Karadeniz Pet

İkinci kelime

szrgvnc

Yeni Üye
Merhabalar kuşum 3 buçuk aylık ve artık cicikus demeyi öğrendi bir iki gündür cicikusu anlaşılır şekilde söyleyebiliyor. Acaba ikinci kelimeyi ne zaman öğretmeye baslamaliyim. Önce bı sure cicikus demeye devam mı etsin ya da ne kadar süre devam etsin yoksa hemen ikinci kelimeye mi baslamaliyim

unutmuyorlar öğrendikleri kelimeyi konuşmaya başlayınca diğer kelimeye geçin bence bir ay hiç kullanmadığı kelimeyi kullandi benim ki 30 kelimeye ulaşmıştım.youtubede ses kayıtları var sürekli aynı kelimeyi tekrar ediyor 1 saat tavsiye ederim

unutmuyorlar öğrendikleri kelimeyi konuşmaya başlayınca diğer kelimeye geçin bence bir ay hiç kullanmadığı kelimeyi kullandi benim ki 30 kelimeye ulaşmıştım.youtubede ses kayıtları var sürekli aynı kelimeyi tekrar ediyor 1 saat tavsiye ederim
O video beni deli ediyor kuşu nasıl deli etmesin 1 dk bile dayanamadım o Videolara :) bide sizin ses tonunuzla taklit etmesi bambaşka birşey bende 34 kelimedeyim artık yavaşladı öğrenmesi 9 aylığız

O video beni deli ediyor kuşu nasıl deli etmesin 1 dk bile dayanamadım o Videolara :) bide sizin ses tonunuzla taklit etmesi bambaşka birşey bende 34 kelimedeyim artık yavaşladı öğrenmesi 9 aylığız
34 kelimeyi 9 ayda nasıl ogrettiniz acaba yani öğrendiğini gerçekten unutmuyor mu ben artık yeni kelimeyi mi tekrarlamaliyim?

34 kelimeyi 9 ayda nasıl ogrettiniz acaba yani öğrendiğini gerçekten unutmuyor mu ben artık yeni kelimeyi mi tekrarlamaliyim?
Her akşam sürekli konuştum hep aynı klimeyi tekrarladım duyduğum gibi yeni kelimeye geçtim beklemeden baktım söylemeyi unuttuğu kelime oluyor bir kaç gün duymuyorum mesela tekrar ediyorum bi kaç kere ertesi gün hemen söylüyor biliyor ya hatırlıyor sadece ama ilk kelime aşkım dk çok uzun sürdü öğrenmesi sonra 3 4 günde bir öğrendi artık yavaşladı haftada bire indi küçükken ne kadar öğrenirse kar

Kuşum
Aşkım
Gel
Kuş beyinli kuşum
Öpücük
Geç aşkım
Nerdeymiş kuşum
Nerdeymiş benim kuşum
annem
Milka ( adımız milka)
Yağmur
Minik kuşum
Küçük kuşum
Küçücük kuşum
Koş koş kuşum
Hanimiş benim kuşum
Cici kuş
Bebeğim
Pıtı
Çok acıktım yağmur
Noldu kuşum
Eşşek yağmur
Eşşek sıpası kuş beyin yağmur
Naber bebeğim
Ne bağrıyon bebeğim
Benim tatlı kuşum
Hayret bir şey ya
Seni yerim eşşek
Annesinin küçük kuşu
Öpücük ver bebeğim
Annesinin kuzusu
Canıııım
Çok güzelmiş bu kuş ya
Çok seviyorum seni ya
Benim güzel kuşum

Bunlar kelimelerimiz bazı cümleleri kendi kendine değiştirdiğine oluyor :) mesela ne bağrıyon yağmur diyo

Kuşum
Aşkım
Gel
Kuş beyinli kuşum
Öpücük
Geç aşkım
Nerdeymiş kuşum
Nerdeymiş benim kuşum
annem
Milka ( adımız milka)
Yağmur
Minik kuşum
Küçük kuşum
Küçücük kuşum
Koş koş kuşum
Hanimiş benim kuşum
Cici kuş
Bebeğim
Pıtı
Çok acıktım yağmur
Noldu kuşum
Eşşek yağmur
Eşşek sıpası kuş beyin yağmur
Naber bebeğim
Ne bağrıyon bebeğim
Benim tatlı kuşum
Hayret bir şey ya
Seni yerim eşşek
Annesinin küçük kuşu
Öpücük ver bebeğim
Annesinin kuzusu
Canıııım
Çok güzelmiş bu kuş ya
Çok seviyorum seni ya
Benim güzel kuşum

Bunlar kelimelerimiz bazı cümleleri kendi kendine değiştirdiğine oluyor :) mesela ne bağrıyon yağmur diyo
Çok teşekkür ederim:)

Geri