Karadeniz Pet

iki sorum var lütfen okuyun

elif

Yeni Üye
Biraz uzun ama lütfen okuyun ve cevaplayın
İlk sorum : 1 hafta önce aldığım dişi kuş, erkeğime çok alışamadı ama ben kendime alıştırmaya çalışmalı mıyım, mesela korkuyo herşeyden ama 3 kez fln denedim elime geldi
İkinci sorum : kafeste kuşlarım hep zıt yönlere gidiyor,bazen birbirlerini kovalarcasına yer değiştiriyorlar, çok alternatif olmadığından erkeğe eş seçtirme şansım olmadı, yine de birbirlerini sevip çiftleşebilirler mi yoksa ilk andan böyle küçük kavgalar bile etmeleri,eşlerin uygun olmafığı anlamına mı gelir.

Selamlar, hayırlı olsun yeni kuşun. Öncelikle erkek kuşun bulunduğu ortamda eski olduğu için yeni gelen kuşla kafesi ve kafes içindeki nesneleri paylaşmayı istememesi ve bu durumda kavgalar çıkması normal. Yeni gelen kuşunda hem ortama hem de erkeğe alışması biraz zaman alacaktır. Öncelikle yaşları birbirine uygun mu ona bakmak lazım. Sonrasında hareketlerini gözlemek lazım. Ufak kavgalar sorun olmayabilir ancak kavga büyüse birbirlerini yaralayabilirler. Öyle bir durumda ikinci bir kafes alıp yeni gelen kuşu ortama alışana kadar 3-4 hafta ayrı tutman çözüm olabilir.

hayırlı olsun levent abi söylemiş saten zamanla alışırlar birbirine kavgayı bırakırlar diye düşünüyorum ama eger kavga boyutu ileri giderse ayırman gerekir kuşları

eğer birbirlerini sevmez ama çiftleşirse yumurtalar boş çıkar

Geri