petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

iki kuluçka arasındaki süre

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şerafettin SARI tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Şerafettin SARI

merhaba arkadaşlar merak ettiğin bir şey var konu başlığında da belirttiğim gibi iki kuluçka arasındaki ortalama süre ne kadardır acaba ?

2. muhammet aslan

muhammet aslan New Member

Beğenileri:
    0
    Bendeki kuslarda 50 gundu ama butun kuslarda aynimi bilmem

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    18 günde çıktığına göre 6 yumurta yapsa son yumurta 10. gün 18 gün eklersek 28. gün çıkar 28 30 günde yuvadan atlasa eder bize ortalama 55 gün falan.. tabi son 2 yavruyu falan yuvadan atmadan da yeni kuluçkaya başlayabilirler.. Bense çiftlerimde yavruları aldıktan sonra 20 gün 1 ay civarı dinlendirme yaparım

4. Şerafettin SARI

bir çift kuşum var aldığımda son yumurtasını bende kafes tabanına yaptı haliyle yatmadı tabi kuluçka boş geçti mama ve vitaminini düzeni veriyorum az miktarda nijer de veriyorum 2 kuluçka süresi için (kuşun içinde yumurta dizmesi falan gerekli doğal olarak) acaba kaç gün gerekli?

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ortam değişikliğinden dolayı yaklaşık 20 gün 1 ay yumurtlamayabiliyorlar.. Genellikle böyle olur ama kuştan kuşa da değişir bu durum

6. Şerafettin SARI

kızgınlık için verdiğim yumurtalı havuçlu mama ve nijer tohumuna devam etmeli miyim ayrıca sularına düzenli ve dönüşümlü olarak avi-vit ve avi mineral kullanıyorum sizce uygun bir besleme yöntemimi ?

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Evet uygundur fakat yumurtalı mamayı ve nijeri hergün vermeyin kuşlarınızı yağlandırırsınız yağlanan kuşlarında verimi düşer çiftleşme istekleri azalır.. Vitaminlere gelince o konu da bir şey demem uygun olmaz ben vitamin kullanmıyorum almıştım ama duruyor öyle 3 4 hafta da bir veriyorum desem yeridir.

8. Şerafettin SARI

ilginiz için teşekkürler:) mamayı 3 günde bir iki gün veriyorum nijer yemlerin ve mamanın içinde hazır karışım mama Witte Molen Yumurtalı Ballı Nemli Mama yumuta ve havuç da ekliyorum tekrar sonradan

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Anladım hazır mama kullanıyorsunuz rica ederim nijeri aşırıya kaçmayın tüye de girebilirler yağlanırlarda.. Yardımcı olabildiysem ne mutlu ;)

10. Şerafettin SARI

aslında hazır mamadan pek memnun değilim rica etsem kullandığınız mamanın tarifini yazabilir misiniz forumda ve nette araştırdım ama bir karar veremedim hepsi farkı farklı kullanılıp ta faydası görülen bir mama tarifi arıyorum

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yanlış değilsem Serkan Ustam bir mama tarifi hazırlayıp sunmuştu fakat bura da var mı tam olarak bilemiyorum o faydalı olabilir.. Ben bebe bisküvisi yumurta havuç pirinç unu fındık ceviz ve birazcıkta irmikten oluşan herkesin genellikle bildiği mamayı yapıp veriyorum.. Çokta faydasını gördüm bir çok yavru aldım.. Hazır mamayı kanarya ürettiğim zamanlarda ben de kullanmıştım rusk ile nemlendirip veriyordum fakat itiraf edeyim kullanışlı olmuyor kendi yaptığınızdan emin oluyorsunuz en azından.Hafta da bir meyve ve sebze veriyorum sindirimlerini dengelemek için.. Ayrıca kumları ve kalamar kemikleri eksiksiz çifthanelerde var.

12. Şerafettin SARI

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Rica ederim iyi geceler

14. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Dinlendirme yapmadığınızda yavru ölümleri ile karşılaşıyor muydunuz?

15. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
  16. gezgin42

gezgin42 New Member

Beğenileri:
    0
    mrb

çok doğru bir karar dinlendirmek lazım onlarında bakıma ihtiyacıvar :)

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Evet oluyordu dinlendirme yapsan bile tek tük olabilir

Sayfayı Paylaş