petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ideal tünek sayısı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Atdag tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet Atdag

Arkadaslar 80 cm genişliğinde çifthane aldım yarın elime ulaşacak. Tek çift icin kullanacağım ideal tünek sayısı kaçtır ve kafes dizaynı nasıl olmalıdır sizce ?

Arkadaslar ayrıca çiftim icin ne tur oyuncaklar uygundur ?

#1 Ahmet Atdag, 20 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Kasım 2013
  2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    2 yeterlidir en fazla 3

3. Ahmet Atdag

Iki tanesi kenarlarda bir tanesi ortada kenarlarda olanlar yukarıda ortada olan daha aşağıda olacak sekilde dusunuyorum sizce nasıl ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Aysetursak

Evet olabilir :) iki tünek arasında uçarlar hem :)

5. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam kuşları çift yapacakmışsın zaten oyuncaklara gerek yok bence.

6. Ahmet Atdag

Ya zaten çiftler erkek dişiyi besliyor falan ama ne bileyim ne tur kafes aksesuarları uygundur misal dun petshopta kıllı iplik diye birsey gördüm onu alsam mi ?

7. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    ben 3 tünek kullanıyorum. 2 si orta seviyede karşılıklı biri daha üstte. muhabbetler üstte tünemeyi seviyorlar aynı zaman da tünekler arası uçup keyif yapıyorlar :)

8. Ahmet Atdag

Ben de iste tam tersini dusunuyorum iki üstte biri orta seviyede olacak sekilde. Bir de ben 4 tane yemlik aldım hepsini takmalı miyim genişlik 80 cm ?

9. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    üstte ki tüneğin tek olması daha mantıklı sürekli yan yana tünüyorlar ;) ben bir büyük yemlik 1 akıllı yemlik kullanıyorum. 4 yemlik gereksiz olur ama tercih sizin

10. Ahmet Atdag

Ya simdi dördü de akıllı yemlik. Yani amacım bu yem değiştirme olayını olabildiğince olabildiğince geç yapmak rahatsız etmemek acısından. Ama muhtemelen sadece birinden yiyecekler :)

11. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    4 akıllı yemlik çok fazla olur bence dediğin gibi hem 1. den yiyecekler hemde yemler bayatlayacak. 4 akıllı yemlik 1 aydan fazla gider 2 kuşa ve yem tazeliğini yitirir. ama dedim ya siz bilirsiniz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

bu arada akıllı yemliğin altını değiştirmek için yine rahatsız edeceksiniz :)

12. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Bende de 80cm genişliğinde çifthane var ve ben tek kuş baksam bile ortadan bolerdim o ne öyle biri anyada biri konyada. Benim kuşlar akıllı yemlikteki yemleri ziyan ediyor ben normal 2tane yenlik kullanıyorum 1 çift kuşa. Benim önerim ortadan bolmenizdir. Ha yok ben bildiğimi yapacağım diyorsanız 4 tunek idealdir

13. Ahmet Atdag

Ekincan bey suan kullandığım kafesim zaten cifthanenin yarısından daha buyuk yani ben daha geniş alan sağlamak icin çifthane tercih ettim. Ama zaten kuşlarım çift zamanlarının nerdeyse tamamını yanyana geçiriyorlar. Yeni kafeste de oyle olacaktır diye tahmin ediyorum. Eğer sizin dediğiniz gibi olursa bölerim. Ama zaten biraz zaman sonra yeni bir çift almayı dusunuyorum aynı cifthaneye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

Haklısınız :) iki yemlik ideal o zaman benim icin. Zaten daha fazlası alan daraltır. :)

Sayfayı Paylaş