Karadeniz Pet

Ideal tünek sayısı ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Arkadaslar 80 cm genişliğinde çifthane aldım yarın elime ulaşacak. Tek çift icin kullanacağım ideal tünek sayısı kaçtır ve kafes dizaynı nasıl olmalıdır sizce ?

Arkadaslar ayrıca çiftim icin ne tur oyuncaklar uygundur ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kuşları çift yapacakmışsın zaten oyuncaklara gerek yok bence.

Hocam kuşları çift yapacakmışsın zaten oyuncaklara gerek yok bence.

Ya zaten çiftler erkek dişiyi besliyor falan ama ne bileyim ne tur kafes aksesuarları uygundur misal dun petshopta kıllı iplik diye birsey gördüm onu alsam mi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ben 3 tünek kullanıyorum. 2 si orta seviyede karşılıklı biri daha üstte. muhabbetler üstte tünemeyi seviyorlar aynı zaman da tünekler arası uçup keyif yapıyorlar :)

ben 3 tünek kullanıyorum. 2 si orta seviyede karşılıklı biri daha üstte. muhabbetler üstte tünemeyi seviyorlar aynı zaman da tünekler arası uçup keyif yapıyorlar :)

Ben de iste tam tersini dusunuyorum iki üstte biri orta seviyede olacak sekilde. Bir de ben 4 tane yemlik aldım hepsini takmalı miyim genişlik 80 cm ?

Ben de iste tam tersini dusunuyorum iki üstte biri orta seviyede olacak sekilde. Bir de ben 4 tane yemlik aldım hepsini takmalı miyim genişlik 80 cm ?

üstte ki tüneğin tek olması daha mantıklı sürekli yan yana tünüyorlar ;) ben bir büyük yemlik 1 akıllı yemlik kullanıyorum. 4 yemlik gereksiz olur ama tercih sizin

üstte ki tüneğin tek olması daha mantıklı sürekli yan yana tünüyorlar ;) ben bir büyük yemlik 1 akıllı yemlik kullanıyorum. 4 yemlik gereksiz olur ama tercih sizin

Ya simdi dördü de akıllı yemlik. Yani amacım bu yem değiştirme olayını olabildiğince olabildiğince geç yapmak rahatsız etmemek acısından. Ama muhtemelen sadece birinden yiyecekler :)

4 akıllı yemlik çok fazla olur bence dediğin gibi hem 1. den yiyecekler hemde yemler bayatlayacak. 4 akıllı yemlik 1 aydan fazla gider 2 kuşa ve yem tazeliğini yitirir. ama dedim ya siz bilirsiniz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

bu arada akıllı yemliğin altını değiştirmek için yine rahatsız edeceksiniz :)

Bende de 80cm genişliğinde çifthane var ve ben tek kuş baksam bile ortadan bolerdim o ne öyle biri anyada biri konyada. Benim kuşlar akıllı yemlikteki yemleri ziyan ediyor ben normal 2tane yenlik kullanıyorum 1 çift kuşa. Benim önerim ortadan bolmenizdir. Ha yok ben bildiğimi yapacağım diyorsanız 4 tunek idealdir

Bende de 80cm genişliğinde çifthane var ve ben tek kuş baksam bile ortadan bolerdim o ne öyle biri anyada biri konyada. Benim kuşlar akıllı yemlikteki yemleri ziyan ediyor ben normal 2tane yenlik kullanıyorum 1 çift kuşa. Benim önerim ortadan bolmenizdir

Ekincan bey suan kullandığım kafesim zaten cifthanenin yarısından daha buyuk yani ben daha geniş alan sağlamak icin çifthane tercih ettim. Ama zaten kuşlarım çift zamanlarının nerdeyse tamamını yanyana geçiriyorlar. Yeni kafeste de oyle olacaktır diye tahmin ediyorum. Eğer sizin dediğiniz gibi olursa bölerim. Ama zaten biraz zaman sonra yeni bir çift almayı dusunuyorum aynı cifthaneye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

4 akıllı yemlik çok fazla olur bence dediğin gibi hem 1. den yiyecekler hemde yemler bayatlayacak. 4 akıllı yemlik 1 aydan fazla gider 2 kuşa ve yem tazeliğini yitirir. ama dedim ya siz bilirsiniz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

bu arada akıllı yemliğin altını değiştirmek için yine rahatsız edeceksiniz :)

Haklısınız :) iki yemlik ideal o zaman benim icin. Zaten daha fazlası alan daraltır. :)

Geri