Karadeniz Pet

iki erkek kuş

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
2 çiftim var.Birinin erkeğini yavrulamasın dinlensin diye diğerinin erkeğini de yavru almak için ayırma yöntemi uygulamak için ayıracağım.Bu iki erkek kuş aynı kafese konur mu problem mi olur?

Aynı kafese koymamanı öneririm damızlık erkeklerin

Yavrulu derken o kısmı tam anlamadım?

Çiftin birinin yavrusu var erkeğini ayıracağım tekrar yavru istemiyorum.Diğer çiftimin dişisini bu yavrusu olan dişinin yanına koysam erkekleride teker teker kafeslere ayırsam olur mu?

Hayır kesinlikle olmaz yavruları olan dişi diğer dişiyi parçalayabilir bile. Erkekleri bir araya koy o zaman

2 çiftin var ve 3 kafesin var doğru mu anladım?
Erkeklerin bir arada durması, biri yavrulu dişilerin bir arada durmasından daha iyidir bence. Yavrular yem yemeye başladığında dişileri bir araya koyup erkekleri ayrı tutarsın.

Aslında en doğrusu anladığım kadarıyla 4 kuşun ayrı kafes de durması sonrada(3haftasonra) ayırma yöntemi uyguladığım erkek dişi birleştirreceğim.Yavrular büyüyüp yuvalığı çıkardıktan sonrada diğer erkek dişiyi birleştireceğim.

Öğrendiklerim
2 erkek yan yana olmaz
2 dişi eğer birinin yavrusu varsa kesinlikle yanyana olmaz
2 dişi yavrusuzsa yanyana olur.
doğru mu Levent Bey?Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:07 --

Hayır kesinlikle olmaz yavruları olan dişi diğer dişiyi parçalayabilir bile. Erkekleri bir araya koy o zaman

Yusuf Bey yardım için teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri