Karadeniz Pet

iki kuluçka arasındaki süre

• Konbuyu başlatan Şerafettin SARI
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şerafettin SARI

Guest
merhaba arkadaşlar merak ettiğin bir şey var konu başlığında da belirttiğim gibi iki kuluçka arasındaki ortalama süre ne kadardır acaba ?

Bendeki kuslarda 50 gundu ama butun kuslarda aynimi bilmem

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

18 günde çıktığına göre 6 yumurta yapsa son yumurta 10. gün 18 gün eklersek 28. gün çıkar 28 30 günde yuvadan atlasa eder bize ortalama 55 gün falan.. tabi son 2 yavruyu falan yuvadan atmadan da yeni kuluçkaya başlayabilirler.. Bense çiftlerimde yavruları aldıktan sonra 20 gün 1 ay civarı dinlendirme yaparım

bir çift kuşum var aldığımda son yumurtasını bende kafes tabanına yaptı haliyle yatmadı tabi kuluçka boş geçti mama ve vitaminini düzeni veriyorum az miktarda nijer de veriyorum 2 kuluçka süresi için (kuşun içinde yumurta dizmesi falan gerekli doğal olarak) acaba kaç gün gerekli?

Ortam değişikliğinden dolayı yaklaşık 20 gün 1 ay yumurtlamayabiliyorlar.. Genellikle böyle olur ama kuştan kuşa da değişir bu durum

Ortam değişikliğinden dolayı yaklaşık 20 gün 1 ay yumurtlamayabiliyorlar.. Genellikle böyle olur ama kuştan kuşa da değişir bu durum
kızgınlık için verdiğim yumurtalı havuçlu mama ve nijer tohumuna devam etmeli miyim ayrıca sularına düzenli ve dönüşümlü olarak avi-vit ve avi mineral kullanıyorum sizce uygun bir besleme yöntemimi ?

Evet uygundur fakat yumurtalı mamayı ve nijeri hergün vermeyin kuşlarınızı yağlandırırsınız yağlanan kuşlarında verimi düşer çiftleşme istekleri azalır.. Vitaminlere gelince o konu da bir şey demem uygun olmaz ben vitamin kullanmıyorum almıştım ama duruyor öyle 3 4 hafta da bir veriyorum desem yeridir.

Evet uygundur fakat yumurtalı mamayı ve nijeri hergün vermeyin kuşlarınızı yağlandırırsınız yağlanan kuşlarında verimi düşer çiftleşme istekleri azalır.. Vitaminlere gelince o konu da bir şey demem uygun olmaz ben vitamin kullanmıyorum almıştım ama duruyor öyle 3 4 hafta da bir veriyorum desem yeridir.

ilginiz için teşekkürler:) mamayı 3 günde bir iki gün veriyorum nijer yemlerin ve mamanın içinde hazır karışım mama Witte Molen Yumurtalı Ballı Nemli Mama yumuta ve havuç da ekliyorum tekrar sonradan

Anladım hazır mama kullanıyorsunuz rica ederim nijeri aşırıya kaçmayın tüye de girebilirler yağlanırlarda.. Yardımcı olabildiysem ne mutlu ;)

aslında hazır mamadan pek memnun değilim rica etsem kullandığınız mamanın tarifini yazabilir misiniz forumda ve nette araştırdım ama bir karar veremedim hepsi farkı farklı kullanılıp ta faydası görülen bir mama tarifi arıyorum

Yanlış değilsem Serkan Ustam bir mama tarifi hazırlayıp sunmuştu fakat bura da var mı tam olarak bilemiyorum o faydalı olabilir.. Ben bebe bisküvisi yumurta havuç pirinç unu fındık ceviz ve birazcıkta irmikten oluşan herkesin genellikle bildiği mamayı yapıp veriyorum.. Çokta faydasını gördüm bir çok yavru aldım.. Hazır mamayı kanarya ürettiğim zamanlarda ben de kullanmıştım rusk ile nemlendirip veriyordum fakat itiraf edeyim kullanışlı olmuyor kendi yaptığınızdan emin oluyorsunuz en azından.Hafta da bir meyve ve sebze veriyorum sindirimlerini dengelemek için.. Ayrıca kumları ve kalamar kemikleri eksiksiz çifthanelerde var.

Rica ederim iyi geceler

18 günde çıktığına göre 6 yumurta yapsa son yumurta 10. gün 18 gün eklersek 28. gün çıkar 28 30 günde yuvadan atlasa eder bize ortalama 55 gün falan.. tabi son 2 yavruyu falan yuvadan atmadan da yeni kuluçkaya başlayabilirler.. Bense çiftlerimde yavruları aldıktan sonra 20 gün 1 ay civarı dinlendirme yaparım

Dinlendirme yapmadığınızda yavru ölümleri ile karşılaşıyor muydunuz?

mrb

çok doğru bir karar dinlendirmek lazım onlarında bakıma ihtiyacıvar :)

Geri