petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Iki kusu ayirmak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mab82x tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Iki tane erkek muhabbet kusum var. Aslinda tek besliyecektim daha cok ve cabuk alissin diye, ama sonradan üzülüp yanina bir tane daha almistim.

Simdi yanina aldigim arkadasini ayirip baska kafese koyup diger odada beslesem ikisi cok mu üzülür? Veya sizin tavsiyeniz nedir?

2. Sinan ÇELİK
    Gizli

Diğer odada da olsa birbirlerinin seslerini duyarlar sürekli neden ayırmak istiyorsunuz tek bakıp eğitmek için mi eğer öyleyse birini elinizden çıkarın derim

3. ngeen
    Gizli

ngeen Guest

Sinan arkadaşın dediğine bende katılıyorum

4. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Evet egitmek icin. Aslnda bence de tek daha iyi. Ama aksam isden gelene kadar yanliz kalmasin diye yanina bir tane daha almistim.

Egitmek istedigim elimde yem olunca yiyor. Yaklasik 4-5 aylik bir tane. Daha önceden bilgim olsaydi 6 haftalik olan bir tane alirdim, artik nasip böyleymis.

5. ngeen
    Gizli

ngeen Guest

Yavru olması size alışması için en ideal olanı, kuş yanlız kalıyorsa tv yi veya bi tane radyo vs açık bırakın

6. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Yan yana kalınca da dişi bulamadıkları için kur yaparlar birbirlerine ve iyi bir durum değil. Dişi alsaymışsınız yanına daha iyi olurmuş.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

7. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Radyo yeterli olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Evet haklisiniz disi alsam daha iyi olurmus. Artik elden cikarmak icin bir tane üretici bulmam gerekiyor

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Hayırlısı olsun bence o kuşları ayırmalısınız hiç hoş olmaz farklı odaya koymanızda da çok ses yaparlar sizin için iyi olmaz.. Farklı odalara koyun yine de eğitmek istiyorsanız birbirlerine göstermeyin

9. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Farklı odaya koyma işini ben daha önce denedim tavsiye etmem birini elden çıkarın yada dişi ile değiştirin derim.

10. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Ne gibi zorluklar ile karsilastiniz?

11. Ponçik
    Gizli

Ponçik Guest

evet negibi zorluklarla karşılaşıldı ayırınca acaba?

12. Görkem KOÇSAN
    Gizli

ikisinin arasına bi dişi atın sonra görün şenliği :D sorun yoksa ayırmayın ya varsın alışmasınlar ayırırsanızda yanlarında dişi olsun bence.

13. Ponçik
    Gizli

Ponçik Guest

kuşlarımı ayırdım henüz yavrular.ama biri ötmeye başlayınca bu seromoni baya uzun sürüyor.kendime alıştırmak istiyorum.sizce ne yapmalıyım

14. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Ben ayirmadim ve ikiside suan alismadi :)

Sadece elimden yem yiyorlar. Ama parmagima konmuyorlar, gerci korktuklarini'da zannetmiyorum ama sanirim insana ihtiyac duymadiklari icin gelmiyorlar bana ve bende vazgectim ayirmakten belki zamanla daha cok alisirlar

Sayfayı Paylaş