Karadeniz Pet

Iki kusu ayirmak

mab82x

Yeni Üye
Iki tane erkek muhabbet kusum var. Aslinda tek besliyecektim daha cok ve cabuk alissin diye, ama sonradan üzülüp yanina bir tane daha almistim.

Simdi yanina aldigim arkadasini ayirip baska kafese koyup diger odada beslesem ikisi cok mu üzülür? Veya sizin tavsiyeniz nedir?

Diğer odada da olsa birbirlerinin seslerini duyarlar sürekli neden ayırmak istiyorsunuz tek bakıp eğitmek için mi eğer öyleyse birini elinizden çıkarın derim

Evet egitmek icin. Aslnda bence de tek daha iyi. Ama aksam isden gelene kadar yanliz kalmasin diye yanina bir tane daha almistim.

Egitmek istedigim elimde yem olunca yiyor. Yaklasik 4-5 aylik bir tane. Daha önceden bilgim olsaydi 6 haftalik olan bir tane alirdim, artik nasip böyleymis.

Yavru olması size alışması için en ideal olanı, kuş yanlız kalıyorsa tv yi veya bi tane radyo vs açık bırakın

Yan yana kalınca da dişi bulamadıkları için kur yaparlar birbirlerine ve iyi bir durum değil. Dişi alsaymışsınız yanına daha iyi olurmuş.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Radyo yeterli olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Evet haklisiniz disi alsam daha iyi olurmus. Artik elden cikarmak icin bir tane üretici bulmam gerekiyor

Hayırlısı olsun bence o kuşları ayırmalısınız hiç hoş olmaz farklı odaya koymanızda da çok ses yaparlar sizin için iyi olmaz.. Farklı odalara koyun yine de eğitmek istiyorsanız birbirlerine göstermeyin

Farklı odaya koyma işini ben daha önce denedim tavsiye etmem birini elden çıkarın yada dişi ile değiştirin derim.

evet negibi zorluklarla karşılaşıldı ayırınca acaba?

ikisinin arasına bi dişi atın sonra görün şenliği :D sorun yoksa ayırmayın ya varsın alışmasınlar ayırırsanızda yanlarında dişi olsun bence.

kuşlarımı ayırdım henüz yavrular.ama biri ötmeye başlayınca bu seromoni baya uzun sürüyor.kendime alıştırmak istiyorum.sizce ne yapmalıyım

Ben ayirmadim ve ikiside suan alismadi :)

Sadece elimden yem yiyorlar. Ama parmagima konmuyorlar, gerci korktuklarini'da zannetmiyorum ama sanirim insana ihtiyac duymadiklari icin gelmiyorlar bana ve bende vazgectim ayirmakten belki zamanla daha cok alisirlar

Geri