Karadeniz Pet

İki disi bi erkek ayni kafeste olurmu?

Kivim benim

Meraklı Üye
İki disi kusum var ele alissin diye erkek almayi planliyorum ama yumurta falannistemiyorum zaten disi kuslarimda ufak da yani ayni kafeste dursalar bi sorun olurmu yumurta olurmu? Ya da erkegi egitebilirmiyim?

Olmaz kardeşim.Dişiler kavga ederler.Yarın birgün erkeğin seçtiği dişi kuluçkaya yatınca,erkek bu sefer diğer dişiylede eş olacak.Yani hep sıkıntılı şeyler bunlar.Ha yok yumurta almayacağım diyosan,yuvalık felan takmazsan sıkıntı yok.Koyabilirsin yani.

Olmaz kardeşim.Dişiler kavga ederler.Yarın birgün erkeğin seçtiği dişi kuluçkaya yatınca,erkek bu sefer diğer dişiylede eş olacak.Yani hep sıkıntılı şeyler bunlar.Ha yok yumurta almayacağım diyosan,yuvalık felan takmazsan sıkıntı yok.Koyabilirsin yani.

Yuvalik takmazsam ayni kafeste sorun olurmu peki abim olur dersen 3 disim olcak:)

Doğası gereği yeterli olgunluğa ulaşınca yumurtlama dönemine girecektir. Yuvalık takmamak yumurta oluşumunu dolayısıyla yumurtlamasını nasıl engeller. Yumurtalık yoksa kafes tabanına düşürür. Ancak kısırlaştırıcı ilaç verirseniz yumurtaları olmaz.

Son düzenleme:
Geri