Karadeniz Pet

İki kuş

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Merhaba arkadaşlar yeni kuş aldım ve şuan alışma sürecinde olduğumuzdan sık sık soru soruyorum kusuruma bakmayın evde iki kuşum oldu şimdi ikiside erkek birbirlerini hiç görmediler mercan konuşuyor ama yabani bir kuş 5 yaşında paşa(yeni aldığım) 1.5-2 aylık ve çok uysal iki gün önce aldım çokta ürkek alışma sürecinde sizce ikisini aynı odaya koysam veya yanyana dursalar mercan konuşmayı bırakırmı ve bunun paşanın bize alışmasına bir etkisi dokunurmu

İlk göz ağrım mercanım
d72af00a1568e5a20618753310d49acc.jpg

Buda paşa zademiz
3dda6477295cb56c5e41357da4e70197.jpg

bence size alismasi zor olur cunki arkadas olaraq mercani gorur

Konuşmayı unutmaz ona da konuşur ama diğer kuşu eğitimde zorlanırsınız sürekli cik ciklerler..

Konuşan kuşun konuşmaya devam eder.
Diğer kuşa Ayrıyeten ilgi göstermeniz gerekir.
alıştırmak istiyosaniz başka odaya koymanizi öneririm.
Bu arada sarı kusunuz güzelmiş ,maşallah.

Koyarsiniz tabiki, konuşan kuşun ilgisi biraz diğer kuşa kayar.
Yeterince ilgi ile 2 kusu da egitebilirsiniz

Bir sorum daha var arkadaşlar bu geldiğinde yemlikten hiç yemedi bir gün boyunca iki yemliği var ben birtanesini kafesin içine koymuştum ondan yiyor sürekli öbüründen hiç yemedi az önce kafesteki yemliği devirince onuda yerine taktım henüz hiç yemedi yermi acaba

Aynı kafeste iki kuş konusmaz
böyle bi genelleme
yapmak doğru olurmu bilmem
ama benim kuş konuşmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Yer meraklanma
sen nereye koymak istiyorsan
oraya koy o arar bulur yer

Aynı kafeste iki kuş konusmaz
böyle bi genelleme
yapmak doğru olurmu bilmem
ama benim kuş konuşmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Yer meraklanma
sen nereye koymak istiyorsan
oraya koy o arar bulur yer
Çok teşekkür ederim umarım yer

Neden 1 erkek varken 1 erkek daha alınır anlamadım :)

Neden 1 erkek varken 1 erkek daha alınır anlamadım :)
Ya bizimki yabani ve 5 yaşında eğitilmesi mümkün değil artık bu yüzden eğitmek için bir yavru aldım:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:25 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

Birde bunlar ayrı odadalar ama öterek konuşuyorlar ara sıra bu sorun olurmu

Geri