Karadeniz Pet

İki erkek bir dişi eşlenme.

• Konbuyu başlatan Oğuzhan YAZMAN
  • Başlangıç tarihi
O

Oğuzhan YAZMAN

Guest
Arkadaşlar dün bir dişi muabbet kuşu aldım kızışması gelmiş, 2tane erkek muhabbet kuşum vardı aynı kafeste ama bölmeli kafes(kavga ettikleri için ayırmıştım:( ) bugün dişiyi koydum aralarına dişinin mi eş secmesini beklim ben direk bölmeyi takıp sarı renkte olan erkek kuşumla eşlim mi onları ?

Bide bi sorum var bunlar eş oldular diyelim kafes bölmeli üremeye sorun cıkartırmı ?

ttrjx.jpg

ttrkk.jpg

ttrkr.jpg

ttrkz.jpg

Not: dişiyi sanırım gerdim biraz yanına geleni gagalıyo :( maviş dünden hevesli ama dişi yaklaşmıyodu. iffetle takılıyodu :D ayırdım onları iffetle cadı bir arada suan karsılarında maviş var sizden haber bekliyorum :D

Adları:
Cadı : Dişi kuşumuz
İffet : Sarı erkek kuşumuz (kücüktü yavruydu kafasını hep tellere sıkıstırır kurtulmak icinda bagrınırdı gelin kurtarın diye adı ordan geldi bide dipnot beyazdı çeresi :D biraz büyünce erkek oldugu cıktı)
Maviş : Mavi renkli olan :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Disiyi gerdim demissiniz tabiki gerilir iki yakisiklini yanina atarsan hangisini secicem gerginligidir o merak etme es tutar birinden biri ayrica bolmelide olsa sanirim olmaz diye dusunuyorum yanlissam diger arkadaslar duzeltirlrr

sarı parçalı renkte olan erkek kuşla eşlemeni tavsiye ederim .bölme kısmına gelince tek erkeği orda şuan için tutma bence bi kuşlar eş alsınlar

sarı parçalı renkte olan erkek kuşla eşlemeni tavsiye ederim .bölme kısmına gelince tek erkeği orda şuan için tutma bence bi kuşlar eş alsınlar

mavişi alayım hocam o zaman ben başka kafese? çünkü şuan iki sarı bir arada bölmenin diğer tarafında maviş var :D

renk açısından çok uyumlu bence tercih senin.

konuyu güncellim + bi sorum daha oldu :D sarı ile eş aynı kafese koydum iki sarı yanyana :D maviyi ayırdım başka odada ama garip olan dişi kuşun mavişle konusması baska odadada olsa karşılıklı ötüşüyorlar ama yanındaki erkeği hic takmıyor eşlemeyi yanlış mı yaptım ben acaba?

kafesleri aynı odaya al, 1 hafta birbirlerini görecek şekilde dursunlar, bu zaman zarfında 2 günde bir mama ver, 1 hafta sonra dişiyi mavi diye tabir ettiğiniz spangle kuşun yanına atın, eş olursa dursunlar, olmazsa dişi 1 hafta bu kuşun yanında dursun, sonra aynı şeyi parçalı yeşil-sarı erkeğin yanına atarak deneyin, eğer şansınız varsa ilk denemende çiftleşirler...

evet dostum mavi ile çifleştirsen daha farkli renklerde yavru alabilirsin. aynı renk te yavru almak kimseyi sevendirmez. bi anneden bir babadan alsin renkleri.

Ayni renkte yavru cikacagi nekadar dogru? Ablamin kuslari bu arkadasin kuslaruyla ayni renk yavrularida suan 1 aylik ve renkleri 2 sinin mavi beyaz 3. Tam yesil

Diğer erkek içinde dişi neden almıyorsunuz?4 kuşu aynı yere koyduğunuzda hangileri birbirleri ile anlaşıyorsa onları ayırabilirsiniz.

evet dostum mavi ile çifleştirsen daha farkli renklerde yavru alabilirsin. aynı renk te yavru almak kimseyi sevendirmez. bi anneden bir babadan alsin renkleri.
Aynı renkte yavru almak kimseyi sevindirmez demişsiniz ama buradaki çoğu insanların sadece bir yavru için can attıklarını unutmuşsunuz. Ayrıca erkek parçalı.

Dostum bence önce dişiyi tek başına bir kafese koyup ortama alışmasını bekle sonra üçünü aynı kafese koyup gözlemle dişi hangisiyle anlaşırsa onunla çift yaparsın. Şuan dişi ortama alışmaya çalışıyordur.

Bence eşe ayırdığın kuşlarla diğer kuşu gösterme birbirine.

Dostum bence önce dişiyi tek başına bir kafese koyup ortama alışmasını bekle sonra üçünü aynı kafese koyup gözlemle dişi hangisiyle anlaşırsa onunla çift yaparsın. Şuan dişi ortama alışmaya çalışıyordur.

hocam 2-3gün başka kafesteydi sarı erkeğin yanında takılıyodu maviyi gagalıyodu gelince :D ama bugün evden cıkarken dikkat ettim mavi başka odadan ötüyo dişi cevap veriyo :D sarıya karşı ilgisizdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:06 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

Diğer erkek içinde dişi neden almıyorsunuz?4 kuşu aynı yere koyduğunuzda hangileri birbirleri ile anlaşıyorsa onları ayırabilirsiniz.

bi tane dişim daha varda iyleştirme aşamasında 1-2haftaya tam iyleşmiş olcak ondan ilk biriyle düzgün eş tutsun dedimde :D

Geri