesini çok öneriyor. Bir çok tedavide kullanılıyorlar.

Bundan yola çıkarak, bir iki damla olmak koşuluyla, zarar vereceğini sanmam. Zaten erkek olan kuşumu sirke ile büyüttüm; hem banyo suyuna hem içme suyuna.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sirke konusunda bilgi vereyim....

Sirke DOĞAL-KATKISIZ olduğu sürece son derece yararlıdır. YARARLI PARAZİTE ZARAR vermez insandaki, hayvanda da vereceğine inanmıyorum.

Hatta peygamber efendimizin "sirkenin girdiği yere hastalık girmez" diye bir hadisi olduğu söylenir. Yarım çay bardağı ya da yemek kaşığı kadar (mı ne) sirke içilmesi iyi olurmuş. Saraçoğlu gibi uzmanlarda en başta elma sirkesini çok öneriyor. Bir çok tedavide kullanılıyorlar.

Bundan yola çıkarak, bir iki damla olmak koşuluyla, zarar vereceğini sanmam. Zaten erkek olan kuşumu sirke ile büyüttüm; hem banyo suyuna hem içme suyuna.

Bu yoruma katılıyorum sirkenin zararı olacağına hiç ihtimal vermiyorum.
Mesela eskiler tereyağı yiyin derlerdi, doktorlar ve medya tereyağını kötüleyip margarin yedirmişti millete.
Margarinin lastikten tek farkı formüldeki 1 element. Bildiğin plastik yedirdiler bize.
Yani her söylenen / kötülenen şeye itibar etmemek lazım. Eski insanlar uzun ve sağlıklı yaşardı onlar yaptıysa vardır bi bildikleri.

Sirke kuşlara zararlı olaydı şimdi bu forumdaki hemen hemen tüm arkadaşlarımın bende dahil olmak üzere + bilmediğimiz diğer üreticilerin kuşları telef olurdu Allah korusun.

Tereyağı ve sirke için dibe not:
Her ikiside insanlar için gayet faydalı tek koşulu doğal olacak.
Katkı maddesi, koruyucu zımbırtısı olmayacak.

Bu bakımdan kuşlarımıza vereceğimiz sirkeleri kendimiz yapalım.
Yediğiniz elmaların kabuklarıyla çok rahat yapabilirsiniz, uğraştıracak bir şey değil

baymec kullan

Geri