Karadeniz Pet

İki yavru ve eğitim

/kimya/

Paylaşımcı Üye
merhaba arkadaşlar;
iki yavrum var yaklaşık 35-40 günlükler. eğitmek istiyorum bende ama aynı kafeste olur mu ? farklı kafes için yer sıkıntısı var. bir de o kadar hareketliler ki dışarı çıkmak için deliriyorlar şöyle ki demirlerden kafalarını çıkartmaya çalışıyorlar, yemliğin içine dalıp sözde yemleri kazıp altından çıkcaklar, kafesin içinde dört dönüyorlar.. kapağı açtığımda elime geliyorlar üstümde duruyolar ama diğer kafesteki anne-baba ötünce direk o kafese yöneliyorlar ?

şimdi benim neler yapmam lazım aynı kafeste olmaları sıkıntı mı ? ve bana alıştıklarını nasıl anlarım ? mesela başka yere uçtuklarında elimi uzattığımda gelmiyorlar anca yanlarına gidince.

yavrular pek cok ucamadıklarından 2 side aynı kafeste ola bilir .... amam konşturamasınız galiba saece ele omuza kafaya vs... alıştıra bilirsin egtim için egtim aralarında egtecegin kuşu al başka yere git orada eğit:)

yavrular pek cok ucamadıklarından 2 side aynı kafeste ola bilir .... amam konşturamasınız galiba saece ele omuza kafaya vs... alıştıra bilirsin egtim için egtim aralarında egtecegin kuşu al başka yere git orada eğit:)

ya zaten biri naparsa diğeri onun peşinden aynısını yapıyor. uçma konusunda da annelerinden daha iyi uçabiliyorlar diyebilirim. aslında konuşsunlar isterim ama konuşmaktan ziyade yabani olmasınlar istiyorum yani saldığımda avizelerde perde tepelerinde değil de elime omuza ya da daha alçak yerlerde dursunlar istiyorum. bunları yapabilmem için ayırmam şart mıdır ? bir de biri hiç ısırmıyor ısırsa da acımıyor ama diğeri çok fena ısırıyor bunun sebebi olabilir mi ?

çok zor, konuşması sizden duyduğu kelimeleri taklit etmesi ile oluşuyor, ama yanında sürekli kendi doğal seslerini çıkartan bir kuş oldukça, zor ihtimal. iki tane konuşan kuşunuz olur, bildikleri farklı kelimeleri birbirine öğretebilir diye düşünüyorum.

Size katılıyorum iki kuş aynı kafeste çok zor oluyor nitekim kuşlarımı birlikte eğitmem çok zor oldu kafeslerini ayırdım ondan sonra erkeği eğittim ancak dişi bir daha ıslah olmadı:D

peki ayrı kafeslerde ama aynı oda da eğitme şansım nedir ? illa ki ayrı odalar mı olması lazım.

Onu tam bilmiyorum ayrı odalarının olması tabii daha iyi ama yinede aynı odada olabilir sanırım

Geri