Karadeniz Pet

İki haftada ele gelmeye başladı.Tosun mubiş.

cakir33

Meraklı Üye
zRvG9Y.jpg

Kendini sevdirmesini biliyor.

Küçük ve Güzel Maşallah

Masaallah:) ben de bi yavru aldim.Daha 3. günü bizde.yavaş yavaş alisir diye umuyorum.yem yememisti ilk gün.simdilerde güzel besleniyor :) ama daha bize karsi pek tepki vermiyor.Salacagim ama korkuyorum kendisi bana gelmez etrafta telaslanip çarpar diye .. Başka kuslari duyunca otuyor ama biz sabah aksam en az 45 er dk konusmamiza rağmen daha bize otmedi ve nadiren hareketli :)sizce alismaya başladı mi bize ? Yada saldiktan sonra neler yapmaliyim ki bana alissin ?acaba ilgimiz az mi..yada ötmesi için başka formül var mi:confused:

Masaallah:) ben de bi yavru aldim.Daha 3. günü bizde.yavaş yavaş alisir diye umuyorum.yem yememisti ilk gün.simdilerde güzel besleniyor :) ama daha bize karsi pek tepki vermiyor.Salacagim ama korkuyorum kendisi bana gelmez etrafta telaslanip çarpar diye .. Başka kuslari duyunca otuyor ama biz sabah aksam en az 45 er dk konusmamiza rağmen daha bize otmedi ve nadiren hareketli :)sizce alismaya başladı mi bize ? Yada saldiktan sonra neler yapmaliyim ki bana alissin ?acaba ilgimiz az mi..yada ötmesi için başka formül var mi:confused:

Kuşunu eline alıştırmadan salma bence yok illaki salacam diyorsan ısıkların hepsini kapatıp eline alabilirsin buda zaten ürken hayvanı daha cok urkurtur diye dusunuyorum yada elinede almassın zaten o acıkınca yolu bulup kafesine girecektir.kusumu aldıktan 1 hafta sonra elime gelmeye başladı.arkadaslarımızın actıgı bir konu var.naneyle elinize alıstırabilirsiniz buyurun. http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...na-nane-nasil-yedirilir-18435.html#post184405

Peki ötmesi de bize alismasina mi bagli .. Salmadan naneyle deneyecegim..naneyi çok vermem umarim :) belli bir dozu var mi . ilgilenme acisindan sikinti yok diye düşünüyorum..sabah aksam en az 45 er dk konuşuyorum ..ama artik dinlemeye başladı gibi ..

bunların hepsi normal şeyler eve yeni geldiklerinde ilk 1 hafta 10 gün zaten alışma evresinde olurlar sessiz olup size tepki vermezler, nadir olan çok cana yakın olan kuşlar 2-3 güne hızla alışmaya başlar. siz sabır gösterip onunla sürekli konuşursanız size alışacaktır ben eve geleli 3 gün olduktan sonra salmıştım hiç bir yere çarpmadı hemen elime gelmişti.. kuşun isteğiyle de alakalı bir şey :)

Benim ufaklık daha 2 hafta olmadı 8.gün geldi elime ama deveye hendek atlatir gibi sabırla ustune ustum bi ara geri vermeyi bile dusundum ama suanda mutluyuz.tek eksigimiz cok hareketsiz olması herangi hastalık belirtiside yok ama cok hareketsiz kerata.dişi oldugundanmıdır acaba?

benim ufaklık daha 2 hafta olmadı 8.gün geldi elime ama deveye hendek atlatir gibi sabırla ustune ustum bi ara geri vermeyi bile dusundum ama suanda mutluyuz.tek eksigimiz cok hareketsiz olması herangi hastalık belirtiside yok ama cok hareketsiz kerata.dişi oldugundanmıdır acaba?

zamanla kardeş olacak oda..bırden hayvandan bruce lee tarzı hareketler bekleme :) benımkıde ılk gun kıpırdamıyordu..nereye bıraktıysam ordan alıyorum.. şimdi alısmaya basladı takılı kendı halınde..

Wallahi daha 3. Gün olmasına karşı kuşum kendisini sevmeme izin veriyor:) ele alışmadı henuz parmagıma konmuyor ama elımdende kaçmıyor buda ıyı bırsey :) bırazdan bır vıdeo daha eklıcem severken :)

zamanla kardeş olacak oda..bırden hayvandan bruce lee tarzı hareketler bekleme :) benımkıde ılk gun kıpırdamıyordu..nereye bıraktıysam ordan alıyorum.. şimdi alısmaya basladı takılı kendı halınde..

Wallahi daha 3. Gün olmasına karşı kuşum kendisini sevmeme izin veriyor:) ele alışmadı henuz parmagıma konmuyor ama elımdende kaçmıyor buda ıyı bırsey :) bırazdan bır vıdeo daha eklıcem severken :)
Orkun ilgine tesekkur ediyorum cok sagol.Bide ben kac gundur 10-11 gibi ilgileniyorum sanırım o yuzden uykusu oluyor hayvanın.2.haftası daha dolmadı benimkinin elime geliyo omzumda duruyo bu hafta sonu ona oyun parkı yapacagım.paylasımları koyarımm takip edin :)

Orkun ilgine tesekkur ediyorum cok sagol.Bide ben kac gundur 10-11 gibi ilgileniyorum sanırım o yuzden uykusu oluyor hayvanın.2.haftası daha dolmadı benimkinin elime geliyo omzumda duruyo bu hafta sonu ona oyun parkı yapacagım.paylasımları koyarımm takip edin .

RİCA EDERİM KARDEŞİM NE DEMEK... BENDE AKŞAMLARI ILGILENIYORUM.SABAHLARIDA İŞE GİTMEDEN ON DK LIK Bİ ZAMAN DILIMINDE ONUNLA KONUSUYORUM SEVIYORUM.İYİ GELIYOR. TWYİDE 3 SAATE KURUP EVDEN CIKIYORUM:) SIKILMASIN ŞAMPİYON.. OYUN PARKINI MERAKLA BEKLIYORUM.BEGENIRSEM BENDE YAPARIM.DÜN BIRKAC MALZEME ALDIM BAK RESIM ATIYORUM:)

QXgXVr.jpg

Orkun ilgine tesekkur ediyorum cok sagol.Bide ben kac gundur 10-11 gibi ilgileniyorum sanırım o yuzden uykusu oluyor hayvanın.2.haftası daha dolmadı benimkinin elime geliyo omzumda duruyo bu hafta sonu ona oyun parkı yapacagım.paylasımları koyarımm takip edin .

RİCA EDERİM KARDEŞİM NE DEMEK... BENDE AKŞAMLARI ILGILENIYORUM.SABAHLARIDA İŞE GİTMEDEN ON DK LIK Bİ ZAMAN DILIMINDE ONUNLA KONUSUYORUM SEVIYORUM.İYİ GELIYOR. TWYİDE 3 SAATE KURUP EVDEN CIKIYORUM:) SIKILMASIN ŞAMPİYON.. OYUN PARKINI MERAKLA BEKLIYORUM.BEGENIRSEM BENDE YAPARIM.DÜN BIRKAC MALZEME ALDIM BAK RESIM ATIYORUM:)

QXgXVr.jpg

Plastik tünekleri cok tavsiye etmiyorlar kardeşim haberin olsun..bence kullanma agaclardan eskiden sapan yapardık ya onlardan bul yap bence plastik herzaman skntılı kardesim hem bakteri ve parazit yonunden hemde kus kemirirse kusun saglıgı yonunden cunku boyasıydı hammaddesiydi bi cok zararlı madde barındırıyor içinde.
Oyun parkı yapacagım tünekli ancak masama koyucam tünegini kafesten cıkardıgımda orada takılsın ustune gaga tasını yemligini sabitleyecegim guzel olacak insallah.Ama kafamda bzı soru işaretleri var.

Aynen kardeş plastık konusunda sana katılıyorum.. Aldım ama kullanmıyorum :)nedır kafana takılan seyler?

Tüneklerde yapıstırıcı kullanmalımıyım acaba bide daha yüksek yerler war odada yapacagım tünekten acaba tünegi kullanmaz mı diye korkuyorum bosuna ugrasmayayım :D:D

Plastik tünekleri cok tavsiye etmiyorlar kardeşim haberin olsun..bence kullanma agaclardan eskiden sapan yapardık ya onlardan bul yap bence plastik herzaman skntılı kardesim hem bakteri ve parazit yonunden hemde kus kemirirse kusun saglıgı yonunden cunku boyasıydı hammaddesiydi bi cok zararlı madde barındırıyor içinde.
Oyun parkı yapacagım tünekli ancak masama koyucam tünegini kafesten cıkardıgımda orada takılsın ustune gaga tasını yemligini sabitleyecegim guzel olacak insallah.Ama kafamda bzı soru işaretleri var.

Tüneklerde yapıstırıcı kullanmalımıyım acaba bide daha yüksek yerler war odada yapacagım tünekten acaba tünegi kullanmaz mı diye korkuyorum bosuna ugrasmayayım :D:D

KULLAN BİR DEFAYA MAHSUS NE OLACAK.. YETERKI ACIKTA KALMASIN YAPISTIRICIYI SURDUGUN YER. BU ARADA COK YUKSEGE YAPMA. COKTA YUKSEKTE NE YAPACAK HAYVAN:) 1..60-2.00 MT ARASI İYİ BENCE...

Doğası geregi daha yukseklere tüner mi tünek warken diye korkuyorum o kadar ama zannetmiyorum sonucta oyun parkı yemi falan herseyi orda olucak:):) gerekirse agacları birbirine sıkı sıkı cakmayı planlıyorum duruma gore bakacagım.Yoksa kemiremiyecegi şekilde agac tutkalıyla yapıstıracagım..

Doğası geregi daha yukseklere tüner mi tünek warken diye korkuyorum o kadar ama zannetmiyorum sonucta oyun parkı yemi falan herseyi orda olucak:):) gerekirse agacları birbirine sıkı sıkı cakmayı planlıyorum duruma gore bakacagım.Yoksa kemiremiyecegi şekilde agac tutkalıyla yapıstıracagım..

noldu oyun parkı yapıldımı :)

Oyun parkını işlerimdeki yogunluktan dolayı erteledim.İlk fırsatta yapacagım malzemeleri hazır :)

Geri