petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ideal tünek ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 3 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar tahtadan tünek yaptırdım ama biraz ince olmuş galiba. şuan da kendi yaptığım tünekleri kullanıyordum geçici olarak ama onlar epeyce kalın.

kafeslerde bulunan normal tüneklerin çevresi 4.5 cm, bu yapılanlar 4 cm. bu kadar fark sorun olur mu acaba ?

Çapları da aşağı yukarı normal tünekte 1.5 cm, bu tüneklerde 1.29 cm gibi bir şey oluyor.
    pek fark yok gibi ama kavrama açısından ayakları için sorun olur mu dersiniz ?

2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Evet biraz ince olmuş ama kavrama konusunda bana göre sorun olur gibi geliyor

3. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    bana da öyle geldi ama ölçü konusunda fikir sahibi arkadaşlar vardır belki.

4. Mustafa KRBCK

Beğenileri:
    0
    Tünekler inceyse kuşun ayağı yaralanabilir. Tırnakları kendi ayağına zarar verir tünerken.

5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama tüneklerin aynı çapta olmaması öneriliyordu, kuşların ayak açıklığının sürekli sabit kalmaması için. Tabii ne kadar doğrudur bilemem, usta arkadaşlar daha yardımcı olur umarım.

6. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    sağolun arkadaşlar.. normal satılan tahta tüneklerden biraz daha ince. kafeste hem hazırdan hem de bundan olacaktı ama benim gözüme ince geldi o yüzden sormak istedim. ölçü konusunu bilen biri olsa aslında çok iyi olacaktı.

7. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Doğada bunlar çapına göre konuyor ağaçlara
    gönlünü ferah tut farklı ölçüler daha iyidir

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    orası öyle tabi ama doğada farklı farklı yerlere konma imkanları var :) şimdi bir tünek koyunca hep onun üzerinde duracaklar. bu miktar farkla kalın olsa dert etmeyeceğim ama ince olunca kafama yatmadı. maksat onları rahat ettirmek :p

Sayfayı Paylaş