Karadeniz Pet

İki erkek muhabbet kuşu aynı kafeste kalmalı mı?

Ahmet Kılıç

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Geçen hafta çarşamba günü erkek ve dişi olmak üzere iki muhabbet kuşumun kafesten kaçtığını belirtmiştim. Astığım ilanlar sayesinde erkek muhabbet kuşum birkaç gün sonra bulunmuştu. Dişi muhabbet kuşum kayıp olduğu için ilanları kaldırmamıştım. Bu hafta çarşamba günü ise bir bayan kapıma kadar gelip muhabbet kuşu bulduğunu ve ilandaki kuşun aynısı olduğunu belirtti. Kuşu incelediğimde renklerinin aynı fakat cinsiyetinin farklı olduğunu gördüm. Kuşun bana ait olmadığını belirtsem de bayan, kendisinde kafes ve yem olmadığını söyleyerek kuşu bana bıraktı. Bende kendi muhabbet kuşum ile aynı kafese koydum. Küçük misafirimizi kafese koyduktan sonra muhabbet kuşumun aşırı ilgi gösterdiğini gördüm. Sanki kaybolan eşini bulmuş gibi davranıyordu. Renkleri aynı olduğu için mi karıştırdı acaba? Ağzından yem yedirmesi, yerinde duramaması ve sürekli iletişim kurmaya çalışması dikkatimi çekti. Sizce iki erkek muhabbet kuşunun aynı kafeste durması ne kadar doğru? Kuşları ayrı kafese mi koymam gerekiyor? İlerleyen zamanlarda bu ilgi kavgaya dönüşür mü? :confused:

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Geri