petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

iki sorum var lütfen okuyun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve elif tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. elif

elif New Member

Beğenileri:
    0
    Biraz uzun ama lütfen okuyun ve cevaplayın
    İlk sorum : 1 hafta önce aldığım dişi kuş, erkeğime çok alışamadı ama ben kendime alıştırmaya çalışmalı mıyım, mesela korkuyo herşeyden ama 3 kez fln denedim elime geldi
    İkinci sorum : kafeste kuşlarım hep zıt yönlere gidiyor,bazen birbirlerini kovalarcasına yer değiştiriyorlar, çok alternatif olmadığından erkeğe eş seçtirme şansım olmadı, yine de birbirlerini sevip çiftleşebilirler mi yoksa ilk andan böyle küçük kavgalar bile etmeleri,eşlerin uygun olmafığı anlamına mı gelir.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Selamlar, hayırlı olsun yeni kuşun. Öncelikle erkek kuşun bulunduğu ortamda eski olduğu için yeni gelen kuşla kafesi ve kafes içindeki nesneleri paylaşmayı istememesi ve bu durumda kavgalar çıkması normal. Yeni gelen kuşunda hem ortama hem de erkeğe alışması biraz zaman alacaktır. Öncelikle yaşları birbirine uygun mu ona bakmak lazım. Sonrasında hareketlerini gözlemek lazım. Ufak kavgalar sorun olmayabilir ancak kavga büyüse birbirlerini yaralayabilirler. Öyle bir durumda ikinci bir kafes alıp yeni gelen kuşu ortama alışana kadar 3-4 hafta ayrı tutman çözüm olabilir.

3. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    hayırlı olsun levent abi söylemiş saten zamanla alışırlar birbirine kavgayı bırakırlar diye düşünüyorum ama eger kavga boyutu ileri giderse ayırman gerekir kuşları

4. Alya Ejder

Alya Ejder Member

Beğenileri:
    1
    eğer birbirlerini sevmez ama çiftleşirse yumurtalar boş çıkar

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    nasıl oluyor o iş anlayamadım ben hem cıftleşecek hem boş cıkacak sevmıyor dıye ilginc

Sayfayı Paylaş