Karadeniz Pet

ikisi de erkek olabilir mi?

onder

Meraklı Üye
merhabalar kuşlarımı 2 aylıkken aynı kişiden aldım ve aynı anne babanın yavruları diye biliyorum. 1,5 aydır bendeler. başlarda çok iyiydiler yan yana sürekli birbirlerini temizliyolardı falan ancak şimdi sürekli dişi olan erkeği gagalıyor.
yeşilli olanın erkek olduğundan şüphem yok ötüşü gırtlak nameleri tam bi erkek
ancak sarı olanın da erkek olma ihtimali var mı ? bir bakar mısınız ?
birde kuşlar şuan bizle hiç ilgilenmiyor sürekli ürkekler bu yüzden ikisini ayırıp bir süre kendimize alıştırmak ve eğitmek istiyoruz bunun bir sakıncası olur mu ? zaten daha 4- 4,5 aylıklar
son sorum bu kuşlar eğer dişi ve erkek ise ileride eş tutar mı bu doğru mu durum mudur?
video vardı ama buraya yüklenmiyor maalesef foto atıyorum.
teşekkürler.
P_20160817_082409.jpg
P_20160817_082331.jpg

Ekli dosyalar

• P_20160819_172958.jpg
    P_20160819_172958.jpg
    824.3 KB · Görüntüleme: 12
Her tarafı sarı renk olan dişi belli diğeri de erkek çok guzeller
56795261a98b62cc8caae2630fcfec70.jpg

Birbirlerini kasiyorlar ve yavru iken daha çabuk eş tutarlar yaşlarına girdiğinde inşallah yavrularını görürsün bence ayırma derim ama sana kalmis

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler bizim dişi fazla dominant olacak anlaşılan :)
peki diğer konularda bişey diyebilir misiniz?

Yeşil sarı parçalı kuş erkek, diğeri dişi. Dişi yavaş yavaş kızışmaya başlamış. Eğer anlaşırlarsa yavru almanız mümkün.

Yeşil sarı parçalı kuş erkek, diğeri dişi. Dişi yavaş yavaş kızışmaya başlamış. Eğer anlaşırlarsa yavru almanız mümkün.
peki bunları kendimize alıştırmak için şimdi ayırsam tekrar bir araya getirsem sorun olur mu?
şuan ikisi bizle hiç ilgilenmiyor aksine her şeyden ürküyorlar. bu durum insanı üzüyor.

Kucukken ilgilenmeniz gerekiyordu damizlik olmuslar artik disiler baskin oluyor ayirmayin yavrularini egitirsiniz

Yavru iken ayirirsaniz bence ayırmayın yavru iken daha çabuk es tutar ve yavrular alirsnz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her yaştaki kuş eğitilebilir. Sizin kuşlarınızın yaşındaki hatta daha ileri yaşlardaki kuşları eğitenler var; ama çok fazla çaba, ilgi, bilgi, beceri gerektiriyor. Sizin kuşlarınız kolay eğitilebilecek ayları geçmişler. Eğitilemez değiller ama maksimum 2-2,5 aylık kuşları eğitmekten çok daha zor ve zaman istiyor sizin kuşlarınızı eğitmek. Karar sizin ama kuşlar benim olsaydı böyle bir çaba içerisine girmez; kuşlar yavruladığında yavrularımdan kendime eğitim amacıyla yavru ayırırdım.

herkese cevapladığı için teşekkür ederim. kuşlarım içinde en iyisi bu olacak anladığım o yüzden ayırmayıp yavru alabilirsem inşallah onları eğiticem bu kez erken davranıcam.