Karadeniz Pet

iç ve dis parazitler yardim.

• Konbuyu başlatan oktay02
  • Başlangıç tarihi
O

oktay02

Guest
Arkadaslar daha once fotograflarini paylastigim kumesimde 10 cift kusum ve yavvrulari var kuslarimin bagzilarinda yuvaya girmeme yavrulara bakmama ve tuy yolma gbi davranislar basladi anladimki ic ve dis parazitlet kuslarimi rahatsiz ediyor. Anladigima gore bu pazazit yani bit olayini kusun bunyesi kendi yapiyormus. Yani ic parazit olayini cozmek gerekiyormus oncelikle. kumesi ve kuslari nasil ilaclamam gerektigi konusunda bilgilerinize ihhtiyacim var. Vilmectin diye bir ilaca rastladim ensesine damlatiliyormus kuslarin. birisi sularina koyarak verdigini soyledi bu uygunmudur.avispray almayı düşündüm ama o spray kuslara yetmez dusuncem şöyle. opigal 5 ile yuvaliklari ilacliyorum surekli zaten once kiyi kose bi temizlik yaptiktan sonra avispreyi de ahsap kisimlara falan siksam kuslarin sularina vilmectin koysam nasil olur bir yol gosteririmisinz. Tskler simdiden.
b8Q3gY.jpg

A2ZaAX.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beslediğiniz yer ahşap ise mucalede etsenizde çok pozitif bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum, parazitlere savunmadan önce onların kaynak yapabileceği yerleri gözden geçirip gerekirse atmalısınız, vilmectin hiç kullanmadım, ardap sprey kullanıyorum, geçmiş olsun. Bu arada hobi hane resminizi detaylı eklerseniz daha sağlıklı bilgi alabilrisniz

Beslediğiniz yer ahşap ise mucalede etsenizde çok pozitif bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum, parazitlere savunmadan önce onların kaynak yapabileceği yerleri gözden geçirip gerekirse atmalısınız, vilmectin hiç kullanmadım, ardap sprey kullanıyorum, geçmiş olsun. Bu arada hobi hane resminizi detaylı eklerseniz daha sağlıklı bilgi alabilrisniz

Fotograflar eklendi.

GUzel kardeşim salma olarak çok rahat ama orada ne yaparsan yap parazitle çok zor baş etmek. Ahşapşar parazitler için gayet yuva yapmak için ideal bu da fazlasıyla üremeleri demek. İlaç yapmadan önce guzel bir temizlik ve ahşap olan ne varsa delikleri varsa ahşap macunu ile o delikleri kapattıktan sonra, çok iyi bir cila yapman lazim ki bit pire ahşaba işleyemez hale gelsin, tabi bu arada kuşları ayrı bir yerde tutman lazim, cila kokusu gittikten sonra guzelcede tekrar ilaçlama yaparsın, eğer yok bunu yapmam dersen baş edemezsin. PVC yapman,lazim üretimi, ama tavandaki ahşabıda cila yapman,gerekecek,

kardeş vilmectin enselerine biri damla damlat bütün kuşların içinde oranları yazıyor suya karıştırıp kümesde püskürte bilirsin ama keşke bu durum olmadan önce önlem alsaydın ayrıca şu ilaçta etkili http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=789&cid=24 ben on beş günde bir uyguluyorum ama tabi parazit olmasın diye olduktan sonra çözüm zor olabilir. kolay gelsin

Bu ardap guzel biseye benziyor ama 69 tl cok pahaliymis. Ben ayda bir komple olmak uzere her kuluckada da yuvaliklara opigal 5 i boya fircasiyla heryere serpiyorum ama demekki yeterli olmuyor dedeginiz gbi once bi tavana cila yapayim sonrada vilmectini denemeyi dusunuyorum ancak satan yer bulamadim varmi bildiginiz biyer internet satisi yasakmis. Şu chrydsamed ide suya karistirip ilaç pombasiyla heryere puskurtsem herlde cozeriz bu sorunu bu vilmectini enseye damlatmak yerine sularina karistiramazmiyiz tek tek kuslari tutup ensesine damlatmak cok zor olacak kuslari pek elime almak istemiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:47 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

Aklima gelmisken elma sirkesini de sularina damlatrsak ic paraztlere iyi geliyormus diye soyledi birisi dogrulugu varmidir duydunz mu hic.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ardap kullanıyorum 55 ₺ orijinal, yağmur üretim deen aldim

Beyler 50 çiftMuhabbet kuşum var. Ardap sprey yetmez çabuk biter heralde. üretimhanelerde neler kullanıyorsunuz acaba _?

Beyler 50 çiftMuhabbet kuşum var. Ardap sprey yetmez çabuk biter heralde. üretimhanelerde neler kullanıyorsunuz acaba _?

size en uygun baymec 1 ben hala bulamadım ama onu kullanıcam içme sularına 1 litreye 1 ml içme suyuna konuluyormuş kullanımını internette bulabilirsiniz.

Geri