petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Içerde yem tarifi var buyrun...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ozgur tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ozgur
    Gizli

ozgur Guest

Içerde mama tarifi var buyrun....

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA....;
    İÇİNDEKİLER;
    1 ADET YUMURTA
    1 ADET HAVUÇ
    10 ADET BEBE BİSKÜVİ
    YARIM ÇAY KAŞIĞI PUL BİBER
    BİRA MAYASI(YAPICAĞIM MAMAYA GÖREGÖZ KARARI EKLİYORUM)FAZLASI ZARAR
    VE PETSHOP TAN ALDIĞIM KARIŞIMLI MAMA

KULLANIM TALİMATI;
    5 YEMEK KAŞIĞI ÖZEL KARIŞIMLI MAMA-İÇİNE YARIM YEMEK KAŞIĞI BİRA MAYASI VE BUNU İYİCE KARIŞTIRIYORUZ VE KENARDA BEKLETİYORUZ.
    ARDINDAN KAYNAMIŞ YUMURTAMIZIN KABUĞUNU SOYUYORUZ VE KÜÇÜK RENDEYLE RENDELİYORUZ(YAVRU KUŞ VARSA KAFESTE SARISINI ÇIKARINIZ)
    SONRA HAVUCUMUZU SOYUYORUZ VE RENDEDEN ÇIKARTIYORUZ.RENDELEDİĞİMİZ HAVUCUN SUYUNU ÇIKARIYORUZ.1O ADET BEBE BİSKÜVİSİ RENDELİYORUZ-YARIM ÇAY KAŞIĞI PUL BİBER EKLİYORUZ.
    VE KARIŞTIRIYORUZ-SONRASINDA İLK YAPTIĞIMIZ BİRA MAYASI VE OZEL KARIŞIM MAYASINI SON YAPTIĞIMIZ KARIŞIMLA BİRLEŞTİRİYORUZ VE KARŞIMIZA SÜPER MAMA ÇIKIYOR.
    İLK MAMA TARİFİM K.BAKMAYIN Bİ HATAM VARSA AMA KUŞLARIM AFİYETLE YİĞİYORLAR.İYİ FORUMLAR...

Uploaded with ImageShack.us

NOT:ARKADAŞLAR 2 ÇİFT KUŞUMA YAPIYORUM BU MAMAYI FAZLA GELENLERİ KAVANOZA KOYUYORUM VE BUZ DOLABINDA MUHAFAZA EDİYORUM...

#1 ozgur, 7 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Nisan 2013
  2. Lütfi ÖZER
    Gizli

adana yapmıyon kardeşim kuş maması yapıyon kekik desen neysede pul biber nerden esti kesinlikle pul biber verme .

3. ozgur
    Gizli

ozgur Guest

pul biber kızışmaları için kardeşim mama yapımını bilenler bunu bilir...

4. Lütfi ÖZER
    Gizli

kardeşim biz bilmiyomuyuz mama yapımını pul biber verilmez kuşlara kızıştırmaksa maksat at içine nijer tohumu ağızları yanar .

5. Umutcan AĞLAR
    Gizli

Lütfi ustam daha kibar bi dil ile uyarı yaparsanız sevinirim.

6. ozgur
    Gizli

ozgur Guest

umuy bey bu yüzden iletilerine cevap vermedim forumları karıştırırsa pul biber kullananı görücektir.Bukadar tepki göstermesini anlayamadım.Ben sadece geliştirdiğim mama tarifini forumdaki arkadaşlarla paylaşmak.Kuşlarımda farklı etki bıraksa zaten vermem ama afiyetle yiğiyolar..
    UMUT BEY ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR DİLERİM...

7. Mustafa YİĞİT
    Gizli

pul biber gibi bir saçmalığa sakın girmeyin.Aynı mama tarifi forumda da sanırım vardı.

8. ozgur
    Gizli

ozgur Guest

ya arkadaşım ne saçmalıyosun sana pul biber at diyen oldumu mama yaparsın malzemeleri alırsın aldığın malzemelerin hepsini kullanmak yada kullanmamak senin elinde neden böle cevaplar veriyosunuz anlamıyorumm ben forumdaki arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum pul biberide kullanıp kullanmamaları onların elinde...
    iyi forumlar...

9. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar Lütfen ortamı germeyelim..Düzgün bir şekilde birbirimizi uyarabiliriz..Özgür bey paylaşımınız için çok teşekkür ederiz fakat Bende yıllardır mama yaparım ama inanın Pulbiber katıldığını ilk defa duydum..Tabii bu hatadır demiyorum belkide sizin tarfiniz doğrudur ama en azından kendi adıma konuşuyum ben mamaya pul biberi ne koyarım nede tavsiye ederim..Biramayası , nijer , bal vb takviyeler uygulayabilirsiniz..

saygılarımla..

10. Engin DERİM
    Gizli

Çarliston cinsi biber taze olarak verilebilir. Acı olmaması kaydı ile ;)

11. ozgur
    Gizli

ozgur Guest

arkadaşlar herkezin yorumuna saygı duyuyorum izmirde üretim yapan arkadaşlarımda var pul biber kullanıyolar ha bunu siz duymamış olabilirsiniz herkezin herşeyi bilicek diye bişey yok bilmediğimiz ve öğrendiğimiz şeylerde olucak teşekkür ederim iyi forumlar ben tarif yazdım herkez kullanıcak diye bişeyde yok...

12. Lütfi ÖZER
    Gizli

bu benle özgür hocamın arasındaki bi durum umut hocam bu uyarıyı benimle aynı rütbedeki bi kullanıcıdan değil adminden duymam gerekir onun için sevinip sevinmemeniz gerçekten çokta mühim değil benim için umarım gayet kibar olmuştur .

13. Lütfi ÖZER
    Gizli

özgür hocam herkes bilecek diye bişey yok bu doğru zaten biz bu foruma takılma amacımız kendimizi geliştirmek bişeyler öğrenmek sizin o kullandığınız pul biberin anavatanı ana yurdu ana memleketi olan maraştan yazıyorum ben size bakın bu bence sıkıntılı sizi bilmiyorum

14. Umutcan AĞLAR
    Gizli

yine görsem yine uyarırım saygı çerçevesini unutmayınız

15. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    özgür abi mama tarifi için teşekkürler.

16. Lütfi ÖZER
    Gizli

şöyle bi durum var insanın sevgisine hukukda dahil hiç bi güç karışamaz fakat saygı mecburidir bende buna uymak zorundayım zaten

17. Umutcan AĞLAR
    Gizli

Buna uydugunuz sürece yanınızdayım

18. ozgur
    Gizli

ozgur Guest

arkadaşlar yorumlrınız için teşekkürler olum olumsuz gerçekten ben sadece mama tarifi verdim pul biber konusuda benim kuşlarım yiğiyo bi sıkıntı yok maşallah taş gibiler.yapıcağınız mamaya pul biber eklemek yada eklememek sizin elinizde ltfen sürtüşme olmasın iyi forumlar dilerim ha şöle bişi var altın gümüş bronz kullanıcı farketmez insan olunsun yeter burası bi forum askeriye değil devrecilik yada sıracılık olsun herkez hatası olanı uyarmakta özgürdür......

19. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Özgür bu konuda haklısın ama bence o arkadaşında kötü niyetle söylediğini sanmıyorum..Onun amacı daha bilgili olurlar açısından söyledi galiba ama yeni üye olup çok çok bilgili olan standart üyelerimizde var..

Sizlerden ricam bu konuyu burada kapatalım lütfen , yoksa ilanı silmek zorunda kalıcam..

saygılar..

20. Umutcan AĞLAR
    Gizli

Konu kapanmıştır ustaam :)

Sayfayı Paylaş