Karadeniz Pet

ideal tünek ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar tahtadan tünek yaptırdım ama biraz ince olmuş galiba. şuan da kendi yaptığım tünekleri kullanıyordum geçici olarak ama onlar epeyce kalın.

kafeslerde bulunan normal tüneklerin çevresi 4.5 cm, bu yapılanlar 4 cm. bu kadar fark sorun olur mu acaba ?

Çapları da aşağı yukarı normal tünekte 1.5 cm, bu tüneklerde 1.29 cm gibi bir şey oluyor.
pek fark yok gibi ama kavrama açısından ayakları için sorun olur mu dersiniz ?

AAOP5B.jpg

Evet biraz ince olmuş ama kavrama konusunda bana göre sorun olur gibi geliyor

bana da öyle geldi ama ölçü konusunda fikir sahibi arkadaşlar vardır belki.

Tünekler inceyse kuşun ayağı yaralanabilir. Tırnakları kendi ayağına zarar verir tünerken.

Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama tüneklerin aynı çapta olmaması öneriliyordu, kuşların ayak açıklığının sürekli sabit kalmaması için. Tabii ne kadar doğrudur bilemem, usta arkadaşlar daha yardımcı olur umarım.

sağolun arkadaşlar.. normal satılan tahta tüneklerden biraz daha ince. kafeste hem hazırdan hem de bundan olacaktı ama benim gözüme ince geldi o yüzden sormak istedim. ölçü konusunu bilen biri olsa aslında çok iyi olacaktı.

Doğada bunlar çapına göre konuyor ağaçlara
gönlünü ferah tut farklı ölçüler daha iyidir

Doğada bunlar çapına göre konuyor ağaçlara
gönlünü ferah tut farklı ölçüler daha iyidir

orası öyle tabi ama doğada farklı farklı yerlere konma imkanları var :) şimdi bir tünek koyunca hep onun üzerinde duracaklar. bu miktar farkla kalın olsa dert etmeyeceğim ama ince olunca kafama yatmadı. maksat onları rahat ettirmek :p